Breaking News

KRONIKE

LEZHE, NUK KONFISKOJNE MALLIN PRANGOSEN INSPEKTORET!

Dy inspektor jan arrestuar pasi akuzohen se kan shprdoruar detyrn. Bhet fjal pr nj inspektor Tatimesh dhe nj inspektor i AKU n Lzh.Sipas policis inspektori i tatimeve sht Bajram Allamani 56 vje dhe ai i AKU n Lezh Oltion Pervathi. Burime nga policia bjn t ditur se inspektort nuk konfiskuan mallrat n nj lokal.Bhet fjal pr nj lokal m Rile …

Lexo me shume

KURBIN, PARANDALOHET KONFLIKTI MES 2 FAMILJEVE, ARRESTOHET 1 PERSON

Policia e Lait paralandalon prshkallzimin e nj konflikti mes dy familjeve.Sipas policis s komisariatit ngjarja ka ndodhur gjat mbremjes se djeshme, ku familjet Meria dhe Borii jane konfliktuar pr motive te dobeta ne fshatin Sanxhak. Si pasoj e prshkallzimit t konfliktit mes shtetasve F. Meria 60 vje me Sabit Borii 53 vje, ky i fundit ka qelluar ne ajer …

Lexo me shume

SHKODER, ASGJESOHEN 2 700 RRENJE KANABIS!

N qarkun e Shkodrs jan gjetur 20 parcela me 2700 rrnj kanabis. Ato ishin mbjell n fshatrat Vil, Serme dhe Qerret t qarkut Shkodr, n Bratosh e Kastrat t Malsis s Madhe, n fshatin Lum-Zi t Puks, si dhe n vendin e quajtur Bjeshkt e Merturit, n Fush-Arrz. Ndrsa n Mirdit jan gjetur 2320 rrnj kanabis dhe sht arrestuar kryeplaku …

Lexo me shume

TRITOL BIZNESIT TE ISH- KRYEKOMUNARIT BURGAJ!

Biznesit privat t ish-kryetarit t Komuns Gruemir Asim Burgajt i sht vn nj sasi lnd shprthyese ku jan shnuar vetm dm materiale.Shprthimi ndodhi n ort e para t s hns n subjektin tregtar q Asim Burgaj ka n fshatin Vrak, prgjat aksit Shkodr – Hani Hotit. Asim Burgaj ka shigjetuar pr kt sulm me lnd plasse eksponent t s majts …

Lexo me shume

POLICIA HEQ “SHTETRRETHIMIN” NGA KURBINI!

Lokali ne Patok te kurbinit ku mendohet si nisi edhe sherri mes familjeve Cali e prenga qe percepitoi me 7 te plagosur eshte rihapur sot. Ne tegjenden vetem punetoret, pasi vellezerit Cali ndodhen te shoqeruar ne policine e Tiranes. Edhe forcat e nderhyrjes se shpejte jane larguar ngazona e Kurbinit pas shtetrrethimit te nje dite me pare. Ne qender te …

Lexo me shume

SHKODER, ASGJESOHEN 19 PARCELA ME 3 371 RRENJE KANABIS!

Operacionet antihashash kan vijuar edhe n Qarkun e Shkodrs, ku jan asgjsuar 3371 rrnj bime narkotike n total, por t shprndara n disa fshatra t Shkodrs dhe t Puks. Lnda narkotike e dyshuar kanabis ishte kultivuar n 19 parcela. Forcat blu t Shkodrs njoftojn se parcelat jan evidentuar n fshatrat Ben, Sum, Cukal, Bjeshkt e Prekalit, Lohe e Siprme n …

Lexo me shume

7 TE PLAGOSUR PER LAGUNEN E PATOKUT, ARRESTOHET DEPUTETI SOCIALIST

Ka perfunduar me 7 te plagosur konflikti qe kane patur mes tyre per lagunen e patokut familja cali nga fushe kuqja e kurbinit me familjen edeputetit socialist te kurbinit armando Prenga. Ngjarja eshte regjistruar rreth ores 3 te dites se sotme ne ambjentet komisariatit te lacit, ndersa teplagosur kane mbetur Valentin Prenga, Gazmir Jushi 29 vjec, Eduart Prenga 37 vjec, …

Lexo me shume

KULTIVUAN KANABIS, PRANGOSET 4 PJESTARE TE NJE FAMILJEJE

Katr pjestar t s njjts familje u arrestuan nga policia e Shkodrs pasi kishin mbjell n oborrin e baness s tyre lnd narkotike kanabisi. T arrestuarit jan Nikoll Marashi, 62 vje, banues n Shkodr, Florjan Marashi, 27 vje, banues n Shkodr, Altin Marashi, 38 vje, banues n Shkodr. Arrestimi i tyre u b pasi gjat kontrollit t ushtruar nga Policia …

Lexo me shume

PERFUNDON DUKAGJINI 2, ASGJESOHEN 74 281 RRENJE KANABIS

Nj prson i arrestuar, 321 parcela t shkaterruara me 74.281 bim narkotike te asgjesuara, sht ky bilanci 2- ditor i aksionit antikanabis n Pult t Dukagjinit. Kshtu n prangat e policis ka rn Lazer Kaptanaj pr kultivim t bimve narkotike nga fshati Xhan i Pultit. Prmes nj njoftimi pr shtyp, autoritetet policore bjn me dije se jan asgjsuar mbi 140 …

Lexo me shume

SHKODER, PRANGOSEN 3 PERSONA NGA POLICIA!

Policia e qarkut Shkodr, n operacionet antikrim t zhvilluara gjat orve t nats mes s mrkurs dhe s enjtes ka vn n pranga tre persona t akuzuar pr vepra t ndryshme penale.N nj njoftim pr shtyp t drejtoris lokale t policis thuhet se, personi i par sht arrestuar n Puk nn akuzn e kultivimit t bimve narkotike.Personi n fjal sht …

Lexo me shume