Monday , 17 January 2022

KRONIKE

OPERACION POLICOR ANTIKANABIS

Nga puna e efektivve t Komisariatit t Policis Shkodr, n vijim t operacioneve antikanabis, pr gjetjen dhe asgjsimin e bimve narkotike t mbjella, u ushtrua kontroll i imtsishm territori n disa zona n qarkun e Shkodrs, ne fshatin Bene, t komuns Shllak, n Shkodr u gjetn dhe u asgjsuan 9 parcela me gjithsej 570 rrnj bime narkotike canabis sattiva. Kto …

Lexo me shume

BRESHRI PLUMBASH N ZYRAT E KOMUNS BLINISHT

Breshri automatiku jan lshuar mbi zyrat e komuns Blinisht n Lezh, por fatmirsisht duke shkaktuar vetm dme materiale. Ngjarja sht regjistruar rreth ors 2 e 30 minuta t dits s sotme, ndrsa mbeten t paqarta motivet dhe personat q e shkaktuan kt incident. N epiqendr t plumbave ka qen zyra e kryetarit t ksaj njsie vendore Jak Zhuba, ndrsa plumbat …

Lexo me shume

OPERACION ANTIKANABIS N FSHATIN KIR

N vazhdim t operacioneve antikanabis n Shkodr, nga efektivt e komisariatit t policis Shkodr, gjat dits s djeshme sht ushtruar nj kontroll i imtsishm n fshatin Kir, n vendin e quajtur Mark Nonaj, n komunn Pult, n Shkodr. Jan gjetur t kultivuara dhe asgjesuar:1 parcel me gjithsej 200 rrnj bim narkotike si dhe 200 kubik me bim narkotike canabis sattiva. …

Lexo me shume

REAGON MINISTRIA E BRENDSHME: PALOKA TE FLASE ME KANDIDATIN HILA!

I menjhershm ka qen reagimi i Ministris s Brendshme, e cila i ka br me dije selis blu se ka pezulluar nga detyra policin dhe kan nisur hetimet pr zbardhjen e ngjarjes. Ministria bn me dije se kryeministri Rama dhe Ministri Tahiri kan qen n kontakt t vazhdueshm me kandidatin demokrat Hila pr incidentin. DEKLARATE PER MEDIA N qoft se …

Lexo me shume

OPERACION ANTIKANABIS

N vijim t operacioneve t njpasnjshme antikanabis t zhvilluara nga strukturat e Policis s Qarkut Shkodr u b e ditur se n pyllin e fshatit Mazrek kishte t kultivuara bim narkotike, kan zhvilluar kontrolle t imtsishme ku ka rezultuar se: n vendin e quajtur terti, n pyllin e fshatin Mazrek, n Shkodr, u gjetn t kultivuara dhe u asgjsuan:9 parcela …

Lexo me shume

SHKODER, ASGJESOHEN 2320 RRENJE KANABIS SATIVA!

Policia e Shkodrs ka asgjesuar 2320 rrnj bim narkotike t llojit kanabis sative, ku 850 prej tyre ishin mbjell n kubik. N vendin e quajtur Terti, n pyllin e fshatin Mazrek, n Shkodr, u gjetn t kultivuara dhe u asgjesuan: 9 parcela t kultivuara me gjithsej 820 rrnj bim narkotike Canabis Sattiva. Po ashtu nga puna e nj tjetr grupi …

Lexo me shume

MJETI DEL NGA RRUGA, DY T PLAGOSUR

Dy persona mbetn t plagosur njri prej t cilve n gjedje t rnd, pasi mjeti me t cilin ata udhtonin doli nga rruga dhe prfundoi n nj kanal. Aksidenti ndodhi ne Kurbin rreth ors 8:00 t mngjesit t sotm n rrugen q lidh suprstraden me burgun e Shnkollit. Te plagosur nga ky aksident kan mbetur shtetasit Sander Mema 59-vje drejtuesi …

Lexo me shume

VRET VELLAIN PER MOTIVE TE PAQARTA!

Nje krim brenda familjes eshte regjistruar kete mengjes ne fushe mamurras te kurbinit. Vellai vret vellane ne rrethana ende te paqarta, ndersa ngjarja eshte regjistruar rreth ores 3 te mengjesit. Afrim Sela 40 vjec ka vrare me arme zjarri vellaine e tije Fabjan Sela 33 vjec. Krimi ka ndodhur ne banesen e viktimes, ndersa ngjarja eshte pare edhe nga familjaret …

Lexo me shume

MAZRREK, POLICIA ASGJESON 287 BIME KANABIS!

N vijim t operacioneve antikanabis t zhvilluara nga strukturat e Policis s qarkut Shkodr 287 rrenje kanabis jane asgjesuar. Mbi bazn e informacioneve t marra n rrug operative se n fshatin Mazrek, t komuns Guri i Zi n Shkodr, n vendin e quajtur Tek varrezat Mbishkall렻, ka bim narkotike t mbjella, efektivat e Komisariatit t Policis Shkodr kan kryer nj …

Lexo me shume

POLICIA ARRESTON PERGJEGJESIN E OSHEE PER VERIUN!

Krimi Ekonomik Financiar ka ndaluar sot prgjegjsin e task-forcs s OSHEE pr veriun.Policia ka njoftuar se Gzim Nikshiqi, 45 vje, me profesion inxhinier elektrik, nuk ka prpiluar procesverbalin e kontrollit t ushtruar n nj banes. Nikshiqi, ushtronte detyrn e prgjegjsit t task-forcs s OSHEE pr veriun dhe akuzohet pr shprdorim detyre pasi nuk hartoi raportin pr abonentin Hysen Isufi. Ndrkaq, …

Lexo me shume