Wednesday , 29 June 2022
Breaking News

KRONIKE

ARRESTOHEN 2 PERSONA PER ZJARREVENIE TE QELLIMSHME!

Forcat e policis kan arrestuar dy persona n flagranc pasi akuzohen pr zjarrvnie t qllimshme.t arrestuarit Edmond Dani, 33 vje, dhe A.L, 18 vje, t dy banues n lagjen Sknderbeg, u arrestuan dje rreth ors 16:30 n Balldre. Kta dy persona pran rrugs kryesore, kan ndezur nj zjarr pr t djegur disa kabuj elektrik, ku zjarri prfshiu pyllin. 33-vjeari dhe …

Lexo me shume

LEZHE- LA, PERPLASEN DY MJETE, PLAGOSEN 8 PERSONA

Perplasja e dy mjeteve ne superstraden Lezhe Lac ka shkaktuar plagosjen e 8 personave mes te cileve edhe dy femije. Aksident u regjistrua pasditen e te martes n afrsi t kryqezimit t Shnkollit. Nje parakalim i gabuar i nje autoveture tip “GOLF” qe drejtohej nga shtetasi me iniciale F.P ka sjelle perplasjen me automjetin tip “BENZ”qe drejtohej nga shtetasi me …

Lexo me shume

VRITET NE PRAGUN E SHTEPISE 73 VJEARI

Nje 73 vjecar nga fshati zhej i kurbinit eshte vrare me bresheri automatiku mengjesin e sotem ne oborrin e shtepise se tije. Plumbat e atentatoreve i kane marre jeten David Pirolit, i cili humbi jeten gjate trasportimit per ne spital. Krimi ndodhi rreth ores 7, ndersa autoret jane larguar menjehere nga vendngjarja. Plumbat q goditn t moshuarin sapo ai ka …

Lexo me shume

GJENDET TRUPI I 14-VJEARIT

Pas 4 ditsh krkime, m n fund sht gjetur trupi I pajet i 14 vjecarit, I cili u mbyt n ujerat e lumit bune pasditen e 31 Korrikut. Trupi I adoleshentit eshte gjetur mengjesin e se martes, ne ujrat e lumit bune ne fshatin Darragjat te Komunes se Dajcit. Kane qene banore te zones ato te cilet kane pare trupin …

Lexo me shume

VAZHDON AKSIONI PER ASGJESIMIN E BIMEVE NARKOTIKE

  Nga puna e shrbimet e Komisariatit t Policis Shkodr, n vijim t operacioneve antikanabis, pr gjetjen dhe asgjesimin e bimve narkotike t mbjella, u ushtrua kontroll i imtsishm territori n disa zona n Qarkun e Shkodrs ku u gjetn dhe u asgjesuan :Konkretisht : -N fshatinGegaj, n Shkodr, jan gjetur dhe asgjesuar :5 parcela me 272 rrnj bim렠 narkotike …

Lexo me shume

ASGJSOHEN 700 RRNJ BIM NARKOTIKE T DYSHUARA CANABIS SATTIVA

    N vijim t operacioneve t njpasnjshme t zhvilluara nga Strukturat e Drejtoris s Policis s Qarkut Lezh , pr Parandalimin e kultivimit t bimve narkotike si dhe pr evidentimin dhe shkatrrimin e paracelave t kultivuara me bim narkotike,medats 31.07.2015, efektivat eKomisariatit t PolicisKurbinkan zhvilluar nj tjetr operacion pr kt qllim. Si rezultat i ktij operacioni,gjat kontrollit t ushtruar …

Lexo me shume

LEZHE, ARRESTOHET NE FLAGRANC EDI GJONI, 38 VJE

Me dat 31.07.2015,nga efektivat e Komisariatit t Policis Lezhu b arrestimin flagranci shtetasit:Edi Gjoni, vje 38,banues n Kallmet i Madh , Lezh. Arrestimi i tij u b pasi, duke drguar antn me ushqime n burg t vllait, gjat kontrollit tushtruar nga policia iu gjetn dy flet sharre, t cilat ju sekuestruan nn cilsin e provs materiale. Ne lidhje me kete …

Lexo me shume

ASGJSOHEN 582 RRNJ KANABIS N MIRDIT E LEZH

4 persona jan vn n prangat e Policis s Lezhs pr kultivimin e lndve narkotike, ndrsa n tjetr sht shpallur n krkim.Adem Mema, vje 73, banues n fshatin Fush Mamurrs, Kurbin. Pjeter Leka, vje 55, banues Rrasfik, Mirdit. Petrit Lesi, vje 41, banues Rrasfik, Mirdit. Vera Lesi, vje 41, banues Rrasfik, Mirdit, si dhe shpallet n krkim shtetasi K.Q, vje …

Lexo me shume

ASGJSOHEN 5916 RRNJ KANABIS SATIVA

    Nga puna e shrbimeve t Komisariatit t Policis Shkodr, Puk dhe Malsi e Madhe, n vijim t operacioneve antikanabis, pr evidentimin dhe asgjesimin e bimve narkotike t mbjella, gjat dits s djeshme jan goditur disa raste t kultivimit t bimve narkotike, dhe konkretisht : N fshatin Kaftall, n Puk, jan gjetur dhe asgjesuar: 16 parcela me 4192 rrnj …

Lexo me shume

POLICIA VAZHDON AKSIONIN N LAGJEN RUS PER SEKUESTRIMIN E DUHANIT

Pas aksionit t 3 ditve m par policia e Shkodres n bashkpunim me Agent Crown ka zbarkuar prseri n lagjen Rus duke sekuestruar tregtareve duhanin i cili shitet ne trotuare por dhe duke hyr n magazinn ku mbahet ai. Policia ka nisur aksionin q n ort e para t mngjesit ndrsa nuk kan munguar dhe dhunimi I qytetareve ana e …

Lexo me shume