KRONIKE

SHKODER, AKSIDENTOHET ME MOTORIKLET

Qarkullimi me shpejtsi me motrociklet ka rezultuar fatal pr 29 vjecarin Sezmir Rama, I cili ka humbur jetn menjher nga aksidenti I rnd. Ngjarja e rnd ka ndodhur rreth orve t para t mngjesit n rrugn e Kirasit, n lagjen Guerrile. Viktim e ktij aksidenti ka mbetur shtetasi Sezmir Rama i cili po udhtonte me motoikletn tip Suzuki, 400 kubik, …

Lexo me shume

AKSIDENT NE AKSIN LEZHE – SHENGJIN

Nj ift bashkshortsh nga Shngjini kan mbetur t plagosur, pasi motorikleta me t ciln ata udhtonin u prplas nga nj automjet. Aksidenti ndodhi rreth ors 22:00 t mbrmjes s djeshme n aksin rrugor Lezh-Shngjin ne vendin e quajtur lagjia “Sak”. Motoikleta qe vinte ne drejtim te lezhes sht goditur nga pas nga nj mautomjet tip “Renauld” me targa t Kosoves …

Lexo me shume

POLICIA ARRESTON 10 PUNONJES TATIMESH!

Drejtoria e Policis s Qarkut Shkodr n bashkpunim me Drejtorin Kundr Krimit Ekonomik e Financiar dhe Njsin e Prbashkt Hetimore Kundr Krimit Ekononik e Financiar n Prokurin Pran Gjykats s Shkalls s Par Shkodr n kuadr t operacionit Evazioni, pas nj hetimi disa mujor bn t mundur ndalimin e shtetasve: Uarda Albunesa, vjec 29, banuese n Shkodr me detyr Prgjegjse …

Lexo me shume

ASGJESOHEN 945 RRNJ BIM NARKOTIKE

Gjate 24 oreve te fundit policia e Shkodres ka asgjesuar 945 rrenje bime narkotike kanabis sativa ndersa 2 persona kane rene ne prangat e policise. Keshtu ne prangat e policise ka rene Nikoll Lazri, 56 vje, banues n Puk. Arrestimi i tij u b pasi, gjat kontrolleve t ushtruara n tokn e tij u gjeten 2 parcela me bim narkotike …

Lexo me shume

ASGJESOHEN 1882 RRENJE BIME NARKOTIKE

Gjate sezonit veror vijojne operacionet antikanabis n Qarkun Shkodr. Sipas efektiveve behet me dije se jane Asgjesuar 1822 rrnje bim narkotike. Nga puna e shrbimeve t Komisariatit t Policis Shkodr dhe Malsi e Madhe, n vijim t operacioneve antikanabis, pr evidentimin dhe asgjesimin e bimve narkotike t mbjella, gjat dits s djeshme jan goditur tre raste t kultivimit t bimve …

Lexo me shume

PREI: ESHTE NJE TENTATIVE PER TE DENIGRUAR FIGUREN TIME

Nje moment I trilluar dhe aspak I vertete. Nuk jam inkriminuar ne asnje marrje rryshfeti por jane disa institucione qe duan te nxjerrin ne pah punen e tyre duke denigruar bluzat e bardha, kryesisht policia dhe prokuroria. Ne kete menyre eshte shprehur mjeku-psikiater Gjon Prei mbi ndalimin e tij ne nje deklarate per mediat.   Eshte rasti I dyte qe …

Lexo me shume

SHKODER- VELIPOJE, AKSIDENTOHET DEPUTETI DOSHI

Deputeti i prjashtuar nga Partia Socialiste Tom Doshi sht prfshir n nj aksident rrugor mesditn e sotme n aksion rrugor Shkodr-Velipoj n Qaf-Shtiqen, por fatmirsisht nga prplasja me nj tjetr makin, jan shnuar vetm dme materiale pa t lnduar n njerz. Makina e blinduar tip Audi me targa AA 833 JV n pronsi t deputetit Doshi por q drejtohej nga …

Lexo me shume

ASGJESOHEN 800 RRENJE KANABIS NE SHKODER

Rreth 800 rrnj bim narkotike e llojit kanabis sativa u zbulua dhe asgjsua nga policia n rrethin e Shkodrs ndrsa n pranga ra nj 49-vjear nga Malsia e Madhe dhe nisi procedimi penal n gjendje t lir pr kryeplakun e fshatit Kastrat. Pal Therqaj u ndalua pasi n pronn e tij n shpat t malit n fshatin Kastrat n vendin …

Lexo me shume

M. MADHE, KANOS ME AUTOMATIK, PRANGOSET NGA POLICIA!

Nj 58-vjear ka rn n prangat e policis s Shkodrs pr kanosje ma arm zjarri t shtetasi tjetr. Kujtim Hotaj, banues n Malsi t Madhe u arrestua pas kallzimit t br n komisariatin e Malsis s Madhe nga shtetasi Q.R, 54 vje ,banues n Malsin e Madhe. Ai ka deklaruar se sht kanosur me arm Atomatik n banes, ku shtetasi …

Lexo me shume

SHKODER ASGJESOHEN 464 RRENJE KANABIS!

N vijim t operacioneve antikanabis, pr gjetjen dhe asgjesimin e bimve narkotike t mbjella n fshatin barcoll, n komunn Shllak, n Shkodr jan gjetur dhe asgjesuar: 2 parcela me gjithsej 354 rrenj bim narkotike canabis sattiva. Nderkohe n fshatin vil, n komunn temal, n vendin e quajtur tokat e puks, jan gjetur e asgjesuar: 1 parcel me 110 rrnj canabis …

Lexo me shume