KRONIKE

FNSH aksion ne rruget e Shkodres

Dhjetra automjete me xhama t zinj jan ndaluar gjat kontrolleve t lvizshme te grupeve t FNSH- s t Shkodres dhe efektivve t policis kriminale e asaj t rndit n kryqzimet e metropolit verior. Postblloqet e lvizshme me efektiva t policis speciale dhe forcave t rendit, u angazhuan n baz t nj plani masash pr parandalimin e krimit. Postblloqet u vendosn …

Lexo me shume

Arrest me burg per Arrilen, akuzohet per vrasje!

Arrest me burg sht masa e siguris q gjykata e shkalls s par n Shkoder ka dhn ndaj Denis Arrils, autor i dyshuar i vrasjes s 26 vjearit Indrit Halili, ngjarje e ndodhur mbrmjen e 5 Nntorit n lagjen Mhalla e re. Seanca gjyqsore ndaj 28 vjearit u zhvillua me dyer t mbyllura. Autori I dyshuar I ngjajres prmes avokatit …

Lexo me shume

Zbulohet predha ne qender te Lezhes!

Nj predh me gjatsi rreth nj metr dhe me pesh rreth 100 kg sht zbuluar para bashkis s Lezhs nga firma q po punon pr rikonceptimin e sheshit administrative, ndrsa mendohet se ajo i prket lufts s dyt botrore. Predha sht nxjerr n siprfaqe ndrsa po bhshin grmime n sheshin kryesor t ktij qyteti. Pasi kane zbuluar predhen drejtuesit e …

Lexo me shume

Inagurohet xhamia e Domnit!

Eshte inaguruar xhamia e re e fshatit Domen, prerja e shiriti u b nga myftiu, imam Muhamed Sytari dhe drejtuesit e fonadcionit Mirsia, q jan donatort e ndrtimit t ksaj xhamie.Myftiu Sytari e cilsoi kt dit, si nj ndr me t veantat pr banort e zones. Nderkohe te pranishmit jane pershendetur edhe nga kryekomunari i Postrribes, Faz Shabaj.   Xhamia …

Lexo me shume

Abuzimet ne Shengjin, 30 vjet burg 7 zyrtareve!

Pr katr zyrtar lokal t Komuns Shngjin dhe 3 topograf, t akuzuar pr shprdorim detyre dhe falsifikim dokumentesh, Prokuroria e Lezhs ka krkuar n total dnimin me 30 vjet burg. Sipas organit t akuzs kta persona jan fajtor, pasi, nprmjet dokumenteve t falsifikuar, kan shndrruar tokn knetore n zonn turistike t Kunes, n Shngjin, n tok bujqsore dhe ua kan …

Lexo me shume

Prishet furgoni me te burgosurit brenda!!!

Oficert e policis po kryenin si do dit transportimin e t burgosurve pr n gjykatn e Shkodrs, por furgoni me t burgosur sht fikur. Shkak ka qen nj defekt n motor, duke br q pr 30 minuta, ai te qndroj n pritje t remokjimit. Vetm pasi u gjet nj kavo remorkjuese si dhe fal ndihms se nj makine t asti, …

Lexo me shume

Policia sqaron arrestimin e Rrases!

24 ore pas konfuzionit ne komunikatat e policise se Shkodres, zyra e shtypit prane kesaj drejtorie ka sqaruar ne detaje arrestimin e 18- vjecarit Alfred Rrasa. Policia thekson se Rrasa u arrestua pasi ishte lene I lire nga gjykata e apelit ne Shkoder. Sipas efektiveve te policise arrestimi i 18- vjecarit Rrasa i cili ka qene edhe me pare i …

Lexo me shume

Aksidenti, humb jeten 47- vjecari

Nj 47-vjear nga Rubiku ka humbur jetn pasi sht prplasur nga nj automjet n Rrugn e Kombit. Aksidenti ka ndodhur rreth ors 19:00 t mrkurs n afrsi t Milotit. Viktima Vasil Ndoj ka qen duke kaluar nga njri kah i rrugs n tjetrin kur sht prplasur nga nj automjet fuoristrad me targa AA 615JL, q drejtohej nga shtetasi Fran Koka. …

Lexo me shume

Komunikatat e policise se Shkodres, kontradiktore!

Edhe pse mund te jesh arrestuar perpara 1 muaji e gjysm pr vepren penale t vrasjes dhe gjykata ka dhn verdiktin e saj, policia e Shkodres t riarreston prsri pr t njejtn akuz dhe t cilson si t shumkrkuar. N komunikatn e dats 12 Nntor 2014 drejtoria e policis s Shkodres njofton se sht kryer arrestimi I t shumkrkuareit Alfred …

Lexo me shume

Arrestohet autori vrasjes!

Vetm 5 dit ka zgjatur arratia e 28 vjecarit Denis Arrila, autorit t dyshuar q ekzekutoi 26 vjearin Indrit Halili, mbrmjen e 5 nntorit n qytetin e Shkodres. 28- vjecari sht arrestuar n qytetin e Tirans tek zona e Brrylit fal nj bashkpunim t policis s Shkodres me at t Tirans. N momentin e arrestimin 28- vjecari Arrila nuk I …

Lexo me shume