Thursday , 29 October 2020

KRONIKE

3 TE PLAGOSUR NE AKSIDENTIN NE SUPERSTRADEN MILOT- MAMURRAS!

Perplasja e nje mjeti bujqesor me nje autoveture ka shkaktuar plagosjen e 3 personave. Aksidenti u regjistrua kete mengjes rreth ores 5 e 30 minuta ne superstraden Lac mamurras. Te plagosur kane mbetur dy drejtuesit e mjeteve si dhe nje pasagjere qe ndodhej ne autoveture. Mjeti tip suzuki me targa aa 446 cu qe drejtohej nga endrit lleshi 27 vjec …

Lexo me shume

SHTYHET CAKTIMI I MASAVE PER PUNONJESIT E TATIMEVE!

Pas arrestimit te bujshem te 9 punonjsve t Sektorit t Verifikimit n Terren, n Drejtorin Rajonale t Tatimeve Shkoder dhe shpalljen n krkim t nj tjetri, tashm eshtja sht n duart e gjykats. Kt t shtun, 8 inspektort dhe prgjegjsja e sektorit doln prpara trups gjykuese pr tu njohur me masn e siguris. Provat e paraqitura nga prokurori i eshtjes …

Lexo me shume

ARRESTOHET NE MURIQAN, KERKOHEJ NE GJERMANI!

Nj 23 vjear nga Kosova dhe shtetsi zvicerane, Taulant Murati sht arrestuar n e pikn kufitare t Muriqanit. Arrestimi provizor i tij u b pasi, kur sht paraqitur pr t kryer procedurat n dalje nga Republika e Shqipris dhe pas hedhjes s t dhnave t ktij shtetasi n sistemin TIMS, ka rezultuar se ishte i shpallur n krkim ndrkombtar nga …

Lexo me shume

SHKODER, AKSIDENTOHET ME MOTORIKLET

Qarkullimi me shpejtsi me motrociklet ka rezultuar fatal pr 29 vjecarin Sezmir Rama, I cili ka humbur jetn menjher nga aksidenti I rnd. Ngjarja e rnd ka ndodhur rreth orve t para t mngjesit n rrugn e Kirasit, n lagjen Guerrile. Viktim e ktij aksidenti ka mbetur shtetasi Sezmir Rama i cili po udhtonte me motoikletn tip Suzuki, 400 kubik, …

Lexo me shume

AKSIDENT NE AKSIN LEZHE – SHENGJIN

Nj ift bashkshortsh nga Shngjini kan mbetur t plagosur, pasi motorikleta me t ciln ata udhtonin u prplas nga nj automjet. Aksidenti ndodhi rreth ors 22:00 t mbrmjes s djeshme n aksin rrugor Lezh-Shngjin ne vendin e quajtur lagjia “Sak”. Motoikleta qe vinte ne drejtim te lezhes sht goditur nga pas nga nj mautomjet tip “Renauld” me targa t Kosoves …

Lexo me shume

POLICIA ARRESTON 10 PUNONJES TATIMESH!

Drejtoria e Policis s Qarkut Shkodr n bashkpunim me Drejtorin Kundr Krimit Ekonomik e Financiar dhe Njsin e Prbashkt Hetimore Kundr Krimit Ekononik e Financiar n Prokurin Pran Gjykats s Shkalls s Par Shkodr n kuadr t operacionit Evazioni, pas nj hetimi disa mujor bn t mundur ndalimin e shtetasve: Uarda Albunesa, vjec 29, banuese n Shkodr me detyr Prgjegjse …

Lexo me shume

ASGJESOHEN 945 RRNJ BIM NARKOTIKE

Gjate 24 oreve te fundit policia e Shkodres ka asgjesuar 945 rrenje bime narkotike kanabis sativa ndersa 2 persona kane rene ne prangat e policise. Keshtu ne prangat e policise ka rene Nikoll Lazri, 56 vje, banues n Puk. Arrestimi i tij u b pasi, gjat kontrolleve t ushtruara n tokn e tij u gjeten 2 parcela me bim narkotike …

Lexo me shume

ASGJESOHEN 1882 RRENJE BIME NARKOTIKE

Gjate sezonit veror vijojne operacionet antikanabis n Qarkun Shkodr. Sipas efektiveve behet me dije se jane Asgjesuar 1822 rrnje bim narkotike. Nga puna e shrbimeve t Komisariatit t Policis Shkodr dhe Malsi e Madhe, n vijim t operacioneve antikanabis, pr evidentimin dhe asgjesimin e bimve narkotike t mbjella, gjat dits s djeshme jan goditur tre raste t kultivimit t bimve …

Lexo me shume

PREI: ESHTE NJE TENTATIVE PER TE DENIGRUAR FIGUREN TIME

Nje moment I trilluar dhe aspak I vertete. Nuk jam inkriminuar ne asnje marrje rryshfeti por jane disa institucione qe duan te nxjerrin ne pah punen e tyre duke denigruar bluzat e bardha, kryesisht policia dhe prokuroria. Ne kete menyre eshte shprehur mjeku-psikiater Gjon Prei mbi ndalimin e tij ne nje deklarate per mediat.   Eshte rasti I dyte qe …

Lexo me shume

SHKODER- VELIPOJE, AKSIDENTOHET DEPUTETI DOSHI

Deputeti i prjashtuar nga Partia Socialiste Tom Doshi sht prfshir n nj aksident rrugor mesditn e sotme n aksion rrugor Shkodr-Velipoj n Qaf-Shtiqen, por fatmirsisht nga prplasja me nj tjetr makin, jan shnuar vetm dme materiale pa t lnduar n njerz. Makina e blinduar tip Audi me targa AA 833 JV n pronsi t deputetit Doshi por q drejtohej nga …

Lexo me shume