KRONIKE

6 TE PLAGOSUR NGA PERPLASJA E 2 MJETEVE

Dy automjete qe leviznin pergjate superstrades Lezhe Shkoder u perplasen paraditen e sotme rreth ores 10 ne afersi te Balldrenit duke shkaktuar plagosjen e 6 personave. Nga perplasja e forte e nje mercedezi me targa italiane qe drejtohej nga shteasi me iniciale P.H, vje 39, banues n Kallmet te Lezhs dhe te nje volksvageni me targa te Belgjikes qe drejtohej …

Lexo me shume

POLICIA E SHKODRES ASGJESON 2 430 RRENJE KANABIS, 2 NE PRANGA!

Gjate 24 oreve te fundit policia e Shkodres ka asgjesuar 2 430 rrenje bime narkotike si dhe ka prangosur 2 persona. Keshtu dy vllezr pukian jan kapur n fragranc nga policia duke punuar dhe ujitur parcelat me kanabis. Policia arrestoi vllezrit Roland Mhilli, 25 vje dhe Klodjan Mhilli, 19 vje, n vndin e quajtur Shllin, t fshatit Karm. Roland Mhilli …

Lexo me shume

VATER ZJARRI NE PARKUN KOMBETAR TE THETHIT!

Mali i Okolit n zonen e dukagjinit si pjes e Parkut Kombtar t Thethit sht prfshir nga flakt e zjarrit mesditn e se merkures pr shkaqe ende t panjohura. Pr shkak t terrenit t thyer malor zjarrfikset nuk mund t ndrhyjn. Te vetmit qe jane duke luftuar me flaket jane Rojet mjedisore t Shkodrs te cilet po perpiqen qe te …

Lexo me shume

ZJARR NE BUSHAT, NEUTRALIZOHET NGA ZJARREFIKESET!

Nje vater zjarri eshte shfaqur rreth ores 14- 0 ne komunen e bushatit. ne lagjen Mundije eshte regjistruar nje vater zjarri ku fillimisht jane perfshire nga flaket e zjarrit shkurret dhe pemet prane kodrave ndersa era ka shfaqur rrezikun e perhapjes se vatrave te zjarrit. Ne vendngjarje kane mberritur edhe efektivet e zjarrefiksve per te bere neutralizimin e vatres se …

Lexo me shume

SHKODER, ASGJESOHEN 777 RRENJE KANABISI!

N vijim t operacioneve antikanabis, pr gjetjen dhe asgjesimin e bimve narkotike t mbjella, ka asgjesuar 777 rrenje kanabis. Keshtu ne fshatin Shpor, n komunn Gur i Zi, n Shkodr, jan gjetur dhe asgjesuar: 8 parcela t mbjellura me 723 bim narkotike Canabis Sattiva. N fshatin Ura Shtrejt, n komunn Postrib, n Shkodr, n vndin e quajtur PrronI I Arrs …

Lexo me shume

MAMURRAS, ADOLESHENTI I ZHDUKUR PREJ DY MUAJSH

Nje 16 vjecar nga Mamurrasi rezulton i zhdukur prej 2 muajsh, ndersa nuk dihet asgje per fatin e tije. Maringlen Gjonaj eshte larguar me shoket e shkolles, por nuk eshte kthyer me prane familjes. Te rinjte, nxenes te shkolles se mesme ne kete qytet, kishin planifikuar te organizonin nje aktivitet sebashku. Rasti eshte denoncuar ne polici nga familjaret e 16 …

Lexo me shume

BAHALLEK, PERPLASEN 2 AUTOMJETE 1 E VDEKUR E 2 TE PLAGOSUR!

Nj aksident i rnd rrugor, me pasoj nj t vdekur dhe 2 t plagosur ka ndodhur mngjesin e sotme n aksin rrugor Shkodr-Lezh, n vendin e quajtur Bahallk.Makina me targa AA461GA drejtuar nga shtetasi me iniciale K.B banues n Tiran sht prplasur me mjetin me targa AA685AN drejtuar nga shtetasi me iniciale Rr.Sh. banues n Shkodr.Sipas Policis nga ky aksident …

Lexo me shume

3 TE PLAGOSUR NE AKSIDENTIN NE SUPERSTRADEN MILOT- MAMURRAS!

Perplasja e nje mjeti bujqesor me nje autoveture ka shkaktuar plagosjen e 3 personave. Aksidenti u regjistrua kete mengjes rreth ores 5 e 30 minuta ne superstraden Lac mamurras. Te plagosur kane mbetur dy drejtuesit e mjeteve si dhe nje pasagjere qe ndodhej ne autoveture. Mjeti tip suzuki me targa aa 446 cu qe drejtohej nga endrit lleshi 27 vjec …

Lexo me shume

SHTYHET CAKTIMI I MASAVE PER PUNONJESIT E TATIMEVE!

Pas arrestimit te bujshem te 9 punonjsve t Sektorit t Verifikimit n Terren, n Drejtorin Rajonale t Tatimeve Shkoder dhe shpalljen n krkim t nj tjetri, tashm eshtja sht n duart e gjykats. Kt t shtun, 8 inspektort dhe prgjegjsja e sektorit doln prpara trups gjykuese pr tu njohur me masn e siguris. Provat e paraqitura nga prokurori i eshtjes …

Lexo me shume

ARRESTOHET NE MURIQAN, KERKOHEJ NE GJERMANI!

Nj 23 vjear nga Kosova dhe shtetsi zvicerane, Taulant Murati sht arrestuar n e pikn kufitare t Muriqanit. Arrestimi provizor i tij u b pasi, kur sht paraqitur pr t kryer procedurat n dalje nga Republika e Shqipris dhe pas hedhjes s t dhnave t ktij shtetasi n sistemin TIMS, ka rezultuar se ishte i shpallur n krkim ndrkombtar nga …

Lexo me shume