Friday , 3 December 2021

KRONIKE

Lezhe, policia aksione ne qytet

Rastet e shtuara te vjedhjeve ne lezhe ka sjelle rritje te prezences se policise ne rruget e ketij qyteti, kjo me e dukshme gjate oreve te mbremjes.Blute e komisariatit te policise ne lezhe jane mbeshtetur edhe nga Forcat e Nderhyrjes se Shpejte te ardhura nga Shkodra. Hyrje daljet ne qytet kane patur edhe referimin kryesor te ketyre kontrolleve, ndersa nuk …

Lexo me shume

Vjedhja e automjeteve, problem ne Lezhe

Vetem gjate mbremjes se te henes 2 automjete jane vjedhur ne lagjen gurra te qytetit te lezhes duke rritur akoma me teper pasigurine e qytetareve. Vjedhjet jane kryer ndersa policia monitoronte zonen, por nuk ka mundur te identifikoje hajdutet qe jane larguar serish te pashqetesuar. Ky fenomen eshte kthyer ne shqetesimin e lezhjaneve, por inspektoret e policise kane humbur nuhatjen …

Lexo me shume

Humb jeten ne ujrat e lumit Kir!

Ka tentuar t kaloj lumin Kir, por rrjedha e ka rrmbyer e pr pasoj ka humbur jetn. Fran Ndoci 65 vjec sht nxjerr I pajet nga ujrat e lumit Kir ndrsa tentoi t kalonte lumin pr t shkuar n banesn e tij n fshatin Bardhaj. Kan qn deshmitart e rastit t cilt kan para 65- vjecarin duke u rrmbyer nga …

Lexo me shume

Kryebushat, aksidentohet drejtuesi i motorcikletes!

Nj aksident i rnd ka ndodhur mesditen e s premts n Bushat ndrsa nj prson ka mbetur i aksidentuar rnd. Ngjarja e rnd ka ndodhur rreth ores 12-30 n Kryebushat n hyrje t Bushatit. Nikolin Guri 40 vjec ka qn duke drejtuar nj motorciklet kur ka rrshqitur n asfalt e pr pasoj sht prlasur me automjetin tip BMW me targa …

Lexo me shume

Lezhe, Vetevaret ne peme 16-vjeari

Nj i mitur nga fshati Tresh i Lezhs, i ka dhn fund jets duke u vetvarur. 16-vjeari M.Ndoja u gjet i varur n nj pem afr baness s tij nga familjart, t cilt kan sinjalizuar menjher policin.Viktima sht drguar menjher n morgun e spitalit Rajonal t Lezhs, ku po i nshtrohet pr t prcaktuar edhe shkaqet e vdekjes. Ende nuk …

Lexo me shume

Lezhe, plagoset efektivi i policise

Nje oficer i Drejtorise se Policise se Elbasanit eshte derguar i plagosur me arme zjarri ne spitalin e Lezhes, mbremjen e se dieles.Ngjarja ka ndodhur rreth ores 20:00 ne nje lokal ne rrugen e “Shtrausit”, ndersa i plagosuri eshte shtetasi Ervin Rajta 35-vje me banim ne lagjen “Beselidhja” te Lezhes. Ai ka marre plage ne pjesen e barkut dhe te …

Lexo me shume

Zjarri shkrumbon katin e 3- te te nje banese!

Kati i tret i nj banes n lagjen Parruc tek ish tisazhi n qytetin e Shkodres sht shkrumbuar nga flakt e zjarrit, mbrmjen e s diels.N momentin e rnies s zjarrit familjart kan qn n katin e par t baness dhe vetm kur kan konstatuar flakt, kan njoftuar shrbimin zjarrfiks. Fillimisht sht br ndrprerja e energjis elektrike pr t gjith …

Lexo me shume

Aksion Policor ne te gjithe vendin, 12 te arrestuar!

Pas urdhrit t lshuar nga ministria e Brendshme, drejtori i policis s shtetit ka firmosur planin operacional q ka nxjerr prej mbrmjes s t premtes, 9 janar,forcat e policis n terren, n kontrolle blic. Operacioni, sht shtrir n disa rrethe problematike t vendit perfshi ketu edhe Shkodren. N t gjith vendin jan arrestuar n flagranc dhe ndaluar 12 autor, nga …

Lexo me shume

La, aksident me vdekje

Superstrada Lezhe Tirane vazhdon te marre jete njerezore. Viktima e radhe e shenua ne segmentin e Lait. Nje person rreth 50-vje humbi jeten pasi u perplas nga nje automjet ne rrugen qe lidh Lain me superstraden Lezhe-Tirane.Viktima I ketij aksidenti akoma akoma nuk eshte identifikuar.Ai u perplas nga nje automjet tip “JEPP” me targa AA 228 HV qe drejtohej …

Lexo me shume

Aksidenti, humb jeten kembesori ne Lezhe- Lac!

Nj kmbsor humbi jetn, pasi u prplas nga nj automjet n Aksin Lezh-La. Aksidenti ndodhi rreth ors20:00t mbrmjes s sotme n afrsi t Fush-Milotit, ndrsa vitkim e aksidentit ka mbetur Pjeter Lleshi 48-vje nga fshati Dom i Puks. Ai ka qen duke kaluar nga njri kah i rrugs n tjetrin kur sht pplasur nga nj automjet tip “BMW” q drejtohej …

Lexo me shume