Wednesday , 29 June 2022
Breaking News

KRONIKE

ARREST SHTEPIE PER 5 PUNONJESIT E TATIM-TAKSAVE

5 te arrestuarit ne drejtorine e tatim taksave per shperdorim detyre jane lene ne arrest shtepie me afat 10 ditor. N seancn e dyt nga arrest n burg pr 10 dit gjykata e shkalls s par vendosi ta ndryshoj n arrest shtpie pr 5 punonjsit. Kshtu gjyqtarja Izabela Radovani pr Gjon Prronaj, Kreshnik Dibra, Erxhan Meta, Nikolin Arra dhe Fatjon …

Lexo me shume

ASGJSOHEN 3394 RRNJ KANABIS SATIVA

  Shkodr, asgjsohen 3394 rrnj Kanabis, kultivuar n 24 parcela. Nga puna e shrbimeve t Komisariatit t Policis Shkodr dhe Puk, n vijim t operacioneve antikanabis, pr evidentimin dhe asgjesimin e bimve narkotike t mbjella, gjat dits s djeshme jan goditur tre raste t kultivimit t bimve narkotike, dhe konkretisht, n fshatin Barcoll, n Shkodr, jan gjetur dhe asgjesuar16 parcela …

Lexo me shume

DREJTORIA E POLICISE MOHON DHUNEN E 1 DITE ME PARE

Drejtoria e policise se qarkut Shkoder vijon te mbroje dhunen e ushtruar dje gjate aksionit te sekuestrimit te duhanit. Sipas nje komunilate te derguar pikerisht nga zyra e shtypit prane kesaj drejtorise policia en me dije se M dat 29.07.2015, rreth ors 11.00, Agjencia Crown Agent ka zhvilluar nj kontroll n tregun informal t tregtimit t duhanit t grir …

Lexo me shume

AKSIDENT I RENDE TEK “STACIONI I TRENIT” SHKODER

Nje aksident i rende ka ndodhur gjate paradites se sotme. Rreth ors 09.40 n Lagjen e Stacionit te Trenit ka ndodhur nj aksident rrugor, ku kan mbetur me demtime serioze shtetasit me iniciale:N.M 70 vjec, banues n shkodr, si dhe bashkeshortja e tij shtetasja L.M, 60 vjee, banues n shkodr t cilet po udhtonin me motorciklet. Ata jan prplasur nga …

Lexo me shume

ASGJESOHEN 1876 BIME NARKOTIKE

Drejtoria e policise se qarkut Shkoder dhe Komisariati I policise vijojne punen intensive per kultivimin e bimeve narkotike ne te gjithe qarkun e Shkodres. Nga puna e shrbimeve t komisariatit t policis shkodr, n vijim t operacioneve antikanabis, pr evidentimin dhe asgjesimin e bimve narkotike t mbjella, gjat dits s djeshme jan goditur dy raste t kultivimit t bimve narkotike, …

Lexo me shume

LEZHE, 12 TE PLAGOSUR NE 2 AKSIDENTE

12 persona mbeten te plagosur pasditen e djeshme ne 2 aksidente te ndryshme te ndodhura ne rruget e qarkut te lezhes. Nga perplasja e 2 automjeteve ne segmentin rrugor rrubik rreshen ne zonen e mirdites u plagosen 10 persona, 7 prej te cileve ne gjendje te rende. Te plagosurit qe paraqiten komplikacione qe ne fakt ishin 4 persona jane transportuar …

Lexo me shume

MBYTET 75 VJEARI NE LUMIN BUNA

Gjate dite se sotme rreth ors 09.40, sht mbytur ne ujrat e lumit buna, shtetasi:Zef .B., rreth 75 vje, banues ne lagjen Skenderbeg Shkodr. Ky shtetas sipas informacioneve te peshkatareve eshte peshkues i rregullt dhe do dite shkonte per te peshkuar ne ujrat e lumit buna. gjate dites se sotme i moshuari si duket ka pare nje peshk te cilin …

Lexo me shume

SHKODER, ASGJESOHEN 3801 RRENJE KANABIS SATIVA

Gjat kontrolleve t imtsishme n t gjitha zonat e qarkut t Shkodrs, u gjetn dhe asgjesuan me djegje 3801 rrnj lnd narkotike e llojit Kanabis Sativa. Kshtu, gjat kontrollit n malin e fshatit “Ben”, n Shkodr, jan gjetur dhe asgjsuar: 41 parcela me 3281 rrenj bim narkotike Kanabis Sativa. Ndrsa, n fshati Drisht , n Shkodr, jan gjetur dhe asgjsuar …

Lexo me shume

VIJON AKSIONI ANTIKANABIS NE LEZHE

Aksionet antikanabis te drejtorise se policise ne lezhe kane vijuar intensivisht gjate diteve te fundit, duke identifikuar dhe sagjesuar qindra bime narkotike ne te gjithe rajonin. Vetem gjate 24 oreve te fundit u zbuluan dy parcela ne kurbin e mirdite te mbjedha me 325 bim te dyshuara si kanabis sativa. Ka qen nj aksion i organiozuar ne fshatin Skuraj nga …

Lexo me shume

ASGJESOHEN 894 BIME KANABIS SATIVA

Ne vijim te aksioneve anti- kanabis policia e Shkodres ka asgjesuar 13 parcela me 894 bim narkotike kanabis sativa. Bimet jan asgjesuar n fshatin Mazrrek ku jan gjetur dhe asgjsuar 9 parcela me 734 rrnj kanabis sativa. Kto bim ishin me lartsi 150-170 cm.Ndrsa n fshatin Vig Mnel, n vendin e quajtur Kakerr, jan gjetur dhe asgjsuar 4 parcela me …

Lexo me shume