KRONIKE

SHKODER, SHKRUMBOHET AUTOMJETI NE QENDER TE QYTETIT!

Ka qn duke lvizur pran qndres s qytetit t Shkodrs por autovetura sht prfshir nga flakt dhe prpasoj brenda pak minutash sht djegur i gjith automjeti. Fatmirsisht nuk ka patur t dmtuar, ndersa brenda automjetit tip Ford Focus me targa AA 578 BY, ndodhej vetm drejtuesja e tij V.M, e cila sapo ka pare tymin ka dal mnjeher nga autovetura. …

Lexo me shume

ARRESTOHET 25- VJEARI, I’U GJET NJE KALLASHNIKOV!

Agjent t policis s qarkut Shkodr kan arrestuar ort e fundit nj person pr posedim armsh luftarake.Burime policore lokale bjn me dije se, n pranga ka prfunduar shtetasi Eduard Gjergjvata, 25 vje dhe banues n fshatin Ranx. Sipas burimeve, arrestimi i tij sht br pasi sht konstatuar se nj sall bagtish n pronsi t tij prdorej edhe pr t fshehur …

Lexo me shume

SHKODER- LEZHE, FURGONI I POLICISE PERPLASET PAS ZETORIT

Nje furgon i policise se Shkodres qe transportonte dy te ndaluar per ne burgun e Shenkollit eshte perplasur me nje mjet bujqesor ku mbeti i plagosur por pa rrezik per jeten drejtuesi i mjetit te policise. Aksidenti ndodhi rreth ores 16-00 ne superstraden Shkoder- Lezhe ne afersi te fshatit Gocaj, ndersa behet e ditur se 3 efektivet e tjere dhe …

Lexo me shume

BANORET E OBOTIT TE RI: NUK NA NXOREN NGA BANESAT!

72 ore pas ngjarjes se rende ne fshatin e Obotit te Ri ku u plagos 21- vjecari Besar Sherbela, humbi jeten drejtuesi I grupit te FNSH Simon Gjeta dhe me pas u ekzekutua autori I ngjarjes Ruzhdi Arishtad detaje t reja dalin n drit ndrsa bashkbisedon me banort e fshatit jasht kamere. Sipas banoreve t ketij fshati Ruzhdi Arishta ishte …

Lexo me shume

SHKODER, AKSIONE POLICI- OSHEE ZBULOHEN 11 RASTE ABUZIVE

Operacioni kundr vjedhjes dhe lidhjeve t paligjshme t energjis elektrike q ka mobilizuar t gjitha strukturat shtetrore ka vijuar edhe ne qytetin e Shkodres. Ky operacion sht shtrir n t gjithe bashkine. Ndrsa strukturat e rendit kan br arrestime n mas pr biznesmen dhe familjar. Strukturat e Policis s Shkodres, filluan zbatimin n terren t masave t posame pr ndrprerjen …

Lexo me shume

DHUNOJNE PATRULLEN E POLICISE, 4 NE PRANGA

Katr t rinj kan rn n prangat e policis s Shkodrs pr dhunim t forcave t rendit. T arrestuarit jan: Stjuart Smakaj, 18 vjec, Nikola Curgu, 20 vje, Noel Bajrami, 19 vje dhe Albert Merturi, vje 28, te gjithe keto banues n Shkodr. Policia sqaron se arrestimi i ktyre shtetasve u b pasi kan sulmuar punonjsit e policis me lev …

Lexo me shume

GJYKATA, MASA LEHTESUESE PER 9 ANTARET E KRRT- se

Gjykata e rrethit gjyqsor Shkoder ka lehtsuar masn e siguris pr ish- kryekomunarin e Velipojs Nikoll Marku dhe tet ish-antart e KRRT-s Velipoj t cilt akuzohen se kan dhn leje ndrtimit n kundrshtim me ligjin, n vijn bregdetare t Velipojs. Gjykatsja e cshtjes Luveta Dardha ka lehtsuar masn e siguris pr ish- kryekomunarin e Velipojs Nikoll Marku nga arrest n …

Lexo me shume

KUSH ISHTE SIMON GJETA?

Simon Gjeta ishte emruar si drejtues i grupit t Forcave t Ndrhyrjes s Shpejt t Shkodrs vit m par.Nnkomisar Gjeta, i datlindjes 22.02.1966, lindur n Mirdit dhe banues n Tiran, me arsim t lart, sht titulluar punonjs policie dhe pranuar n strukturat e Policis s Shtetit, m dat 20.12.1997, n Komisariatin e Policis Ndrhyrjes s Shpejt, Kurbin. Gjat viteve 1997 …

Lexo me shume

RENEA ASGJESON VRASESIN E KOMANDANTIT TE GRUPIT TE FNSH

Forcat RENEA kan qlluar pr vdekje autorin e vrasjes s komandantit t njsis s Forcave t Ndrhyrjes s Shpejt t Shkodrs Simon Gjeta. 52-vjeari Ruzhdi Arishta u ekzekutua rreth ors 07:10 t mngjesit t s diels n banesn e tij n kodr t fshatit Obot i Ri n kushtet e mosdorzimit dhe kundrprgjigjeve me arm q i bnte thirrjeve t …

Lexo me shume

LEZHE, PRANGA MALAZEZIT PO SHISTE MAKINE TE VJEDHUR!

1 person sht arrestuar dhe nj tjetr sht shpallur n krkim dje (2 shtator) nga policia n Lezh nn akuzn e trafikimit t mjeteve motorike.Njri prej dy t arrestuarve ishte shtetasi malazez Nebojsa Dukanovi, 29 vje. Ndrsa u shpall n krkim dhe po punohet pr kapjen e shtetasit V.K. 51 vje, banues n Tiran, ka njoftuar policia. Ngjarja ndodhi rreth …

Lexo me shume