Thursday , 1 October 2020

KRONIKE

VRET VELLAIN PER MOTIVE TE PAQARTA!

Nje krim brenda familjes eshte regjistruar kete mengjes ne fushe mamurras te kurbinit. Vellai vret vellane ne rrethana ende te paqarta, ndersa ngjarja eshte regjistruar rreth ores 3 te mengjesit. Afrim Sela 40 vjec ka vrare me arme zjarri vellaine e tije Fabjan Sela 33 vjec. Krimi ka ndodhur ne banesen e viktimes, ndersa ngjarja eshte pare edhe nga familjaret …

Lexo me shume

MAZRREK, POLICIA ASGJESON 287 BIME KANABIS!

N vijim t operacioneve antikanabis t zhvilluara nga strukturat e Policis s qarkut Shkodr 287 rrenje kanabis jane asgjesuar. Mbi bazn e informacioneve t marra n rrug operative se n fshatin Mazrek, t komuns Guri i Zi n Shkodr, n vendin e quajtur Tek varrezat Mbishkall렻, ka bim narkotike t mbjella, efektivat e Komisariatit t Policis Shkodr kan kryer nj …

Lexo me shume

POLICIA ARRESTON PERGJEGJESIN E OSHEE PER VERIUN!

Krimi Ekonomik Financiar ka ndaluar sot prgjegjsin e task-forcs s OSHEE pr veriun.Policia ka njoftuar se Gzim Nikshiqi, 45 vje, me profesion inxhinier elektrik, nuk ka prpiluar procesverbalin e kontrollit t ushtruar n nj banes. Nikshiqi, ushtronte detyrn e prgjegjsit t task-forcs s OSHEE pr veriun dhe akuzohet pr shprdorim detyre pasi nuk hartoi raportin pr abonentin Hysen Isufi. Ndrkaq, …

Lexo me shume

GJENDET TRUPI I PAJET I TURISTIT EK

Gjendet trupi i pajet i turistit ek, i cili u mbyt dje n ujrat e lumit Kir ndrsa bnte rafting m bashkshorten e tij.Trupi i Adam Baron u nxor nga polumbart e RENEA-s rreth ors 11:15 t mesdits s sotme pas shum prpjekjesh.Policia bn me dije se puna e polumbarve nisi q n 06:00 t mngjesit, por pr shkak t …

Lexo me shume

RAFTING NE LUMIN KIR, HUMB JETEN TURISTI EK

Nj i ri ek ka humbur jetn n lumin Kir t Shkodrs. Varkame dy turist ek sht prmbysur teksa lundronte n lumin Kir, n komunn Postrib t zons s Dukagjinit, n Shkodr. Dy t rinjt, nj djal dhe nj vajz, pjes e nj grupi turists t cilt kishin zgjedhur t vizitonin Shqiprin, ishin shkputur nga grupi dhe po lundronin n …

Lexo me shume

SHKODER, ASGJESOHEN 1140 RRENJE KANABIS!

N vijim t operacioneve t njpasnjshme t vijuara nga Efektivt e Policis s Qarkut Shkodr pr evidentimin dhe asgjesimin e parcelave t bimve narkotike, gjat orsve t mesdits kto efektiva kan zhvilluar nj tjetr operacion. Mbi bazn e informacioneve t marra se n fshatin Myselim ishin kultivuar bim narkotike, sht zhvilluar nj kontroll i imtsishm ku jan evidentuar dhe asgjesuar …

Lexo me shume

ASGJESOHEN 681 RRENJE KANABIS, PRANGOSET 1 PERSON!

Policia e Shkodres ka arrestuar nje kultivues kanabisi ne rrethin e Pukes ndrsa gjat 24 orve t fundit ka asgjesuar 681 rrnj kanabis sativa n rrethin e Shkodres dhe Puks. Kshtu n prangat e policis ka rn 19- vjecari Zef Lleshi banues n fshatin Bushat, n Puk. Arrestimi i 19 vjecarit u b pasi gjat nj kontrolli t befasishm t …

Lexo me shume

AKSIDENTI NE KOSMA, HUMB JETEN 68- VJEARJA!

Nj aksident me pasoj vdekjen e nj gruaje ka ndodhur mesnatn e s marts n segmentin rrugor Bushat- Vau i Dejs, n fshatin Kosma. Nj automjet tip Peugeot me targ AA 486 KR q drejtohej nga shtetasi B.Selimi 70-vje nga Kosmai i Komuns Bushat ka humbur kontrollin nga shpejtsia e madhe e mjetit duke prfunduar n oborrin e nj shtpie …

Lexo me shume

SHKODER, ASGJESOHEN 2 004 RRENJE KANABIS

Gjat 24 orve t fundit policia e Shkodres ka asgjesuar afro 2 004 rrnj kanabis sativa. N vijim t operacioneve t njpasnjshme t zhvilluara nga strukturat e drejtoris s policis s qarkut shkodr pr parandalimin e kultivimit t bimve narkotike, si dhe pr efektivat e komisariatit t policis shkodr kan zhvilluar operacione pr zbulimin e kanabisit n komunat Gur I …

Lexo me shume

NDALOHEN 45 KLANDESTINE NE HAN TE HOTIT!

45 klandestin sirian q tentonin t kalonin ilegalisht kufirin drejt Malit t Zi jan ndaluar nga policia e kufirit dhe migracionit n pikn kufitare t Hanit t Hotit, n Shkodr.Ky operacion i organizuar nga policia kufirit n bashkpunim me uniformat blu te komisariatit t Shkodres erdhi pas informacionit t marr n rrug zyrtare. Dyshohet se klandestint kan hyr nga kufiri …

Lexo me shume