Friday , 24 January 2020

KRONIKE

GJON PREI NDIQET PENALISHT PASI AKUZOHET PR SHPRDORIM DETYRE

Nn akuzn pr “shprdorim detyre”, mjeku psikiatr dhe njkosisht shefi i shrbimit t qendrs komunitare t shndetit mendor Gjon Preci sht ndaluar nga uniformat blu. Raportohet se prangosja e tij vjen n nj koh kur ai ka krkuar lek nga pacientt, kur ai paguhet nga shteti. Sakaq, denoncuesi po procedohet penalisht dhe rrezikon burg e gjob pasi i tregoi policis …

Lexo me shume

MJAAJ I BUZEQESHUR NE SEANCEN E MASES SE SIGURISE!

Arrest me burg sht masa e siguris q Gjykata e Shkodrs ka dhn pr 20-vjearin Sokol Mjacaj, ekzekutorin e iftit t turistve ek n Dukagjin.Nn masa t rrepta sigurie i veshur me antiplumb dhe me mask n koj, Sokol Mjacaj ka mbrritur mesditn e se merkures n Gjykatn e Shkodrs pr tu njohur me masn e siguris. Me t nisur …

Lexo me shume

VIJON DJEGIA E MALIT NE BALLDRE

Ka vijuar serish djegia e malit ne fshatin balldre te lezhes, ndersa zjarrfikesit, banoret dhe forcat e ushtrise kane qene ne gadishmeri per te penguar pershkallzimin e situates. Mbrojtja e banesave ne afersi te vatres se zjarrit ka patur edhe vemendjen kryesore, kjo pershkak se zjarri riaktivizohej vazhdimisht e ndihmuar edhe nga era. Ndonese flaket jane vene nen kontroll, shuarja …

Lexo me shume

NE PRITJE TE MASES SE SIGURISE, MJACAJ I VETEM NE QELI

Sokol Mjacaj sht n pritje te mases se sigurise. Vrasja e dy turistve cek e ka kthyer at n nj njeri t damkosur dhe t linuar nga shoqria.Q prej momentit q policia i vuri prangat n shtpin e Age Koekut n Grud t Dukagjinit ai sht braktisur nga t gjith.Prve rrugs nga vendi i arrestimit deri n komisariat shoqruar nga …

Lexo me shume

EKZEKUTOHEN ME ARME ZJARRI 2 TURISTET EK

Rreth ors 20:15, t mbrmjes s t premtes 2 turist ek jan ekzekutuar me arm zjarri n zonn e Postrribes teksa ktheheshin me makinn e tyre nga nj kamp eksh t ngritur n Theth. Cifti ituristve ek,Michael Svatos 27 vje dhe Anna Kosinova 36 vjee jan vrar me automatik n fshatin Prekal t Shkodrs teksa udhtonin me Fuoristrad e tyre …

Lexo me shume

POLICIA E SHKODRES, AKSION ANTI- KANABISI

Policia e Shkodres ka vijuar aksionet anti- kanabis ne te gjithe territorin e qarkut Shkoder, ku jan asgjesuar 24 parcela me 6 138 rrenje kanabis sativa. Sipas policise se Shkodres u gjetn dhe u asgjesuan N vndin e quajturKroi i Dervishajve n fshatin Mazrek, komuna Gur i Zi, n Shkodrjan gjetur dhe asgjesuar:14 parcela me gjithsej 1030 rrnj bim narkotike …

Lexo me shume

GRABITESI DHUNON TE MOSHUARIT NE FSHATIN E KUIT!

Dy t moshuar jan dhunuar n banesn e tyre n fshatin Kuc t Shkodrs, pas nj tentative grabitje. Nj Prson i paidentifikuar pasi sht zbuluar nga t moshuarit i ka qlluar ato me nj shkop n kok duke I ln t plagosur n gjendje t rnd. Kan qn komshinjt e t moshuarve t cilt ju kan ardhur n ndihm pasi …

Lexo me shume

EKSTRADOHET NGA GJERMANIA I DENUARI PER 2 VRASJE!

Nga Zyra Qndrore e Interpol Tirans u krye ekstradimi nga Frankfurti, Gjermani, drejt vendit ton, i shtetasit shqiptar Agron Laaj (Lacej), 41 vje, banues n Shkodr. Ai ishte i shpallur n krkim ndrkombtar pasi Gjykata e Apelit Shkodr e ka dnuar me 25 vjet burg pr 2 vrasje dhe armmbajtje pa leje. Arrestimi i tij me qllim ekstradimi drejt vendit …

Lexo me shume

M. MADHE, PLAGOSET 46- VJEARI ME THIKE!

Nj 52-vjear nga Malsia e Madhe sht qlluar me thik paraditen e sotme pas nj konflikti t astit. Msohet se shtetasi me iniciale F.C banues n fshatin Gril sht qlluar me thike nga 46-vjeari Gzim Rrgalla, i cili sht prangosur nga forcat e policis. I plagosuri sht drguar n spitalin e Shkodrs ku ndodhet jasht rrezikut pr jetn dhe gjendja …

Lexo me shume

PUKE, ASGJESOHEN 877 RRENJE KANABISI!

Policia e Pukes kurorezoj me sukses dy operacione paralele kunder kultivimit te bimve narkotike te cilat u zhvilluan ne Komunat Qerret e Fierz , duke beret e mundur asgjesimin e 877 rrnj bime e dyshuar si kanabis sativa. Blute e Pukes gjate ketyre aksioneve qe duket se vetem sa kane nisur ne komunen e Luf Qerretit pikerisht ne zonen e …

Lexo me shume