Thursday , 6 August 2020

KRONIKE

SHKODER, DERGOHEN NE PROKURORI 2 PUNONJES TE HIPOTEKES

Ministria e Drejtsis shkarkon dhe on pr ndjekje penale dy punonjs t hipoteks n Shkodr. Punonjsit e shkarkuar jan Spartak Haxhia dhe Taulant Bejko. Vendimi pr largimin e tyre nga puna sipas Ministris s Drejtsis sht marr pasi gjat ushtrimit t detyrs s tyre jan konstatuar shkelje t rnda. Ministri Manjani i ka krkuar Prokuroris hetim t shpejt pr shtjen.

Lexo me shume

LEZHE, 1 NE PRANGA 2 NE KERKIM PER USHTRIM PROSTITUCIONI

Goditet nj rast i shfrytzimit t prostitucionit n Lezh.Policia e ktij qyteti ka br arrestimin e shtetasit Vladimir Mirashi 38 vje banues n Tiran, ndrsa ka shpallur n krkim Agustin Tolin 26 vje dhe Kristjan Markun 34 vje, t dy banues n Lezh. Policia sqaron se tre personat akuzohen pr shfrytzimin e nj 21 vjearje pr prostitucion si dhe pr …

Lexo me shume

APELI FUT NE BURG ZYRTARET E SHENGJINIT

Gjykata e Apelit n Shkoder ka ndryshuar vendimet pr 6 zyrtart e akuzuar, mes tyre 4 punonjs t Kadastrs dhe 2 Topograf t Shngjinit pasi akuzoheshin per abuzim me tjetrsimin e knets n bregdet n tok bujqsore dhe dhnia e tyre tek banor t ndryshm n zonn e Kunes n Lezh. Ne seancn gjyqsore n ngarkim t 6 dyshuarve trupi …

Lexo me shume

ARRESTOHET 23- VJEARI, IU GJET KANABIS SATIVA!

Shrbimet e Komisariatit t Policis Shkoder n vazhdimsi t Planit Operacional t kontrolleve t vazhdueshme n ambjente q jan elemente me tendenca kriminale, n bashkpunim me Seksionin pr Narkotikt realizuan arrestimin n flagranc t shtetasit: Kristian Mandi, 23 vje, banues n Shkodr. Arrestimi i ktij shtetasi u b pasi gjat kontrollit t ushtruar nga forcat e Policis t Komisariatit Shkodr, …

Lexo me shume

NDIQEN PENALISHT, REKLAMUAN GRUPIN TERRORIST ISIS NE RRJETET SOCIALE

Nje shaka adoleshentesh ka vene ne levizje specialistet e antiterroritne drejtorine e policise ne Lezhe. Si pasoje e nje publikimi ne rrjetet sociale te elementeve pro grupit terrosit ISIS, 10 gjimnaziste ne Lezhe jane shoqeruar ne polici per tu marre ne pyetje. Ngjarja eshte shenuarditen e djeshme ndersa ka angazhuar te gjitha strukturat antiterror. Ajo cfare kishin komentuar gjimnazistet lezhjane …

Lexo me shume

DIGJET BANESA E FAMILJES MEMA NE FUSHE- MAMURRAS

Nje banese ne Fushe- Mamurras te Kurbinit eshte perfshire nga flaket e zjarrit pasditen e se henes. Nderhyrja e shpejte e zjarrfikesve ne shuarjen e flakeve ka shpetuar banesen e familjes Mema pa u shkrumbuar plotesisht. Ne momentin e renies se zjarrit brenda ne shtepi nuk ka patur asnje person, ndersa kane qene fqinjet e tije qe kane konstatuar flaket. …

Lexo me shume

NDIQEN PENALISHT 2 NXENES, I’U GJET KANABIS SATIVA!

Dy nxns t shkolls 9-vjeare “Ndoc Mazi” po ndiqen penalisht n gjendje t lir pasi u zbuluan nga personeli i shkolls se kishin lnd narkotike. Dy nxnsit L.P 14 vje dhe E.S 15 vje t dy me banim n Shkodr, mbanin n dor nj qese celefoni me kanabis, me nj sasi t vogl prej 1 gram. Personeli i shkolls njoftoi …

Lexo me shume

GJYKATA: BURGIM TE PERJETSHEM PER SOKOL MJAAJN

Gjykata e Shkodres e ka dnuar me burgim t prjetshm 20- vjecarin Sokol Mjacajn I cili akuzohet pr veprat penale t t Vjedhjes me pasoje vdekjen e 2 turisteve cek dhe mbajtjes pa leje t armve luftarake dhe municionit. Edhe pse prpara trupit gjykues Mjacaj riprsriti krkesn pr mshir kjo e fundit e shpalli fajtor Mjacajn pasi vlersoi provat e …

Lexo me shume

PROEDIM PENAL NDAJ DREJTUESVE TE ALUIZN- it

Policia e Shkodres ka nisur procedimin penal ndaj drejtorit te ALUIZN- it dhe 2 punonjesve pasi akuzohen per shperdorim detyre. Sipas policise se Shkodres ka nisur procedimi penal ndaj Ardian Dodanit 46- vjec, I.SH 30 vjec dhe E.B 26 vjec punonjes te ALUIZN- it. Sipas njoftimit te policise keto shtetas dyshohet se n kundrshtim me ligjin kan miratuar pr legalizim …

Lexo me shume

GRABITEN ME DHUNE DHE VRANE 67- VJEAREN, ARRESTOHEN 3 PERSONA

Zbardhet nj ngjarje e rnd e ndodhur n Malin e Zi. Tre t rinj nga Kruja kan rn n prangat e policis pr vrasjen e nj shtetase n Ulqin, ndrsa e kan grabitur. T arrestuarit jan A. P., 16 vje, Adrijan Pjetri, 27 vje dhe A. P., 17 vje, t tre banues n fshatin Ars-Miliska, Thumane, Kruj.Kta tre persona, n …

Lexo me shume