Friday , 21 February 2020
Breaking News

KRONIKE

PRANGOSET I RIU, JU GJETEN LEKE FALLSO DHE ARME PA LEJE!

Nj i ri sht vn n pranga nga Efektivt e Policis s Komisariatit Shkodr.Alban Rranxi, 21 vje, u kap n plazhin e Velipojs duke drejtuat nj mjet tip Ford pa patent. Gjat kontrollit t ushtuar n automjetin e tij me targ SH 8156 C, policia gjeti nj pistolet TT me krehr dhe shtat fishek.Gjithashtu, policia sekuestroi dhe 39 kartmonedha 50 …

Lexo me shume

REAGON POLICIA: NUK DHUNUAM BAHRI MALAJN!

Shoferi i kamionit me lnd drusore, 30-vjeari Bahri Malaj, q pretendohet se sht dhunuar nga Policia e Shkodrs, ka tentuar ta shmang arrestimin e tij duke hedhur hedhur posht nga kamioni, me krik, disa trungje pr ti zn rrugn makins dhe duke rrezikuar jetn e policve. Policia e Shkodrs ka reaguar duke shpjeguar se ai sht drguar n spital t …

Lexo me shume

VIJOJNE AKSIONET ANTIKABIS NE LEZHE

Kanabisi eshte prezent dhe qarkun e lezhes dhe kete e demostron identifikimi i dhjetra parcelave te mbjedha me zonat e thella malore. Thuajse cdo dite evidentohen zona te mbjedha me bime narkotike, por qe mungon identifikimi i kultivuesve. Aksionet e zhvilluara ne Lezhe e Kurbin ka sjelle ne identifikimin e 383 rrenje kanabis, te cilat edhe asgjesuan me ane te …

Lexo me shume

BLUZAT E BARDHA: MALAJ ME DHEMBJE KOKE DHE VESHI!

Por ndryshe nga pretendimet e familjarve t Bahri Malajt, bluzat e bardha t urgjencs s Shkodres kane dhn nj tjetr version i cili mund t hedh posht pretendimet e familjarve se mbi 30 vjecarin sht ushtruar dhun. Ka qn mjeku i urgjencs Aldo Gjoka ai i cili neprmjet nj deklarate pr mediat ka theksuar se pacienti Malja sht paraqitur pran …

Lexo me shume

30- VJEARI DHUNOHET NGA EFEKTIVET E POLICISE

sht ndaluar nga policia dhe m pas sht dhunuar n mjediset e komisariatit t Shkodrs, sht ky versioni I familjarve t 30 vjecarit Bahri Malja I arrestuar nga uniformat blu t Shkodrs teksa po transportonte lnd drusore. Sipas vllait t 30 vjecarit, pas ndalimit ai sht shoqruar n komisariat dhe sht dhunuar nga policia. Tensionet mes uniformave blu dhe familjarve …

Lexo me shume

AKSIDENTOHET PER VDEKJE KEMBESORI

Nje kembesor eshte aksidentuar per vdekje ne oret e para te dites se sotme ne hyrje te qytetit te Lezhes. Viktima eshte 66 vjecari me iniciale GJ.Dbanues ne ishull lezhe, i cili ka gjetur vdekjen e menjehershme si pasoje e plageve te marra. Ai u perplas nga nje automjet tip bmv pa targa i cili drejtohej nga emiljano toma 28 …

Lexo me shume

KULTIVUESIT E KANABISIT TE MBESHTETUR EDHE NGA DEPUTETET E QEVERISE

930 rrnj kanabis sativa u asgjsuan nga policia e Shkodrs, Puks dhe Malsis s Madhe, n vijimsi t aksioneve antikanabis. N fshatin Mazrek, n komunen e Gurit te Zi, jan gjetur e asgjesuar 7 parcela me 477 rrnj bim narkotike Canabis Sattiva.N fshatin Barcoll, n Shkodr jan zbuluar 2 parcela me 145 rrnj kanabis. Ndrsa gjat nj kontrolli n fshatin …

Lexo me shume

FUSHE- ARREZ, SITUATE KAOTIKE NE PYJET E TRUNIT!

Zjarri I permasave t mdha q u riaktivizua fuqishm pasditen e t enjtes n pyjet e trunit n njesin administrative t Blerimit n bashkin e Fush Arrzit duket se pas do t lr dm t konsiderueshme pr ekonomin pyjore t ksaj zone. Pasi shrbimi zjarrfiks kishte vn nn kontroll flakt, nj ere e papritur dhe e fuqishme ka prfshir n …

Lexo me shume

SHEFI DHE INFERMIERJA GRUSHTA NJERI – TJETRIT…

Nje ngjarje e pazakonte eshte regjistruar kete mengjes ne qendren shendetsore te Fanit ne Mirdite. Pergjegjesi i kesaj qendre Gjon Ndreka dhe infermierja Mira Prenga jane perleshur njeri me tjetrin duke perdorur edhe sende rrethanore dhe me pas kane perfunduar qe te dy ne spitalin e Rreshenit. Nga hetimet e para behet e ditur se sherri mes pergjegjesit dhe infermieres …

Lexo me shume

ARRESTOHET NE LEZHE NJERI NGA VRASESIT E FAMILJES EKU

Policia e lezhes ka vene ne pranga 26 vjecarin Pellumb Kora i akuzuar si bashkpunetor ne vrasjen e 3- fishte te ndodhur ne Qershorne ketij viti ne Thumane te Fushe- Krujes. Strukturat e sektorit per krimet e rende ne drejtorine e policise ne Lezhe kishin marre informacion per levizjen e 26- vjecarit ne drejtim te lezhes duke organizuar edhe aksionin …

Lexo me shume