Friday , 3 December 2021

KRONIKE

Maskat shfaqen ne Lezhe dhe Kurbin!

Maskat kane grabitur nje tjeter familje ne lezhe duke arritur te marrin nje shume rreth 2 milion leke te vjetra. Ngjarja eshte regjistruar rreth ores 4 te mengjesit te sotem ne fshatin lalm i ri te komunes kolsh. Nga hetimet e para behet e ditur se grabitesit e maskuar kane kaluar rrethimin e shtepise me shkalle dhe nepermjet njeres prej …

Lexo me shume

Eksploziv efektivit te burgut!

Nj sasi eksplozivi e vendosur n katin e 4 t nj apartamenti ne lagjen beselidhja te lezhes ka shprthyer mengjesin e te martes, por fatimrsisht nuk ka patur t lnduar por vetm dme materiale.Ngjarja eshte regjistruar rreth ors 4:00, ndrsa objekt i sulmit ka qen Paulin Deda efektiv i burgut t Shn Kollit n Lezh. Lnda plasese ishte vendosur n …

Lexo me shume

Lufta kunder Trafikimit, marreveshje me Malin e Zi!

Koordinatori Kombtar pr shtje t Lufts kundr Trafikimit t Personave t Shqipris, Elona Gjebrea Hoxha dhe Koordinatori Kombtar pr Antitrafikimin n Malin e Zi, Zoran Ulama kannnshkruar protokollin shtes pr Intensifikimin e Bashkpunimit n Luftn kundr Trafikimit t Personave dhe pr prmirsimin e identifikimit, njoftimit, referimit dhe kthimit vullnetar t ndihmuar t viktimave, apo viktimave t mundshme t trafikimit.N …

Lexo me shume

Grabitet argjendaria ne Shkoder!

Nj argjendari sht vjedhur n Shkodr, ku nj persona ka arritur t marr nj sasi t vogl floriri, dhe m pas sht larguar. Ngjarja ka ndodhur n lagjen Fari Ramadani ku nj person ende i paidentifikuar, ka hyr n argjendari si blers, duke vjedhur sasin e floririt dhe m pas duke u larguar. Menjher pas ksaj ka qen pronarja e …

Lexo me shume

Fierze, i digjet automjeti vellait te kreut te PS- se!

Nj automjet sht prfshir nga flakt gjat nats n fshatin Fierz t Puks, Mjeti Tip Isuzi me targa AA 489 EH dyshohet t jt djegur qllimisht me benzine, t pakten kta jan dyshimet e hedhura nga pronari i mjetiti, Pajtim Frroku. Ky i fundit bhet e ditur se sht vllai i kreut t PS pr komunen e Fierzs. Policia e …

Lexo me shume

Prangosen 3 zyrtare dhe kryekomunari Gruemires

Policia ka vn n pranga pasditen e se martes kreun e komuns Gruemir dhe 3 zyrtar t tjer lokal pr qarkun e Shkodrs pr shprdorim detyre. Arrestimi i tyre ka ardhur pasi Gjykata e Shkodrs ka vendosur masn e siguris me burg ndaj tyre.Bhet e ditur se t arrestuarit jan Lirim Nehanaj, Kryetar i komuns Gruemir n Shkodr, Asim Burgaj, …

Lexo me shume

Zjarri shkrumbon banesen, fatmiresisht pa deme ne njerez!

Luhatjet e energjis elektrike kan shkrumbuar nj katin e dyt t nj banese n lagjen Perlat Rexhepi t Shkodres.N momentin e rnies s zjarrit fatmirsisht n banes nuk ka patur persona, ndrsa flakt n mjediset e brendshme jan prhapur me shpejtsi, duke shkrumbuar do gj q ndodhej n banes. Kan qen banort e lagjes t cilt kan njoftuar menjher zjarrfiksen …

Lexo me shume

Familjaret e grabitur: Na u paraqiten si efektive policie!

Erdhen duke u prezantuar si punonjes policie me pretendimin se femijet e tyre kishin kryer nje krim ne emigrim dhe duhej te ushtrohej kontroll. Kol Gega nga kallmeti i lezhes dhe bashkshortja e tij kane rrefyer dinamiken e grabitjes qe u kreu pasditen e se merkuresne banesen e tij ku u mor nje shume e konsiderueshme parash. U ka hapur …

Lexo me shume

Shperthim me tritol, ne katin e trete te pallatit ne Rus!

Rreth 200 gram tritol kan shprthyer n sheshpushimin e katit t tret t nj pallati n lagjen Rus n Shkodr. Shprthimi ka ndodhur rreth ors 22. 30 t s mrkurs. Afro 200 gram lende eksplozive tritoli eshte vendosur ne pragun e ders s familjes s Xheneto Shkmbit. N momentin e shprthimit familjart kan n banes por fatmirsisht nuk jan shenuar …

Lexo me shume

Grabitet banesa ne Kallmet, u marrin 1.2 mln leke te reja!

Tre persona t armatosur kan grabitur nj banes n fshatin Kallmet t Lezhs. Burime nga policia bjn me dije se grabitsit ende t pa identifikuar kan lvizur me nj automjet t bardh me siren policie dhe kan grabitur shumn prej 1,2 milion lek t rinj n banesn e shtetasit Kol Gega. Blut e Lezhs kan mbrritur n vendin e ngjarjes …

Lexo me shume