Saturday , 24 March 2018

KRONIKE

SHKODER, ARRESTOHET PAS 6 MUAJSH NE KERKIM 30- VJEÇARI

6 muaj pas tentativës për vrasje, policia e Shkodres ka arrestur 30- vjecarin Fatjon Gokaj i cili dyshohet se ka qënë bashkëpuntor në një ngjarje të mbetur në tentativë. Arrestimi i Gokajt është kryer në qytetin e Shkodres nga strukturat e seksionit kundër krimeve ndaj jetës dhe Lirisë së Personit. 30- vejcari Gokaj dyshohet se në bashkëpunim me 21- vjecarin …

Lexo me shume

BASHKIA LEZHE: MAKINA ISHTE MARRE ME KONTRATE

Bashkia e Lezhës ka reaguar në lidhje me makinën e djegur, e cila ishte në përdorim nga kryebashkiaku Fran Frrokaj. Në një deklaratë të shpërndarë për mediat, Bashkia sqaron se “automjeti i djegur fuoristrade, tip Mercedez Benz me targa AA 400 JK, , ishte marrë nga bashkia me ’Kontratë Huapërdorje’’ për shkak se nuk kishte në pronësi makinë për lëvizjen …

Lexo me shume

TRANSPORTONTE KANABIS, PRANGOSET SHTETASI ISLANDEZ

Policia kufitare e Hanit të Hotit ka arrestuar nje 24- vjeçarin me shtetësi islandeze, Armann Olafsso, i cili tentoi të kalonte 5.5 kg kanabis për në Malin e Zi. Sipas policisë arrestimi i 24-  vjecarit Islandez u bë pasi në Piken e Kalimit Kufitar  Hani Hotit, në dalje të Republikës së Shqipërisë, gjatë kontrollit në mjetin e tij ku u …

Lexo me shume

LEZHE, DIGJET NE MESNATE AUTOMJETI I KRYETARIT TE BASHKISE FRAN FRROKAJ

Digjet në mesnatë makina që përdorte kryetari i bashkisë së Lezhës, Fran Frrokaj. Rreth orës 00:30 të mesnatës në lagjen “Besëlidhja” janë djegur dy makina, të cilat ndodheshin të parkuara pranë njëra tjetrës në parkingun e një pallati, njëra nga makinat përdorej nga Frrokaj. Sipas informacionve paraprake bëhet me dije se janë djeguar: automjeti tip “Mercedes Fuoristradë ML” me targë …

Lexo me shume

VRASJA E 33- VJECARIT, AUTORI NE GJENDJE TE DEHUR

Krimi brenda familjes vijon të mbetët një shqetësim në qarkun e Shkodres, në harkun kohor të pesë muajve në qarkun e Shkodres brenda vitit 2017- te  janë shënuar dy viktima, ndërsa autorët janë prangosur nga efektivët e policisë. Rasti më i fundit u regjistrua pasditen e së shtunës pranë qendres së qytetit të Shkodres, pas teatrit “Migjeni”, ndërsa 33- vjecari …

Lexo me shume

JEPET MASA E ARRESTIT PER 5 INSPEKTORET E AKU DHE 3 PUNONJESIT E FABRIKES “BRILAND”

Ka nisur seanca maratone gjyqesore e 5 punonjesve te autoritetit kombetar te ushqimit shkoder dhe te tre punonjesve te fabrikes se prodhimit te pijeve “ briland”. Seanca gjyqesore ka filluar ne oren 10 te paradrekes se kesaj te diele ne gjykaten e shkalles se pare shkoder. Ndersa gjykatesja e ceshtjes ermira dedja nuk ka lejuar futjen e mediave ne ndjekje …

Lexo me shume

KRIM BRENDA FAMILJES, XHAXHAI VRET NIPIN

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e se Shtunes pranë qendres së qytetit të Shkodrës, në lagjen “Vojo Kushi”, shumë pranë teatrit “Migjeni”. Krimi në familje ka goditur sërish, ku xhaxhai ka vrarë nipin e tij me armë të ftohtë thikë. Pas një konflikti të castit Bujar Kuçi, 62 vjeç ka qëlluar dy herë me thikë nipin e tij …

Lexo me shume

QELLOHET ME ARME BANESA E SHEFIT TE QARKULLIMIT TE MIRDITES

Qëllohet me armë zjarri tip kallashnikov banesa e shefit të qarkullimit të Mirditës Gjovalin Toma 53-vjeç në lagjen “Sakë’ në aksin rrugor Shëngjin-Lezhë. Raportohet se në orët e para të mëngjesit  rreth orës 1 të mëngjesit persona të paidentifikuar kanë shtënë me armë zjarri në drejtim të banesës së shefit të qarkullimit të Mirditës. Fatmirësisht nga të shtënat me armë nuk raportohet …

Lexo me shume

GRABITEN DY BANESA, POLICIA ARRESTON AUTORET

Policia e Shkodrës ka zbardhur dy vjedhjet e ndodhura perpara 10- ditesh ne metropolin verior. Për këto dy ngjarje blutë kanë ndaluar dy persona si autorë të dyshuar. Në prangat e policisë kanë rënë Besmir Gjonaj 24 vjeç, banues në fshatin Bardhaj dhe Kristjan Arra 25 vjeç, banues në lagjen “Partizani”, Shkodër. Ndalimi i këtyre dy personave u bë pasi dyshohen …

Lexo me shume

PASTROHEN KANALET KULLUESE, DALIN FISHEKET NE FUSHE

Një sasi e konsiderueshme fishekësh janë gjetur nga banoret e zones ne fshatin e Malit te Hebajve në njësinë administrative të Bërdicës. Municionet dolën në dritë pas aksionit që Bashkia e Shkodrës kishte nisur për pastrimin e kanaleve kulluese. Mesohet se jane mbi 100 fisheke automatiku mod 56 te gjetura ne anë të kanalit pasi eskavatori i ka nxjerr me …

Lexo me shume