KRONIKE

SHKODER- H. HOTIT, PLAGOSET 1 PERSON NE AKSIDENT

Prplasja e 2 automjeteve solli plagosjen e nj shtetasi. Aksidenti u shnua rreth ors 11.00, n segmentin rrugor Shkoder Han i Hotit n fshatin Shtoj i ri. Pas prplasjes, mjetet jan larguar menjher nga vendi i ngjarjes, ndrsa i plagosuri, identiteti dhe mosha e t cilit nuk sht br e ditur, sht drguar me urgjenc n spitalin rajonal t …

Lexo me shume

SHKODER, OPERACIONI DRISHTI 3 NE PRANGA

Forcat operacionale t Policis s Shtetit, n bashkpunim me ato t Drejtoris s Policis s Qarkut Shkodr, kan prmbyllur me sukses nj operacion t ndrmarr gjat s shtuns t koduar me emrin Drishti, n fund t t cilit jan arrestuar 3 persona, si dhe jan sekuestruar drog dhe arsenal armsh. Konkretisht, bhet fjal pr shtetasit Vladimir Papaj, 29 vje; Hilmi …

Lexo me shume

SHKODER, ASGJESOHEN 879 RRENJE KANABIS!

Policia e Shkodrs ka sekuestruar dhe asgjsuar 879 rrnj kanabis sativa.N fshatin Vil, n Shkodr, jan gjetur dhe asgjesuar: 3 parcela me 470 bim narkotike t llojit Canabis Sattiva. N fshatin Ben, n Shkodr, n vndin e quajtur Guri Viz렻, jan gjetur dhe asgjesuar: 9 parcela me 409 bim narkotike t llojit Canabis Sattiva. Kto bim u asgjesuan me an …

Lexo me shume

KANABISI, 2 NE PRANGA NE LEZHE, ASGJESOHEN 820 RRENJE NE SHKODER

2 vllezr jane arrestuar nga policia e kurbinit nen akuzen e kultivimit te bimeve narkotike. Mehdi dhe gezim lilaj perkatesisht 30 dhe 44 vejc jane vene ne pranga pasi gjate kontrollit te ushtruar ne oborrin e baneses se tyre ne fshatin fushe gjorm, uniformat blu kane identifikuar 134 bime narkotike te mbjedha te cilat arrinin nje lartesi nga 2 deri …

Lexo me shume

SHKODRA KTHEHET NE REPUBLIKEN E KANABISIT

Me mijra jan rrnjt e kanabisit q vijojn t zbulohen nga Policia e Shtetit n aksionin e gjer kundr kultivimit t drogs. Ndrsa vitin e shkuar (n 2014) aksioni nisi n Lazarat, q shnoi edhe ndrhyrjen e par t policis n fshatin e konsideruar Republika e kanabisit, ky vit po nxjerr n pah se mbjellja e drogs ka qen mnyr …

Lexo me shume

PRERJA E PYJEVE, POLICIA NDALON DY PERSONA NE MIRDITE!

Dy persona jane arrestuar ne mirdite nen akuzen e kundershtimit te punonjesit te rendit publik, prerje e paligjshme e pyjeve dhe drejtimi i mjetit ne menyre te parregullt. Albert dhe eduart Prenga perkatesisht 27 dhe 25 vjec banore te fshatit Fan ne Mirdite jane vene nen pranga pasi keta dy shtetas jane kapur nga shrbimet e policis duke drejtuar mjetetet …

Lexo me shume

SHKODER, ASGJESOHEN 1 724 RRENJE KANABIS!

Nj aksion i gjer antikanabis q vijon prej dy muajsh, ka sjell asgjsimin e bimve narkotike vetm n 24 ort e fundit. Policia e Shkodrs ka njoftuar se jan asgjsuar 1 724 rrnj kanabis sativa n disa operacione n Shkodr dhe Puk. N fshatin Kajvall t Shkodrs jan gjetur 6 parcela me 539 rrnj kanabis; n fshatin Qerret t Shkodrs …

Lexo me shume

HUMB JETEN 51- VJEARI NE LUMIN BUNA!

Nj 51 vjear ka humbur jetn n ujrat e lumit Buna n Shkoder mbrmjen e s martes. Viktima Ramiz Kui ka qn duke peshkuar n ujrat e ktij lumi kur ka humbur jetn. N tentative pr te mbledhur rrjetat e peshkut ne Bun, 51 vjecarit nuk ka arritur tia dale dot. Kan qn peshkatart e tjer dhe banort e zons …

Lexo me shume

LEZHE, URDHEROI LIDHJEN E ENERGJISE, NE KERKIM DREJTORI I OSHEE!

Nen akuzen e shperdorimit te detyres policia e Lezhes ka shpallur ne kerkim drejtorin e operatorit te shperndarjes se energjise elektrike ne filialin e lezhes Gjergj Malshi 58 vjec ndersa ka arrestuar Ladimir Shtjefnin 43 vjec me detyre pergjegjesi i OSHEper zonen e Shengjinit dhe 53 vjecarin Pal Bakaj me detyre elektricist ne Shengjin. Urdheri i arrestit per drejtorin e …

Lexo me shume

PRANGA ADMINISTRATORES SE AGJENCISE TURISTIKE!

4 4450 euro ka prvetsuar administratorja e nj agjencie turistike n Shkodr, para t cilat i ka marr duke mashtruar tre qytetar. Policia e Shkodrs arrestoi 28-vjearen Anisa Kopliku e cila ia ka marr kto para qytetarve n kmbim t biletave t avionit pr udhtime jasht vendit ne kete sezon vere. Deri ktu gjithka sht n rregull, por m tej …

Lexo me shume