KRONIKE

LEZHE, 12 TE PLAGOSUR NE 2 AKSIDENTE

12 persona mbeten te plagosur pasditen e djeshme ne 2 aksidente te ndryshme te ndodhura ne rruget e qarkut te lezhes. Nga perplasja e 2 automjeteve ne segmentin rrugor rrubik rreshen ne zonen e mirdites u plagosen 10 persona, 7 prej te cileve ne gjendje te rende. Te plagosurit qe paraqiten komplikacione qe ne fakt ishin 4 persona jane transportuar …

Lexo me shume

MBYTET 75 VJEARI NE LUMIN BUNA

Gjate dite se sotme rreth ors 09.40, sht mbytur ne ujrat e lumit buna, shtetasi:Zef .B., rreth 75 vje, banues ne lagjen Skenderbeg Shkodr. Ky shtetas sipas informacioneve te peshkatareve eshte peshkues i rregullt dhe do dite shkonte per te peshkuar ne ujrat e lumit buna. gjate dites se sotme i moshuari si duket ka pare nje peshk te cilin …

Lexo me shume

SHKODER, ASGJESOHEN 3801 RRENJE KANABIS SATIVA

Gjat kontrolleve t imtsishme n t gjitha zonat e qarkut t Shkodrs, u gjetn dhe asgjesuan me djegje 3801 rrnj lnd narkotike e llojit Kanabis Sativa. Kshtu, gjat kontrollit n malin e fshatit “Ben”, n Shkodr, jan gjetur dhe asgjsuar: 41 parcela me 3281 rrenj bim narkotike Kanabis Sativa. Ndrsa, n fshati Drisht , n Shkodr, jan gjetur dhe asgjsuar …

Lexo me shume

VIJON AKSIONI ANTIKANABIS NE LEZHE

Aksionet antikanabis te drejtorise se policise ne lezhe kane vijuar intensivisht gjate diteve te fundit, duke identifikuar dhe sagjesuar qindra bime narkotike ne te gjithe rajonin. Vetem gjate 24 oreve te fundit u zbuluan dy parcela ne kurbin e mirdite te mbjedha me 325 bim te dyshuara si kanabis sativa. Ka qen nj aksion i organiozuar ne fshatin Skuraj nga …

Lexo me shume

ASGJESOHEN 894 BIME KANABIS SATIVA

Ne vijim te aksioneve anti- kanabis policia e Shkodres ka asgjesuar 13 parcela me 894 bim narkotike kanabis sativa. Bimet jan asgjesuar n fshatin Mazrrek ku jan gjetur dhe asgjsuar 9 parcela me 734 rrnj kanabis sativa. Kto bim ishin me lartsi 150-170 cm.Ndrsa n fshatin Vig Mnel, n vendin e quajtur Kakerr, jan gjetur dhe asgjsuar 4 parcela me …

Lexo me shume

PUKE, ZBULOHET ARSENAL ARMESH

Ishin arrestuar dy dit m par pr kultivimin e lnds narkotike, por n banesn e tyre policia gjeti nj arsenal armsh.SipaS dshmis t vllezrve Roland dhe Klodiani Mhilli, ata i kishin fshehur armt vite m par n banes dhe se familjart e tyre nuk kan pasur dijeni pr kt fakt. Gjat kontrollit ne banese policia ka sekuestruar Nj arm zjarri …

Lexo me shume

ASGJESOHEN 465 RRNJ BIM NARKOTIKE

Ne vijim te aksioneve anti- kanabis policia e Shkodres ka asgjesuar 465 rrenje bime narkotike kanabis sativa ndersa ka prangosur edhe nje kultivues. Pjetr Ukaj, banues n Tiran, punn e tij t prditshme e kryente n qytetin e Puks, pikrisht n Sapa. Ai shkonte atje do dit pr t punuar n dy pacelat e mbjella me lnd narkotike t lloit …

Lexo me shume

FAMILJA KOSOVARE PERFSHIHET NE AKSIDENT NE SHKODER- VELIPOJE!

Nje tjeter aksident ka ndodhur ne aksin Shkoder- Velipoje ku fatmiresisht nuk ka patur viktima por vetem te lenduar lehte. Ne kete aksident eshte perfshire nje familje nga kosova te cilet po udhetonin drejt velipojes me automjetin volswagen me targa KS 06 881 AE, por pikerisht n Qaf- Shtiqen mjeti ka humbur kontrollin e perpasoje ka dale nga rruga duke …

Lexo me shume

6 TE PLAGOSUR NGA PERPLASJA E 2 MJETEVE

Dy automjete qe leviznin pergjate superstrades Lezhe Shkoder u perplasen paraditen e sotme rreth ores 10 ne afersi te Balldrenit duke shkaktuar plagosjen e 6 personave. Nga perplasja e forte e nje mercedezi me targa italiane qe drejtohej nga shteasi me iniciale P.H, vje 39, banues n Kallmet te Lezhs dhe te nje volksvageni me targa te Belgjikes qe drejtohej …

Lexo me shume

POLICIA E SHKODRES ASGJESON 2 430 RRENJE KANABIS, 2 NE PRANGA!

Gjate 24 oreve te fundit policia e Shkodres ka asgjesuar 2 430 rrenje bime narkotike si dhe ka prangosur 2 persona. Keshtu dy vllezr pukian jan kapur n fragranc nga policia duke punuar dhe ujitur parcelat me kanabis. Policia arrestoi vllezrit Roland Mhilli, 25 vje dhe Klodjan Mhilli, 19 vje, n vndin e quajtur Shllin, t fshatit Karm. Roland Mhilli …

Lexo me shume