Wednesday , 30 September 2020

KRONIKE

SHKODER ASGJESOHEN 464 RRENJE KANABIS!

N vijim t operacioneve antikanabis, pr gjetjen dhe asgjesimin e bimve narkotike t mbjella n fshatin barcoll, n komunn Shllak, n Shkodr jan gjetur dhe asgjesuar: 2 parcela me gjithsej 354 rrenj bim narkotike canabis sattiva. Nderkohe n fshatin vil, n komunn temal, n vendin e quajtur tokat e puks, jan gjetur e asgjesuar: 1 parcel me 110 rrnj canabis …

Lexo me shume

DYSHOHET PER ZJARRVENIE TE QELLIMSHME NE MALIN E KAKARRIQIT

Pas Balldrenit, Mali i Kakarriqit n Lezh i eshte nenshtruar pushtetit te flakve q prej pasdites s t mrkurs. Ne pak kohe maja e malit dhe per pasoje dhjetra hektare pyje vijuan te shkrumboheshin, ndrsa ishin banort ata q lajmruan policin dhe zjarrfiksit pr gjendjen. Ndrhyrja e zjarrfiksve ka qen tepr e vshtir pr shkak t terrenit t thyer, ndrsa …

Lexo me shume

GJYKATA, ARREST ME BURG PER EDVANA SULAJ

Arrest me burg sht masa e siguris q Gjykata e Shkodrs ka dhn pr 40-vjearen Edvana Sulaj, kujdestarja e cila akuzohet pr dhunn e ushtruar ndaj fmijeve t shtpis s fmijve 3- 6 vjec. Pas marrjes s gjeneraliteteve t Edvana Sulaj pr arsye hetimi seanca e caktimit t mass s siguris ka vijuar me dyer t mbyllura. Prokurori i ceshtjes …

Lexo me shume

AKSIDENTI, NE GJENDJE TE RENDE 17- VJEARI

Nj aksident i rnd ka ndodhur n fshatin Kosmac t bashkis s Vaut Dejsit, ndrsa nj 17 vjecar gjendet n gjendje kritike pr jetn. Neritan Mahmutaj ndodhet n gjendje kritike pasi ka qn duke lvizur me motorciklet n rrugn kryesore t fshatit por ka humbur kontrollin dhe sht prplasur n kanalin ansor t rrugs e pr pasoje ka marr demtime …

Lexo me shume

KURBIN, ASGJESOHEN 360 RRENJE KANABIS!

Nje tjeter rast e kutivimit te bimeve narkotike eshte zbuluar ne zonen e kurbinit. Sektori kunder narkotrafikut ne drejtorine e policise ne lezhe ka zbuluar ne fshatin gernac dhe ka asgjesuar 360 rrenje te dyshuara si kanabis . Bimet narkotike te mjedha u konstatuan ne dy parcela, ku n njern u konstatuan 280 rrenj dhe n tjetrn 80 rrnj me …

Lexo me shume

GJON PREI NDIQET PENALISHT PASI AKUZOHET PR SHPRDORIM DETYRE

Nn akuzn pr “shprdorim detyre”, mjeku psikiatr dhe njkosisht shefi i shrbimit t qendrs komunitare t shndetit mendor Gjon Preci sht ndaluar nga uniformat blu. Raportohet se prangosja e tij vjen n nj koh kur ai ka krkuar lek nga pacientt, kur ai paguhet nga shteti. Sakaq, denoncuesi po procedohet penalisht dhe rrezikon burg e gjob pasi i tregoi policis …

Lexo me shume

MJAAJ I BUZEQESHUR NE SEANCEN E MASES SE SIGURISE!

Arrest me burg sht masa e siguris q Gjykata e Shkodrs ka dhn pr 20-vjearin Sokol Mjacaj, ekzekutorin e iftit t turistve ek n Dukagjin.Nn masa t rrepta sigurie i veshur me antiplumb dhe me mask n koj, Sokol Mjacaj ka mbrritur mesditn e se merkures n Gjykatn e Shkodrs pr tu njohur me masn e siguris. Me t nisur …

Lexo me shume

VIJON DJEGIA E MALIT NE BALLDRE

Ka vijuar serish djegia e malit ne fshatin balldre te lezhes, ndersa zjarrfikesit, banoret dhe forcat e ushtrise kane qene ne gadishmeri per te penguar pershkallzimin e situates. Mbrojtja e banesave ne afersi te vatres se zjarrit ka patur edhe vemendjen kryesore, kjo pershkak se zjarri riaktivizohej vazhdimisht e ndihmuar edhe nga era. Ndonese flaket jane vene nen kontroll, shuarja …

Lexo me shume

NE PRITJE TE MASES SE SIGURISE, MJACAJ I VETEM NE QELI

Sokol Mjacaj sht n pritje te mases se sigurise. Vrasja e dy turistve cek e ka kthyer at n nj njeri t damkosur dhe t linuar nga shoqria.Q prej momentit q policia i vuri prangat n shtpin e Age Koekut n Grud t Dukagjinit ai sht braktisur nga t gjith.Prve rrugs nga vendi i arrestimit deri n komisariat shoqruar nga …

Lexo me shume

EKZEKUTOHEN ME ARME ZJARRI 2 TURISTET EK

Rreth ors 20:15, t mbrmjes s t premtes 2 turist ek jan ekzekutuar me arm zjarri n zonn e Postrribes teksa ktheheshin me makinn e tyre nga nj kamp eksh t ngritur n Theth. Cifti ituristve ek,Michael Svatos 27 vje dhe Anna Kosinova 36 vjee jan vrar me automatik n fshatin Prekal t Shkodrs teksa udhtonin me Fuoristrad e tyre …

Lexo me shume