KRONIKE

Lezhe, arrestohet nxenesi qelloi mesuesin

Nj mesues i Gjimnazit “Hydajet Lezha” n qytetin e Lezhs shte goditur me sende t forta nga nxnesi e tij e pr pasoj ka mbetur i plagosur. Policia br t ditur se ngjarja ka ndodhur paraditn e s hens n ambjentet e gjimnazit. Nxnsi me iniciale Gj.M 17-vje sht konfliktuar gjat ors s msimit me msuesin e tij N.G pasi …

Lexo me shume

Zjarri ne malin e Shengjinit rrezikon varrezat!

Nje zjarr ka rene paraditen e te henes ne malin e shengjinit duke vene ne rrezik varrezat e qytetit. Njoftimi ne kohe i bere nga qytetare te shengjinit ka vene ne levizje zjarrfikesit, sherbimin pyjor dhe ato te komunes duke nderhyre ne kohe. Per te vendosur nen kontroll flaket eshte dashur veprimi me mjete rrethanore pasi terreni i thyer nuk …

Lexo me shume

Aksidenti Komanit, shkak pergjumja!

24 or pas aksidentit t rnd t aksidentit t Komanit ku humben jetn 3 prsona dhe u plagos nj tjetr, policia e Shkodres ka sqaruar rrethanat e aksidentit t rend. Sipas efektivve t policis shkak i aksidentit ka qn shkelja e rregullave t qarkullimit rrugor. Sipas grupit hetimor, dyshohet se automjeti fuoristrad me rarga TR 8145 P q drejtohej nga …

Lexo me shume

Aksidenti ne Koman- Vau Dejes, humbin jeten 3 persona, plagoset 1 tjeter!

do gj ka ndodhur n momentin kur automjeti tip fuoristrad me targa TR 8145 P e cila po kthehej nga Miniera e kromit nw Koman ka humbur kontrollin pran lagjes Markolaj n fshatin Karmn dhe sht prplasur fillimisht me murin ansor t rrugs e m pas ka rn n humner. Pr pasoj ka humbur jetn Elidon Drumi 23 vje, Agim …

Lexo me shume

Aksidenti, humb jeten 55- vjecarja!

Nje aksident me pasoje vdekjen e nje kalimtari eshte regjistruar mbremjen e te premtes ne superstraden lezhe lac. Ngjarja eshte regjistruar rreth ores 21 ne afersi te kryqezimit te markatomajve. Ne tentative per te kaluar nga njeri kah i rruges ne tjetrin Lena Dushi 55 vjece pa adrese banimi eshte perplasur nga nje automjet tip mercedes me targa te tiranes …

Lexo me shume

Aksidenti ne Lezhe, humb jeten drejtuesi motorcikletes!

Nj person ka humbur jetn n ort e para t mngjesit t se enjtes n qytetin e Lezhs pasi sht prplasur me nj automjet ndrsa ishte duke udhtuar me motoriklet. Msohet se viktima sht Arif Gjetja, i cili po udhtone me motorcikletn e tij me targ SH 105 A. Aksidenti bhet e ditur se ka ndodhur n vendin e quajtur …

Lexo me shume

Oficeri i policise rrugore perplas 55 vjecarin!

Nj 55- vjecar ka humbur jetn pasi sht prplasur nga nj automjet n aksin Shkoder- Hani I Hotit. Viktima sht 55- vjecari Myzafer Pirani i cili ka qn duke kaluar n krahun tjetr t rrugs, ndrsa sht prplasur nga automjeti tip Wolksvagen me targ AA 524 JL, e cila drejtohej nga oficeri i qarkullimit rrugor, shef linje pran komisariatit t …

Lexo me shume

Operacioni i koduar “Motori” prangos grupin e 68 vjedhjeve!

Operacioni i koduar “motori” sht finalizuar nga blut e shkodrs. N fund t tij u kap n flagranc banda q vidhte motora n veri dhe n Tiran. Keshtu ne prangat e policise ka rene Saimir Demir Tahiri vje 19, banues n Rrogozhin, i dnuar pes her pr vjedhje, I. K., vje 16, banues n Babrru Tiran, E. S., vje 15, …

Lexo me shume

FNSH aksion ne rruget e Shkodres

Dhjetra automjete me xhama t zinj jan ndaluar gjat kontrolleve t lvizshme te grupeve t FNSH- s t Shkodres dhe efektivve t policis kriminale e asaj t rndit n kryqzimet e metropolit verior. Postblloqet e lvizshme me efektiva t policis speciale dhe forcave t rendit, u angazhuan n baz t nj plani masash pr parandalimin e krimit. Postblloqet u vendosn …

Lexo me shume

Arrest me burg per Arrilen, akuzohet per vrasje!

Arrest me burg sht masa e siguris q gjykata e shkalls s par n Shkoder ka dhn ndaj Denis Arrils, autor i dyshuar i vrasjes s 26 vjearit Indrit Halili, ngjarje e ndodhur mbrmjen e 5 Nntorit n lagjen Mhalla e re. Seanca gjyqsore ndaj 28 vjearit u zhvillua me dyer t mbyllura. Autori I dyshuar I ngjajres prmes avokatit …

Lexo me shume