Thursday , 6 August 2020

KRONIKE

SHPERDORUAN DETYREN DHE MERRNIN PARA NEN DORE, 4 PERSONA PROEDOHEN PENALISHT

4 punonjes ne piken e kontrollit teknik te automjeteve ne Lac jane proceduar penalisht nga sektori kunder krimit financiar ne drejtorine vendore te policise ne lezhe nen akuzen e korrupsionit pasiv, shperdorim te detyres dhe pastrim i produkteve te vepres penale. Nen kete akuze blute e komisariatit te Lacit kane ndaluar 27 vjecarin Elvis Thanasi banues ne Tirane me detyr …

Lexo me shume

ZJARR NE MASIVIN PYJOR TE FANIT NE MIRDITE

Nj zjarr qe eshte perhapur ne pak kohe ne nje siperfaqe te madhe ka prfshir pyjet e fshatit Thirr n njsin administrative t Fanit n Mirdit. Zjarri eshte identifikuar rreth ors 18:00 t s mrkurs nga banor t zons por qe nuk e kane denoncuar si rast, duke bere qe flaket te zgjerohen duke djegur dhjetra hektare me pyje. Si …

Lexo me shume

SHKODER, ARRESTOHET I KERKUARI NGA PROKURORIA!

Policia e Shkodres ka bere te mundur kapjen dhe ndalimin e 27- vjearit Eduart Doaj I CILI ISHTE SHPALLUR NE KERKIM. Arrestimi i Doajt eshte bere pasi Prokuroria e Rrethit Gjyqsor Shkoder, me urdherin e dats 04.Nentor. 2015 ka urdhruar ndalimin e tij pr veprat penale Armmbajtje pa leje dhe Kanosje. Sipas prokurorise 27- vjecari dyshohet se me 3 Nentor …

Lexo me shume

SHKODER- LEZHE, PERPLASEN DY MJETE, PLAGOSEN 3 PERSONA

Tre persona mbeten t plagosur, pas prplasjes s dy automjeteve n aksin rrugor Lezh-Shkodr n afrsi t fshatit Mab. Aksidenti ndodhi rreth ors 9:00 t mngjesit t s mrkurs, teksa nj automjet tip “Land Rover” me targa AA 724 FU me drejtues Leonard Shjefni 40-vje po hynte n nj rrug dytsore sht pplasur me nj mjet tjetr tip “FIAT” i …

Lexo me shume

RREZOHET MOTORIKLETA, HUMB JETEN DREJTUESI I SAJ

Nj 52 vjecar sht aksidentuar pr vdekje n segmenti Shkodr-Postrrib, prane fshatit Hot, ngjarja ka ndodhur rreth ors 05:30 minuta. Nga sa msohet Leke Mhilli ka qen duke udhtuar me motorciklet kur ka humbur kontrollin e mjetit dhe sht rrzuar. Kan qn kalimtar t rastit ato t cilt kan tentuar ti vijn n ndihm 52- vjecarit por prpjekja e tyre …

Lexo me shume

HUMB KONTROLLIN E AUTOMJETIT, NE GJENDJE KRITIKE 31- VJEARI!

Nje 31- vjec ndodhet ne gjendje kritike pasi u aksidentua ne aksin Vau- Dejes- KryeBushat ne vendin e quajtur Mjede. 31- vjecari A.N ka qene duke drejtuar automjetin tip Nisan me targe AA 403 KR por prane Mjedes sipasoje e shpejtesise ka humbur kontrollin dhe ka dale nga rruga duke perfunduar ne kanalin ansor te ketij segmenti rrugor. Kane qene …

Lexo me shume

PROKURORIA: BURGIM TE PERJETSHEM PER SOKOL MJACAJN

Burgim t prjetshm pr 20- vjecarin Sokol Mjacajn ka krkuar prokuroria e rrethit gjyqsor Shkoder, I cili akuzohet pr kryerjen e veprave penale t Vjedhjes me pasoje vdekjen e 2 turisteve cek dhe mbajtjes pa leje t armve luftarake dhe municionit. Prokuroria ne konkluzionin perfundimtar I ka kerkuar trupit gjykues te deklaroje fajtor Sokol Mjacajn, nderkohe avokatja mbrojtse Elvira Jakova …

Lexo me shume

AUTOVETURA PERPLASET ME NJE MJET BUJQESOR

Perplasja e dy mjeteve mbremjen e ne superstraden Lezhe Shkoder ka shkaktuar plagosjen e 3 personave. Aksidenti eshte regjistruar rreth ores 22-00 ne kryqezimin e fshatit Piraj ku nje autoveture tip Fiat ne tentative per te kryer nje parakalim eshte perlasur me nje mjet bujqesor tip Zetor qe vinte perballe tij. Si pasoje e ketij aksidenti kane mbetur te plagosur …

Lexo me shume

HELIKOPTERI MALAZEZ SHUAN ZJARRIN NE VERMOSH!

sht shuar pas 3 ditsh aktive, vatra e zjarrit n zonn e Vermoshit n rrethin e Malsis s Madhe. Ka qen nderhyrja nga ajri prmes helikopterit t ardhur nga Mali i Zi q ka shuar vatrn n zonn e Tamars, ndrsa m hert vatra aktive n Selc u shua nga ndrhyrja e shrbimit zjarriks t Shkodrs me an t 2 …

Lexo me shume

POLICIA E SHKODRES SQARON RRETHANAT E AKSIDENTIT ARRESTON DREJTUESIN E KARROCES

Nj 19 vjecar ka humbur jeten dhe nje tjeter eshte plagosur ne nje aksident te rnd ne aksin rrugor Shkoder Muriqan, n vendin e quajtur Oblik. Motorikleta tip Lonin me targ AB 684 e drejtuar nga 19 vjear Ilir Dahati sht prplasur me nj karroc kuajsh t ngarkuar me ushqim bagtish, q drejtohej nga 57 vjecari me inicialet Nail …

Lexo me shume