Saturday , 19 October 2019

KRONIKE

Arrestohen 2 shtetas pr grabitje me arm n Kallmet, Lezh

Si rezultat i nje pune te mire organizuar, te kryer nga strukturat Drejtorise Policise Qarkut Lezhe, duke bashkepunuar ngushte me Strukturat Drejtorise per Krimet Renda, prane Drejtorise Pergjithshme Policise Shtetit si dhe Prokurorine per Krimet e Renda Tirane, ne kuader te operacionit Babagjyshet u b i mundur zbulimi dokumentimi dhe arrestimi i autoreve vjedhjes me arme t baness s shtetasit …

Lexo me shume

Humb jeten ne autostraden e Kombit!

Nje 45 vjecar nga tirana ka humbur jeten pasi mjeti me te cilin ai udhetonte u perplas me barrierat ndarese te autostrades se kombit ne afersi te rrubikut. Viktime e ketij aksidenti eshte gjon tusha nje efektiv i policise se shtetit ne kryeqytet, i cili ka gjetur vdekjen e menjehershme pa mundur qe te marre ndihmen e pare ne spital. …

Lexo me shume

Atentat me tritol kryekomunarit te Shales

Nj atentat me shprthim me lnd eksplozive n makinn e kryetarit t komuns Shal n rrethin e Shkodrs, Bal Vuksani 46 vje sht shnuar n ort e para t mngjesit t dits s sotme. Ngjarja ka ndodhur rreth ors 02:40 t mbrmjes, ku lnda eksplozive e vendosur n automjetin tip Nissan fuoristrad me targa AA 702 DP, n pronsi t …

Lexo me shume

Largohet Shaban Nexhi, ne vend te tij Lorenc Panganika!

Shaban Nexhi, nuk do jet m drejtor I policis s Shkodres pas vendimit t ministrit t Brendshm Sajmir Tahiri pr lvizjen e tij, ndrsa n vend t tij sht emeruar drejtori i policis s Beratit Lorenc Panganika. Lajmi konfirmohet nga drejtoria e policise se shtetit t cilat bjn t ditura se Shaban Nexhi do t transferohet n Tiran drejtues n …

Lexo me shume

Puke, gjoba per automjetet pa zinxhire!

Seksioni I Qarkullimit rrugor n Komisariatin e Puks nuk ka kursyer masat e rrepta administrative pr t gjith ata drejtues mjetesh t cilt edhe pse t vetdijshm pr rrzikun q u kanos qarkullimi n rrug me prezenc bor srish nuk kishin marr masa teknike.Gjibat e mjame kan qn kryesisht ndaj mjeteve t tonazhit t lart t cilt sot pr t …

Lexo me shume

Tentative vjedhje ne banesen e konsullit te Italise

Ndrsa konsulli I nderit n Shkoder Vito Antonia Stigliani ndodhej n Itali nj prson akoma i paidentifikuar I sht futur brenda baness por nuk I ka marr gj. Ky fakt bht I ditur nga vet konsulli Itani I cili thekson se ngjarja ka ndodhur ndrsa ndodhej n shtetin Italian. Konsulli Stigliani ngre pyetjen nese ky person ishte per te kerkuar …

Lexo me shume

Shkoder- Lezhe, gjendet trupi i pajete i nje femre

Nj femer rreth t 50- ve sht gjetur e pajet n an t rrugs Shkoder- lezh pran kryqzimit t Kryebushatit. Fillimisht sht menduar si aksident ndrsa grupi hetimor I mbrritur menjher n vendngjarje nuk ka gjetur prova se viktima mund t ket humbur jetn sipasoj e aksidentit. Ky fakt sht bazuar edhe n deklaratat e patrulls s policis e cila …

Lexo me shume

Grabitet me arme kazinoja ne qender te qytetit!

sht grabitur me arm zjarri nje kazino n qendr t qytetit t Shkodres. Ngjarja e rnd ka ndodhur rreth ors 19-00 t s enjtes pran pedonales Kol Idromeno t metropolit verior. Sipas policis nga deshmitart n vendngjarje nj person ende I paidentifikuar, i maskuar ka vjedhur nn krcenimin e nj arme zjarri tip pistolet, nj shum t konsiderueshme parash, rreth …

Lexo me shume

Lezhe, Ndjekje penale ndaj ish- kreut te ZVRP- se!

Efektivt e Krimit Ekonomiko- Financiar n Lezh kan br procedim penal ndaj shtetasit Ndue V. 53 vje, banues n lagjen Beselidhja. Nga hetimet 53-vjearin priudhn q ka qen n detyrn e Kryeregjistruesit n Z.V.R.P ka regjistruar tokat e shtetasve P B dhe P M, banues n Tale, duke mos ju prcaktuar kufijt e pronave. Gjithashtu filloi procedimi penal ndaj shtetasit …

Lexo me shume

Shkoder, Digjet automjeti!

Nj automjet tip OPEL I cili ka qn렠i parkuar pran bllokut te pallatve t Stacionit t Trenit n Shkoder sht prfshir nga flakt dhe sipasoj brenda pak minutash sht djegur i gjithi. Fatmirsisht nuk ka patur t dmtuar brenda automjetit. Ngjarja ka ndodhur mengjesin e s merkures pran Stacionit te Trenit kur automjeti n pronsi t nje shtetasi kosovar Xhelil …

Lexo me shume