Monday , 17 January 2022

KRONIKE

VATER ZJARRI NE PARKUN KOMBETAR TE THETHIT!

Mali i Okolit n zonen e dukagjinit si pjes e Parkut Kombtar t Thethit sht prfshir nga flakt e zjarrit mesditn e se merkures pr shkaqe ende t panjohura. Pr shkak t terrenit t thyer malor zjarrfikset nuk mund t ndrhyjn. Te vetmit qe jane duke luftuar me flaket jane Rojet mjedisore t Shkodrs te cilet po perpiqen qe te …

Lexo me shume

ZJARR NE BUSHAT, NEUTRALIZOHET NGA ZJARREFIKESET!

Nje vater zjarri eshte shfaqur rreth ores 14- 0 ne komunen e bushatit. ne lagjen Mundije eshte regjistruar nje vater zjarri ku fillimisht jane perfshire nga flaket e zjarrit shkurret dhe pemet prane kodrave ndersa era ka shfaqur rrezikun e perhapjes se vatrave te zjarrit. Ne vendngjarje kane mberritur edhe efektivet e zjarrefiksve per te bere neutralizimin e vatres se …

Lexo me shume

SHKODER, ASGJESOHEN 777 RRENJE KANABISI!

N vijim t operacioneve antikanabis, pr gjetjen dhe asgjesimin e bimve narkotike t mbjella, ka asgjesuar 777 rrenje kanabis. Keshtu ne fshatin Shpor, n komunn Gur i Zi, n Shkodr, jan gjetur dhe asgjesuar: 8 parcela t mbjellura me 723 bim narkotike Canabis Sattiva. N fshatin Ura Shtrejt, n komunn Postrib, n Shkodr, n vndin e quajtur PrronI I Arrs …

Lexo me shume

MAMURRAS, ADOLESHENTI I ZHDUKUR PREJ DY MUAJSH

Nje 16 vjecar nga Mamurrasi rezulton i zhdukur prej 2 muajsh, ndersa nuk dihet asgje per fatin e tije. Maringlen Gjonaj eshte larguar me shoket e shkolles, por nuk eshte kthyer me prane familjes. Te rinjte, nxenes te shkolles se mesme ne kete qytet, kishin planifikuar te organizonin nje aktivitet sebashku. Rasti eshte denoncuar ne polici nga familjaret e 16 …

Lexo me shume

BAHALLEK, PERPLASEN 2 AUTOMJETE 1 E VDEKUR E 2 TE PLAGOSUR!

Nj aksident i rnd rrugor, me pasoj nj t vdekur dhe 2 t plagosur ka ndodhur mngjesin e sotme n aksin rrugor Shkodr-Lezh, n vendin e quajtur Bahallk.Makina me targa AA461GA drejtuar nga shtetasi me iniciale K.B banues n Tiran sht prplasur me mjetin me targa AA685AN drejtuar nga shtetasi me iniciale Rr.Sh. banues n Shkodr.Sipas Policis nga ky aksident …

Lexo me shume

3 TE PLAGOSUR NE AKSIDENTIN NE SUPERSTRADEN MILOT- MAMURRAS!

Perplasja e nje mjeti bujqesor me nje autoveture ka shkaktuar plagosjen e 3 personave. Aksidenti u regjistrua kete mengjes rreth ores 5 e 30 minuta ne superstraden Lac mamurras. Te plagosur kane mbetur dy drejtuesit e mjeteve si dhe nje pasagjere qe ndodhej ne autoveture. Mjeti tip suzuki me targa aa 446 cu qe drejtohej nga endrit lleshi 27 vjec …

Lexo me shume

SHTYHET CAKTIMI I MASAVE PER PUNONJESIT E TATIMEVE!

Pas arrestimit te bujshem te 9 punonjsve t Sektorit t Verifikimit n Terren, n Drejtorin Rajonale t Tatimeve Shkoder dhe shpalljen n krkim t nj tjetri, tashm eshtja sht n duart e gjykats. Kt t shtun, 8 inspektort dhe prgjegjsja e sektorit doln prpara trups gjykuese pr tu njohur me masn e siguris. Provat e paraqitura nga prokurori i eshtjes …

Lexo me shume

ARRESTOHET NE MURIQAN, KERKOHEJ NE GJERMANI!

Nj 23 vjear nga Kosova dhe shtetsi zvicerane, Taulant Murati sht arrestuar n e pikn kufitare t Muriqanit. Arrestimi provizor i tij u b pasi, kur sht paraqitur pr t kryer procedurat n dalje nga Republika e Shqipris dhe pas hedhjes s t dhnave t ktij shtetasi n sistemin TIMS, ka rezultuar se ishte i shpallur n krkim ndrkombtar nga …

Lexo me shume

SHKODER, AKSIDENTOHET ME MOTORIKLET

Qarkullimi me shpejtsi me motrociklet ka rezultuar fatal pr 29 vjecarin Sezmir Rama, I cili ka humbur jetn menjher nga aksidenti I rnd. Ngjarja e rnd ka ndodhur rreth orve t para t mngjesit n rrugn e Kirasit, n lagjen Guerrile. Viktim e ktij aksidenti ka mbetur shtetasi Sezmir Rama i cili po udhtonte me motoikletn tip Suzuki, 400 kubik, …

Lexo me shume

AKSIDENT NE AKSIN LEZHE – SHENGJIN

Nj ift bashkshortsh nga Shngjini kan mbetur t plagosur, pasi motorikleta me t ciln ata udhtonin u prplas nga nj automjet. Aksidenti ndodhi rreth ors 22:00 t mbrmjes s djeshme n aksin rrugor Lezh-Shngjin ne vendin e quajtur lagjia “Sak”. Motoikleta qe vinte ne drejtim te lezhes sht goditur nga pas nga nj mautomjet tip “Renauld” me targa t Kosoves …

Lexo me shume