KRONIKE

AKSIDENT TE “HARKU I BERDICES”, HUMB JETEN NJE SHTETAS

  Me datë 11.02.2018 rreth orës 22:30 në vendin e quajtur “Harku i Berdicës”, mjeti tip Skoda me targë KS 01-168 KR ka përplasur një shtetas, këmbësor, akoma të pa identifikuar, i cili ka gjetur vdekjen e menjëhershme. Drejtuesja e mjetit, shtetasja L. M. 47 vjeçe, nga Gjakova, Kosovë, është shoqëruar në ambjentet e Komisariatit të Policisë Shkodër për veprime …

Lexo me shume

“ARREST ME BURG” PER AUTORET E ATENTATIT NDAJ LULZIM KULLES

Gjykata e shkallës së parë e Shkodrës ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për dy autorët e dyshuar të atentatit ndaj Lulzim Kullës me 13 janar në Shkodër. Endri Çopja dhe Argel Lulaj të dyshuar si autor të vendosjes së tritolit ku u plagos Lulzim Kulla dhe 7 të tjerë mbetën në burg bashkë me shtetasin Serxho Teta …

Lexo me shume

GRABITEN ARGJENDARINE NE SHKODER, AUTORET: BIZHUTE I SHITEM

Dalin fakte te reja ne lidhje me vjedhjen e kryere para disa ditesh ne nje nga argjendarite e qytetit te Shkdores. Sipas hetimeve të prokurorisë ka rezultuar se të dyshuarit kanë treguar se aksesorët me vlerë të marrë në argjendari i kanë shitur në argjendari të tjera në Shkodër dhe në Tiranë. Menjëherë pas këtyre dëshmive janë kryer kontrolle në …

Lexo me shume

DREJTORI I PERGJITHESHEM I POLICISE SE SHTETIT NE SHKODER

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu ka nisur takim e tij të para me vartësit nga qyteti i Shkodrës. Fillimisht ai ka zhvilluar një takim me Drejtorin Vendor të Policisë së Shkodres Gjovalin Loka dhe shefat e sektorëve të, biseda u fokusua tek dy aksionet e fundit në kuadër të operacionit” Forca e ligjit”. Ku u arrit …

Lexo me shume

OPERACIONI “TOGETHER”, ARRESTOHEN 3 PERSONA PER SHPERTHIMIN NE RUS

Sot, Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Shkodër, falë një pune intensive hetimore zbardhën dhe dokumentuan ngjarjen e ndodhur në 13 janar 2018. Në orët e para të mëngjesit të sotëm, si rezultat i mirë-organizimit dhe koordinimit, nga Drejtoria Vendore e Policisë Shkodër, forcat e RENEAs, FNSH-së, së Tiranës si dhe Drejtoria e …

Lexo me shume

SHPERTHIMI ME TRITOL NE RUS, ARRESTOHEN 4 BASHKEPUNETORE TE NGJARJES

Kater persona jane ndaluar gjate nje superoperacioni gjate nates ne Elbasan. Te kater keta persona jane banor ne Elbasan dhe u gjeten neper shtepite e tyre. Deri tani ata dyshohen si bashkepunetore ne atentatin me tritol nga biznesmenit Lulzim Kulla pak kohe me pare ne qytetin e Shkodres. Nuk ka detaje se cili ka qene roli i ketyre personave ne …

Lexo me shume

LAJMI FUNDIT: KAPEN AUTORET E VJEDHJES SE ARGJENDARISE NE SHKODER

Identifikohen dhe kapen autorët e grabitjes së argjendarisë, ngjarje e ndodhur me datë 03.02.2018 në lagjen “Vasil Shanto”. Më datë 07.02.2018 nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Shkodër, falë një pune të mirëorganizuar hetimore, u bë e mundur identitfikimi dhe ndalimi i shtetasit: Françesko Vukaj, 23 vjeç, banues në fshatin Rrenc, Shkodër. Gjithashtu si bashkëpuntor i tij u arrestua shtetasi: …

Lexo me shume

SEKUESTROHEN MBI 1.4 MILION EURO PASURI TË NJË GRUPI TË DYSHUAR KRIMINAL NË LEZHË

Në kuadër të operacionit “Forca e Ligjit”, në vijim të hetimeve të procedimit penal të vitit 2017, ku Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Lezhë mbi bazen e materialit referues nga Policia e Lezhës, ka rregjistruar procedimin penal për veprën penale “Pastrimi i produkteve të veprës penale, apo të veprimtarisë kriminale” u ekzekutua vendimi i Gjykatës së Shkallës së Parë Lezhë që …

Lexo me shume

ARREST ME BURG PER GRUPIN “KOKAINA”

Arrest me burg eshte masa e sigurise per 7 te arrestuarit e grupit kriminal ” Kokaina”. Gjykatesja e çeshtjes Izabela Radovani pasi ka marre ne shqyrtim dosjen dhe ka degjuar pretendimet e prokurorit te çeshtjes Albert Murçaj e ka cilesuar te ligjshem arrestin si dhe ka caktuar masen e sigurise arrest me burg per gjithe te arrestuarit. Prokurori i çeshtjes ka …

Lexo me shume

ARRESTOHET LAÇIANI ME 4 EMRA

Policia e Kurbinit arrestoi një shtetas të shpallur në kërkim ndërkombëtar me qëllim esktradimin e tij në shtetin Italian. Në pranga u vu Denis Prodani 40 vjeç, banues në Laç, i cili mbante edhe tre emra të tjerë (Gentian Lisi, Gentian Gjonaj, Bledi Gjonaj).Pwrsoni nw fjalw idhte shpallur nw kwrkim ndërkombëtar nga Interpo Roma. “Autoritetet Gjyqësore Italiane kanë lëshuar me …

Lexo me shume