KRONIKE

ASGJSOHEN 700 RRNJ BIM NARKOTIKE T DYSHUARA CANABIS SATTIVA

    N vijim t operacioneve t njpasnjshme t zhvilluara nga Strukturat e Drejtoris s Policis s Qarkut Lezh , pr Parandalimin e kultivimit t bimve narkotike si dhe pr evidentimin dhe shkatrrimin e paracelave t kultivuara me bim narkotike,medats 31.07.2015, efektivat eKomisariatit t PolicisKurbinkan zhvilluar nj tjetr operacion pr kt qllim. Si rezultat i ktij operacioni,gjat kontrollit t ushtruar …

Lexo me shume

LEZHE, ARRESTOHET NE FLAGRANC EDI GJONI, 38 VJE

Me dat 31.07.2015,nga efektivat e Komisariatit t Policis Lezhu b arrestimin flagranci shtetasit:Edi Gjoni, vje 38,banues n Kallmet i Madh , Lezh. Arrestimi i tij u b pasi, duke drguar antn me ushqime n burg t vllait, gjat kontrollit tushtruar nga policia iu gjetn dy flet sharre, t cilat ju sekuestruan nn cilsin e provs materiale. Ne lidhje me kete …

Lexo me shume

ASGJSOHEN 582 RRNJ KANABIS N MIRDIT E LEZH

4 persona jan vn n prangat e Policis s Lezhs pr kultivimin e lndve narkotike, ndrsa n tjetr sht shpallur n krkim.Adem Mema, vje 73, banues n fshatin Fush Mamurrs, Kurbin. Pjeter Leka, vje 55, banues Rrasfik, Mirdit. Petrit Lesi, vje 41, banues Rrasfik, Mirdit. Vera Lesi, vje 41, banues Rrasfik, Mirdit, si dhe shpallet n krkim shtetasi K.Q, vje …

Lexo me shume

ASGJSOHEN 5916 RRNJ KANABIS SATIVA

    Nga puna e shrbimeve t Komisariatit t Policis Shkodr, Puk dhe Malsi e Madhe, n vijim t operacioneve antikanabis, pr evidentimin dhe asgjesimin e bimve narkotike t mbjella, gjat dits s djeshme jan goditur disa raste t kultivimit t bimve narkotike, dhe konkretisht : N fshatin Kaftall, n Puk, jan gjetur dhe asgjesuar: 16 parcela me 4192 rrnj …

Lexo me shume

POLICIA VAZHDON AKSIONIN N LAGJEN RUS PER SEKUESTRIMIN E DUHANIT

Pas aksionit t 3 ditve m par policia e Shkodres n bashkpunim me Agent Crown ka zbarkuar prseri n lagjen Rus duke sekuestruar tregtareve duhanin i cili shitet ne trotuare por dhe duke hyr n magazinn ku mbahet ai. Policia ka nisur aksionin q n ort e para t mngjesit ndrsa nuk kan munguar dhe dhunimi I qytetareve ana e …

Lexo me shume

ARREST SHTEPIE PER 5 PUNONJESIT E TATIM-TAKSAVE

5 te arrestuarit ne drejtorine e tatim taksave per shperdorim detyre jane lene ne arrest shtepie me afat 10 ditor. N seancn e dyt nga arrest n burg pr 10 dit gjykata e shkalls s par vendosi ta ndryshoj n arrest shtpie pr 5 punonjsit. Kshtu gjyqtarja Izabela Radovani pr Gjon Prronaj, Kreshnik Dibra, Erxhan Meta, Nikolin Arra dhe Fatjon …

Lexo me shume

ASGJSOHEN 3394 RRNJ KANABIS SATIVA

  Shkodr, asgjsohen 3394 rrnj Kanabis, kultivuar n 24 parcela. Nga puna e shrbimeve t Komisariatit t Policis Shkodr dhe Puk, n vijim t operacioneve antikanabis, pr evidentimin dhe asgjesimin e bimve narkotike t mbjella, gjat dits s djeshme jan goditur tre raste t kultivimit t bimve narkotike, dhe konkretisht, n fshatin Barcoll, n Shkodr, jan gjetur dhe asgjesuar16 parcela …

Lexo me shume

DREJTORIA E POLICISE MOHON DHUNEN E 1 DITE ME PARE

Drejtoria e policise se qarkut Shkoder vijon te mbroje dhunen e ushtruar dje gjate aksionit te sekuestrimit te duhanit. Sipas nje komunilate te derguar pikerisht nga zyra e shtypit prane kesaj drejtorise policia en me dije se M dat 29.07.2015, rreth ors 11.00, Agjencia Crown Agent ka zhvilluar nj kontroll n tregun informal t tregtimit t duhanit t grir …

Lexo me shume

AKSIDENT I RENDE TEK “STACIONI I TRENIT” SHKODER

Nje aksident i rende ka ndodhur gjate paradites se sotme. Rreth ors 09.40 n Lagjen e Stacionit te Trenit ka ndodhur nj aksident rrugor, ku kan mbetur me demtime serioze shtetasit me iniciale:N.M 70 vjec, banues n shkodr, si dhe bashkeshortja e tij shtetasja L.M, 60 vjee, banues n shkodr t cilet po udhtonin me motorciklet. Ata jan prplasur nga …

Lexo me shume

ASGJESOHEN 1876 BIME NARKOTIKE

Drejtoria e policise se qarkut Shkoder dhe Komisariati I policise vijojne punen intensive per kultivimin e bimeve narkotike ne te gjithe qarkun e Shkodres. Nga puna e shrbimeve t komisariatit t policis shkodr, n vijim t operacioneve antikanabis, pr evidentimin dhe asgjesimin e bimve narkotike t mbjella, gjat dits s djeshme jan goditur dy raste t kultivimit t bimve narkotike, …

Lexo me shume