Tuesday , 25 January 2022

KRONIKE

Arrest me burg per autoret e vrasjes ne Kryebushat

Arrest me burg ka qn masa e siguris pr Mirsad Aletin dhe Tonin Toma t cilt akuzohen pr vrasjen e 19- vjecares Elsa Tushaj dhe plagosjen e Selim Aletit dhe Paulin Ndojes, mbremjen 7 Marsit n Kryebushat. Fillimisht trupi gjykuesi kryesuar nga gjykatsja Izabela Radovani ka dgjuar pretendimet e organit t akuzs pr Mirsad Aletin I cili akuzohet pr vrasje …

Lexo me shume

Plagoset me arme zjarri 16- vjeari

Nje tjetr ngjarje e rnd ka ndodhur n rrethin e Shkodres. Nj 16-vjear me inicialet K.N sht plagosur me arm zjarri, n fshatin Grud e Re. do gj ka ndodhur pas nj incidenti n mes nj grupi t rinjsh, t cilt kan debatuar njri me tjetrin e m pas njri prej tyre ka qlluar mbi bashkmoshatarin e tij. Kan qn …

Lexo me shume

Vrasja ne Kryebushat, arrestohen 3 persona!

Tre persona kan rn n prangat e policis s Shkodrs, si t dyshuar pr vrasjen e 19-vjeares Elsa Tusha n Kryebushat dhe plagosjen e Paulin Ndoj dhe Selim Aletit. N pranga kan rn Mirsad Aleti, Paulin Ndoj dhe Toni Toma. 22-vjeari Ndoji mbeti i plagosur ngjarjen e s shtuns, ndrsa masa e arrestit iu komunikua n spital ku po merr …

Lexo me shume

Pergjaket 8 Marsi, burri vret gruan me pas veten!

Dita e 8 Marsit sht pergjakur n Malsin Madhe, taksa nj 30 vjeare sht ekzektuar m arm zjarri nga bashkshorti i saj, i cili n fund ka vendosur t’i jap fund edhe jets s tij. Tragjedia ka ndodhur mesditen e s dieles n fshatij Aliaj komuna Kastrat, ku 35 vjeari Pal Isufaj pas nj konflikti verbal ka qlluar me arm …

Lexo me shume

Konflikti brenda lokalit, 1 e vdekur 2 te plagosur

Konflikti brenda nj lokali ka shkaktuar 1 viktim dhe 2 t plagosur n Kryebushat, n rrethin e Shkodres. 19- vjecarja Elsa Tusha mbeti viktime e perplasjes me arme ndrsa 2 persona t tjer mbeten t plagosur, Paulin Ndoja dhe Selim Aleti. Cdo gje ka ndodhur brenda lokalit me muzike live, ku 19 vjecarja ishte e shoqeruar 30 vjecarin Paulin Ndojen …

Lexo me shume

Aksident Shkoder-Hani Hotit, gjendet i pajete Leonard Qefalia

Nj trup i pajet sht gjetur n ort e para t mngjesit t se shtunes n aksin nacional Shkodr-Hani i Hotit. Kan qn kalimtart e rastit t cilt kan lajmruar efektivt e policis pr trupin e pajet rreth ores 01- 15 min t s Shtuns. Menjher n vendngjarje kan mbrritur efektivt e policis t cilt kan nisur hetimet pr identifikimin …

Lexo me shume

Debia e Energjise shkakton viktime ne Lezhe

Energjia elektrike eshte rikthyer ne kete shtepi vetem pasi kryefamiljari i dha fund jetes duke u vetehelmuar. Gjovalin lazri 52 vjec nga talja e lezhes, babai i 4 femijeve, e kishte paralajmeruar kryerjen e nje akti te tille. Sipas familjareve shkak eshte bere debia prej 7 milion lekesh te vjetra ne faturat e energjise elektrike. Bashkshortja e tije shpjegon biseden …

Lexo me shume

Lezhe, pas grabitjes braktiset automjeti!

Ne kete automjet jane gjetur disa makineri lojrash fati te vjedhura nje nate me pare ne lagjen gurra. Mjeti eshte braktisur prane rruges se shtrausit pasi policia u ishte vene ne ndjekje autoreve. Ekspertet e policise po marrin shenja te mundshme te lena nga autoret ndersa eshte identifikuar menjehere edhe pronari i mjetit. Policia nuk ka saktesuar ende nese ka …

Lexo me shume

Arrestohet 58 vjecari, policia sekuestron arme e municione!

Policia e qytetit t Shkodrs ka realizuar arrestimin n flagranc pr Luke Isufaj, vje 58, banues n fshatin La Nikq n komunn Kelmend t Malesis s Madhe nn akuzn e armmnbajtjes pa leje. Burime nga policia e Shkodrs bjn me dije se n banesen e tij, u gjetn dhe u sekuestruan ne cilesine e proves materiake : …

Lexo me shume

Alimetaj, gjendet i djegur automjeti

Nj automjet tip Renault sht gjetur i djegur pran fshatit Alimetaj, n komunn e Anes se Malit n Shkodr. Kan qn banort e zons t cilt kan lajmruar forcat e policis pasi kan konstatuar automjetin e djegur n njrin prej kanaleve t fshatit. Me t mbrritur n vendngjarje grupi hetimor ka nisur hetimet. Sipas policis Makina ishte pa targa dhe …

Lexo me shume