Saturday , 18 January 2020
Breaking News

KRONIKE

MAZRREK, POLICIA ASGJESON 287 BIME KANABIS!

N vijim t operacioneve antikanabis t zhvilluara nga strukturat e Policis s qarkut Shkodr 287 rrenje kanabis jane asgjesuar. Mbi bazn e informacioneve t marra n rrug operative se n fshatin Mazrek, t komuns Guri i Zi n Shkodr, n vendin e quajtur Tek varrezat Mbishkall렻, ka bim narkotike t mbjella, efektivat e Komisariatit t Policis Shkodr kan kryer nj …

Lexo me shume

POLICIA ARRESTON PERGJEGJESIN E OSHEE PER VERIUN!

Krimi Ekonomik Financiar ka ndaluar sot prgjegjsin e task-forcs s OSHEE pr veriun.Policia ka njoftuar se Gzim Nikshiqi, 45 vje, me profesion inxhinier elektrik, nuk ka prpiluar procesverbalin e kontrollit t ushtruar n nj banes. Nikshiqi, ushtronte detyrn e prgjegjsit t task-forcs s OSHEE pr veriun dhe akuzohet pr shprdorim detyre pasi nuk hartoi raportin pr abonentin Hysen Isufi. Ndrkaq, …

Lexo me shume

GJENDET TRUPI I PAJET I TURISTIT EK

Gjendet trupi i pajet i turistit ek, i cili u mbyt dje n ujrat e lumit Kir ndrsa bnte rafting m bashkshorten e tij.Trupi i Adam Baron u nxor nga polumbart e RENEA-s rreth ors 11:15 t mesdits s sotme pas shum prpjekjesh.Policia bn me dije se puna e polumbarve nisi q n 06:00 t mngjesit, por pr shkak t …

Lexo me shume

RAFTING NE LUMIN KIR, HUMB JETEN TURISTI EK

Nj i ri ek ka humbur jetn n lumin Kir t Shkodrs. Varkame dy turist ek sht prmbysur teksa lundronte n lumin Kir, n komunn Postrib t zons s Dukagjinit, n Shkodr. Dy t rinjt, nj djal dhe nj vajz, pjes e nj grupi turists t cilt kishin zgjedhur t vizitonin Shqiprin, ishin shkputur nga grupi dhe po lundronin n …

Lexo me shume

SHKODER, ASGJESOHEN 1140 RRENJE KANABIS!

N vijim t operacioneve t njpasnjshme t vijuara nga Efektivt e Policis s Qarkut Shkodr pr evidentimin dhe asgjesimin e parcelave t bimve narkotike, gjat orsve t mesdits kto efektiva kan zhvilluar nj tjetr operacion. Mbi bazn e informacioneve t marra se n fshatin Myselim ishin kultivuar bim narkotike, sht zhvilluar nj kontroll i imtsishm ku jan evidentuar dhe asgjesuar …

Lexo me shume

ASGJESOHEN 681 RRENJE KANABIS, PRANGOSET 1 PERSON!

Policia e Shkodres ka arrestuar nje kultivues kanabisi ne rrethin e Pukes ndrsa gjat 24 orve t fundit ka asgjesuar 681 rrnj kanabis sativa n rrethin e Shkodres dhe Puks. Kshtu n prangat e policis ka rn 19- vjecari Zef Lleshi banues n fshatin Bushat, n Puk. Arrestimi i 19 vjecarit u b pasi gjat nj kontrolli t befasishm t …

Lexo me shume

AKSIDENTI NE KOSMA, HUMB JETEN 68- VJEARJA!

Nj aksident me pasoj vdekjen e nj gruaje ka ndodhur mesnatn e s marts n segmentin rrugor Bushat- Vau i Dejs, n fshatin Kosma. Nj automjet tip Peugeot me targ AA 486 KR q drejtohej nga shtetasi B.Selimi 70-vje nga Kosmai i Komuns Bushat ka humbur kontrollin nga shpejtsia e madhe e mjetit duke prfunduar n oborrin e nj shtpie …

Lexo me shume

SHKODER, ASGJESOHEN 2 004 RRENJE KANABIS

Gjat 24 orve t fundit policia e Shkodres ka asgjesuar afro 2 004 rrnj kanabis sativa. N vijim t operacioneve t njpasnjshme t zhvilluara nga strukturat e drejtoris s policis s qarkut shkodr pr parandalimin e kultivimit t bimve narkotike, si dhe pr efektivat e komisariatit t policis shkodr kan zhvilluar operacione pr zbulimin e kanabisit n komunat Gur I …

Lexo me shume

NDALOHEN 45 KLANDESTINE NE HAN TE HOTIT!

45 klandestin sirian q tentonin t kalonin ilegalisht kufirin drejt Malit t Zi jan ndaluar nga policia e kufirit dhe migracionit n pikn kufitare t Hanit t Hotit, n Shkodr.Ky operacion i organizuar nga policia kufirit n bashkpunim me uniformat blu te komisariatit t Shkodres erdhi pas informacionit t marr n rrug zyrtare. Dyshohet se klandestint kan hyr nga kufiri …

Lexo me shume

LA, GODITET ME LEVE NE KOKE MJEKU!

Nje mjek i spitalit te Lacit ne rrethin e Kurbinit ka mbetur i plagosur pasi u godit me mjete te forta nga nje i ri. Ngjarja u regjistrua kete mengjes ne spitalin e lacit, ndersa policia ka mundur te arrestoje autorin e sulmit ndaj bluzes se bardhe. Mjeku me iniciale N.G ka qene duke ushtruar detyren e tije kur eshte …

Lexo me shume