KRONIKE

TRITOL BIZNESIT TE ISH- KRYEKOMUNARIT BURGAJ!

Biznesit privat t ish-kryetarit t Komuns Gruemir Asim Burgajt i sht vn nj sasi lnd shprthyese ku jan shnuar vetm dm materiale.Shprthimi ndodhi n ort e para t s hns n subjektin tregtar q Asim Burgaj ka n fshatin Vrak, prgjat aksit Shkodr – Hani Hotit. Asim Burgaj ka shigjetuar pr kt sulm me lnd plasse eksponent t s majts …

Lexo me shume

POLICIA HEQ “SHTETRRETHIMIN” NGA KURBINI!

Lokali ne Patok te kurbinit ku mendohet si nisi edhe sherri mes familjeve Cali e prenga qe percepitoi me 7 te plagosur eshte rihapur sot. Ne tegjenden vetem punetoret, pasi vellezerit Cali ndodhen te shoqeruar ne policine e Tiranes. Edhe forcat e nderhyrjes se shpejte jane larguar ngazona e Kurbinit pas shtetrrethimit te nje dite me pare. Ne qender te …

Lexo me shume

SHKODER, ASGJESOHEN 19 PARCELA ME 3 371 RRENJE KANABIS!

Operacionet antihashash kan vijuar edhe n Qarkun e Shkodrs, ku jan asgjsuar 3371 rrnj bime narkotike n total, por t shprndara n disa fshatra t Shkodrs dhe t Puks. Lnda narkotike e dyshuar kanabis ishte kultivuar n 19 parcela. Forcat blu t Shkodrs njoftojn se parcelat jan evidentuar n fshatrat Ben, Sum, Cukal, Bjeshkt e Prekalit, Lohe e Siprme n …

Lexo me shume

7 TE PLAGOSUR PER LAGUNEN E PATOKUT, ARRESTOHET DEPUTETI SOCIALIST

Ka perfunduar me 7 te plagosur konflikti qe kane patur mes tyre per lagunen e patokut familja cali nga fushe kuqja e kurbinit me familjen edeputetit socialist te kurbinit armando Prenga. Ngjarja eshte regjistruar rreth ores 3 te dites se sotme ne ambjentet komisariatit te lacit, ndersa teplagosur kane mbetur Valentin Prenga, Gazmir Jushi 29 vjec, Eduart Prenga 37 vjec, …

Lexo me shume

KULTIVUAN KANABIS, PRANGOSET 4 PJESTARE TE NJE FAMILJEJE

Katr pjestar t s njjts familje u arrestuan nga policia e Shkodrs pasi kishin mbjell n oborrin e baness s tyre lnd narkotike kanabisi. T arrestuarit jan Nikoll Marashi, 62 vje, banues n Shkodr, Florjan Marashi, 27 vje, banues n Shkodr, Altin Marashi, 38 vje, banues n Shkodr. Arrestimi i tyre u b pasi gjat kontrollit t ushtruar nga Policia …

Lexo me shume

PERFUNDON DUKAGJINI 2, ASGJESOHEN 74 281 RRENJE KANABIS

Nj prson i arrestuar, 321 parcela t shkaterruara me 74.281 bim narkotike te asgjesuara, sht ky bilanci 2- ditor i aksionit antikanabis n Pult t Dukagjinit. Kshtu n prangat e policis ka rn Lazer Kaptanaj pr kultivim t bimve narkotike nga fshati Xhan i Pultit. Prmes nj njoftimi pr shtyp, autoritetet policore bjn me dije se jan asgjsuar mbi 140 …

Lexo me shume

SHKODER, PRANGOSEN 3 PERSONA NGA POLICIA!

Policia e qarkut Shkodr, n operacionet antikrim t zhvilluara gjat orve t nats mes s mrkurs dhe s enjtes ka vn n pranga tre persona t akuzuar pr vepra t ndryshme penale.N nj njoftim pr shtyp t drejtoris lokale t policis thuhet se, personi i par sht arrestuar n Puk nn akuzn e kultivimit t bimve narkotike.Personi n fjal sht …

Lexo me shume

DUKAGJINI 2, ASGJESOHEN MIJERA RRENJE KANABIS

Ka nisur dita e dyt e operacionit masiv antikanabis n zonn e Dukagjinit. Policia e Shkodrs njofton se operacioni sht shtrir n fshatrat Kasnec,Mgull, Xhan, Poq dhe Kir t njsis administrative Pult. Sipas njoftimit t policis deri tani jan evidentuar 90 parcela me 20 879 bim. N terren veprojn 400 forca policore t ndara n 25 grupe pune. N operacion …

Lexo me shume

DUKAGJINI 2, ASGJESOHEN 11 450 RRENJE KANABIS

Afro 400 forca t policis lokale t Shkodrs si dhe Forcat e Ndrhyrjes s Shpejt, me 60 mjete, kan nisur q n ort e para t mngjesit nj operacion t gjer anti-kanabis n zonn e Pultit n Shkodr. Deri n kto momente jan asgjesuar rreth 109 parcela me 11 450 bim narkotike dhe po vijon operacioni n disa siprfaqe toke, …

Lexo me shume

ASGJESOHEN 1530 RRENJE KANABIS SATIVA

12 parcela me 1530 rrnj bime narkotike jan asgjesuar n qytetin e Shkodrs nga Policia e Shkodrs n bashkpunim FNSH.Sipas policis kanabisi ishte i kultivuar n 6 fshatra dhe i ndar n 12 parcela. Operacioni i realizuar nga Policia e Shkodrs dhe Komisiariti i Puks kan shkatrruar parcelat konkretisht n -N vndin e quajtur ”Gajn”, n fshatin Kroni Madh, n …

Lexo me shume