KRONIKE

SHKRUMBOHET NJ BANES N QENDR T QYTETIT

Pasditen e s mrkurs nj banes n qendr t qytetit t Shkodrs sht prfshir nga flakt. Banesa ndodhej ne rrugn At Gjergj Fishta pran kishs Franeskane. Famija prbhet prej 5 personash dhe fatmirsisht n momentin e rnies s zjarrit familjart nuk kan qen n shtpi. Forcat zjarrfikse u njoftuan menjher nga personat t cilt kan par zjarrin. Edhe pse zjarrfikset …

Lexo me shume

AKSIDENT I RENDE NE SHKODER- VELIPOJE, 1 I VDEKUR DHE 1 I PLAGOSUR!

1 i vdekur dhe 1 i plagosur sht bilanci i nj aksidenti t rnd t shnuar n aksin rrugor Shkoder Velipoj, n fshatin Trush. Prplasja e nj motoriklete me targe Sh 497 A nga nj automjet Golf me targ AA 503 FZ, i ka kushtuar jeten shtetasit Tofik Mlloja 56 vje nga fshati Trush, ndrsa la t plagosur Xh. …

Lexo me shume

OPERACION POLICOR ANTIKANABIS

Nga puna e efektivve t Komisariatit t Policis Shkodr, n vijim t operacioneve antikanabis, pr gjetjen dhe asgjsimin e bimve narkotike t mbjella, u ushtrua kontroll i imtsishm territori n disa zona n qarkun e Shkodrs, ne fshatin Bene, t komuns Shllak, n Shkodr u gjetn dhe u asgjsuan 9 parcela me gjithsej 570 rrnj bime narkotike canabis sattiva. Kto …

Lexo me shume

BRESHRI PLUMBASH N ZYRAT E KOMUNS BLINISHT

Breshri automatiku jan lshuar mbi zyrat e komuns Blinisht n Lezh, por fatmirsisht duke shkaktuar vetm dme materiale. Ngjarja sht regjistruar rreth ors 2 e 30 minuta t dits s sotme, ndrsa mbeten t paqarta motivet dhe personat q e shkaktuan kt incident. N epiqendr t plumbave ka qen zyra e kryetarit t ksaj njsie vendore Jak Zhuba, ndrsa plumbat …

Lexo me shume

OPERACION ANTIKANABIS N FSHATIN KIR

N vazhdim t operacioneve antikanabis n Shkodr, nga efektivt e komisariatit t policis Shkodr, gjat dits s djeshme sht ushtruar nj kontroll i imtsishm n fshatin Kir, n vendin e quajtur Mark Nonaj, n komunn Pult, n Shkodr. Jan gjetur t kultivuara dhe asgjesuar:1 parcel me gjithsej 200 rrnj bim narkotike si dhe 200 kubik me bim narkotike canabis sattiva. …

Lexo me shume

REAGON MINISTRIA E BRENDSHME: PALOKA TE FLASE ME KANDIDATIN HILA!

I menjhershm ka qen reagimi i Ministris s Brendshme, e cila i ka br me dije selis blu se ka pezulluar nga detyra policin dhe kan nisur hetimet pr zbardhjen e ngjarjes. Ministria bn me dije se kryeministri Rama dhe Ministri Tahiri kan qen n kontakt t vazhdueshm me kandidatin demokrat Hila pr incidentin. DEKLARATE PER MEDIA N qoft se …

Lexo me shume

OPERACION ANTIKANABIS

N vijim t operacioneve t njpasnjshme antikanabis t zhvilluara nga strukturat e Policis s Qarkut Shkodr u b e ditur se n pyllin e fshatit Mazrek kishte t kultivuara bim narkotike, kan zhvilluar kontrolle t imtsishme ku ka rezultuar se: n vendin e quajtur terti, n pyllin e fshatin Mazrek, n Shkodr, u gjetn t kultivuara dhe u asgjsuan:9 parcela …

Lexo me shume

SHKODER, ASGJESOHEN 2320 RRENJE KANABIS SATIVA!

Policia e Shkodrs ka asgjesuar 2320 rrnj bim narkotike t llojit kanabis sative, ku 850 prej tyre ishin mbjell n kubik. N vendin e quajtur Terti, n pyllin e fshatin Mazrek, n Shkodr, u gjetn t kultivuara dhe u asgjesuan: 9 parcela t kultivuara me gjithsej 820 rrnj bim narkotike Canabis Sattiva. Po ashtu nga puna e nj tjetr grupi …

Lexo me shume

MJETI DEL NGA RRUGA, DY T PLAGOSUR

Dy persona mbetn t plagosur njri prej t cilve n gjedje t rnd, pasi mjeti me t cilin ata udhtonin doli nga rruga dhe prfundoi n nj kanal. Aksidenti ndodhi ne Kurbin rreth ors 8:00 t mngjesit t sotm n rrugen q lidh suprstraden me burgun e Shnkollit. Te plagosur nga ky aksident kan mbetur shtetasit Sander Mema 59-vje drejtuesi …

Lexo me shume

VRET VELLAIN PER MOTIVE TE PAQARTA!

Nje krim brenda familjes eshte regjistruar kete mengjes ne fushe mamurras te kurbinit. Vellai vret vellane ne rrethana ende te paqarta, ndersa ngjarja eshte regjistruar rreth ores 3 te mengjesit. Afrim Sela 40 vjec ka vrare me arme zjarri vellaine e tije Fabjan Sela 33 vjec. Krimi ka ndodhur ne banesen e viktimes, ndersa ngjarja eshte pare edhe nga familjaret …

Lexo me shume