KRONIKE

Ekzekutimi i Aliajt dhe Batrit, shoqerohen 30 persona

Mbi 30 prsona me background t njohur n botn e krimit gjat viteve t kaluar n Shkoder jan shoqruar n komisariatin e policis s metropolit verior gjat orve t fundit si t dyshuar mbi ekzekutimin mafioz t 40 vjecarit Edmond Batri dhe 37- vjecarit Admir Alija si dhe plagosjen e Amarildo Piranit. Pista kryesore e policis s Shkodres ka qn …

Lexo me shume

Tronditet Shkodra, 2 te vrare dhe 1 i plagosur!

Dy persona jan vrar me arm zjarri dhe nj tjetr sht plagosur rnd mesditn e s shtuns n lagjen Dudas t qytetit t Shkodrs.Viktimat Edmond Batra 40 vje dhe Edmir Alia 37, ndrsa i plagosur ka mbetur nipi i ktij t fundit, 20-vjeari Amarildo Pirana.Pr momentin jan ende enigm autort dhe shkaqet e ksaj ngjarjeje t rnd. Nga hetimet e …

Lexo me shume

Lezhe, shkembejne zjarre me njeri- tjetrin, arrestohet autori!

Dy automjete kan shkmbyer zjarr n mes njri tjetrit n Lezhs, por fatmirsisht nuk ka patur t lnduar.Ngjarja sht shnuar rreth ors 15:00 t s premts n suprstarden Lezh-Balldre.Deshmitar n vendin e ngjarje kan br t ditur se dy prsona t cilt lviznin m mjett e tyre kan qlluar me arm n lvizje e sipr.N njoftimin prshtyp policia ka br …

Lexo me shume

Arrestohet 36- vjecari nga Shkodra “me porosi” te policise belge

Policia belge ka shtn n dor sot 36-vjearin nga Shkodra Dorian Duli sbashku me nj pjes t objekteve t vjedhura prej tij. Arrestimi u b nga Policia e qarkut t Shkodrs me porosi t saj. Duli ishte pjes e nj grupi kriminal q kishte kryer vjedhje me arm n Belgjik dhe n Greqi, grup q u godit n muajin tetor …

Lexo me shume

Grabitjet, policia e Pukes masa ne aksin Vau Dejes- Puke

Pas ngjarjes t se dieles kur nj mjet u qllua me arm nga prsona t armatosur, por edhe nga pasiguria q shprehnin nje dite me par qytetart e Puks pr t udhtuar prgjat arteries rrugore Vau I Dejes Puk, Policia e Shtetit vendosi rikthimin e uniformave blu prgjat ktij segmenti rrugor. Komisariati I Policis s Puks prmes nj plani masash …

Lexo me shume

Shkoder, si ne 97- rikthehen maskat

Tre persona t maskuar dhe me arm kan grabitur nj automjet q drejtohej nga nje 40- vjecar nga qyteti i Beratit. Grabitja ndodhi prane vendit te quajturShtepia e Malesorit ne aksin nacional Muriqan- Shkoder gjate oreve te para te mengjesit te se martes, ndrsa policia ka ngritur postoblloqe n akset e tjera. 3 personat e maskuar i kan dal para …

Lexo me shume

Rritja e Krimit ne Lezhe, transferohet drejtori i policise!

Ajet Zyberi do t jet Drejtori i Ri i Policis s Qarkut t Lezhs, duke zvendsuar n kt post Niko Brahimaj.Prezantimi i Drejtorit t Ri t Policis s Lezhs sht br pasditn e s martes pa pranin e medias. Drejtori i ri i policis Ajet Elezi ka mbajtur detyrn e e drejtorit t forcave lvizse n Policin e shtetit, ndrsa …

Lexo me shume

Deportohet ne shqiperi nena e vellezerve Tafili

Suedia deporton drejt Shqipris Kimete Tafilin, nnn e Genci dhe Admir Tafilit. Lajmi konfirmohet nga burime t afrta t familjes Tafili n Suedi, t cilt shfaqin frik dhe pasiguri pr jetn e gruas s sapombrritur n vendin ton. Ndonse e moshuara ka prekur pas disa ditsh tokn shqiptare, nuk dihet vendndodhja e saj, pasi sikurse theksojn burimet, qndron e fshehur …

Lexo me shume

Manipulimi i zgjedhjeve ne komunen e Dajit ne Lezhe

Prokuroria e lezhes ka thirrur per te deshmuar mbi 40 votues te komunes dajc ne lezhe. Hetimet e nisura prej 3 vitesh i referohen denoncimit te bere nga kandidati i majte rrok rroku per manipulim te zgjedhjeve me 8 maj 2011. Burime nga prokuroria e lezhes kane bere te ditur se pjese e hetimit do te jene disa votues qe …

Lexo me shume

Apeli ne 1 muaj, 60 vendime per masa sigurimi!

Vetm gjat muajit Nntor dhe fillim muajit Dhjetor, gjykata e Apelit n Shkoder ka patur nj fluks t gjykimit t masave t sigurimit prsonal. Sipas kancelares s gjykats s Apelit Greta Laloshi gjat ksaj periudhe jan gjykuar 60 masa sigurimi prsonal. Ndrsa vjedhja e energjis elektrike ka rritur ndjeshm numrin e rasteve ku jan gjykuar 21 raste, dhe n t …

Lexo me shume