KRONIKE

VRASJA E DY MOTRAVE NGA LEZHA NE ZVICER

Në familjen e dy motrave Frroku në lagjen “Xhenjo” të Lezhës, të cilat u vranë në Zvicer nga bashkëshorti i njërës prej tyre, ka pllakosur zija.Lajmi për humbjen në mënyre tragjike të tyre ka tronditur familjare e të aferm.Menjëherë pas ngjarjes një pjese e familjareve kanë udhëtuar drejt Zvicres për të të tërhequr kufomat, ndërsa të tjere që ndodhen në …

Lexo me shume

KURBIN, ARRESTOHET 42-VJEÇARI I SHPALLUR NE KERKIM NE ITALI

Danjel (Artan) Lleshi është arrestuar dje nga policia teksa po lëvizte me automjetin e tijë në qytetin e Laçit.42-vjeçari rezulton i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Roma.Sipas policisë autoritetet Gjyqësore Italiane kanë lëshuar ndaj tij urdhër arresti të Gjykatës Firenze- Itali për kryerjen e veprave penale, “Shfrytëzim Prostitucioni”, “Migracion i paligjshëm” dhe “Vjedhje”, parashikuar nga nenet përkatëse të Kodit …

Lexo me shume

NJE AUTOVETURE BENZ KA DALE NGA RRUGA DHE KA RENE NE LUMIN MAT.

Nje autoveture Benz ka dale nga rruga dhe ka rene ne lumin Mat. Afer lumit eshte gjetur nje shtetas i pajete qe dyshohet se mund te jete drejtuesi i mjetit. Dalja nga rruga në rrugen dytësore Pllanë-Rrubik. Automjeti tip “Benz” me targa AA 272 JN. Policia e ka nxjerr mjetin tani ne ane te lumit dhe ska konstatuar njerez te …

Lexo me shume

FUSHE-ARREZ, SHPALLET NE KERKIM 36-VJEÇARI

Një shtetas është shpallur në kërkim nga policia e Pukës. Nga strukturat e Komisariatit të Policisë Pukë u bë shpallja në kërkim dhe po punohet për kapjen dhe arrestimin e shtetasit: V. T. 36 vjeç, banues në fshatin Lumardhe, Fushë Arrëz. Sipas policsë, shpallja në kërkim e këtij shtetasi u bë pasi më datë 09.01.2018, në qytetin Fushë Arrëz duke …

Lexo me shume

U PLAGOS PARA 4 MUAJVE, NDERRON JETE 21-VJEÇARI NGA MALESIA E MADHE

Nderron jete ne spital 21 vjeçari Edmir Nilaj nga fshati Vukel i Malesise se Madhe. Ai eshte plagosur me nje plumb ne koke me 4 shtator te 2017 ne nje lokal ne Beltoje te Shkodres. 21 vjeçari ka qendruar per 4 muaj ne spital. Edmir Nilaj u plagos pas nje konflikti per celularin. Policia e Shkodres ka shpallur ne kerkim …

Lexo me shume

TRITOL MJETIT TE PUNONJESIT E DREJTORISE SE PATENTAVE

I vendoset tritol në automjetin e parkuar në oborr punonjësit të Drejtorisë Rajonale të Shërbimit të Transportit Rrugor Shkodër Fran Paja. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 2 të mëngjesit të së shtunës në lagjen “ Tre Herojt” në Shkodër. Sipas komunikatës zyrtare të policisë mësohet se rreth orës 02:00 të mëngjesit të së shtunës, është njoftuar salla operative se  në …

Lexo me shume

AKSIDENT ME PASOJE VDEKJEN NE VENDIN E QUAJTUR URA E VRAKES

Një aksident është rregjistruar mbrëmjen e kësaj të premte, rreth orës 18.05 në aksin rrugor Shkodër – Koplik, në vendin quajtur Ura Vrakës. Aksidenti rrugor është shoqëruar me pasojë vdekjen e një personi. Kështu, menjëherë kanë shkuar shërbimet e policisë ku kanë konstatuar se një mjet tip Ford ka përplasur një këmbësor, shtetasin Gj. I. 66 vjeç banues në fshatin …

Lexo me shume

QELLUAN ME ARME, BURG PER DY NGA TRE TE ARRESTUARIT

Gjykata e Kurbinit ka dhënë masën e sigurisë arrest me burg për kushërinjtë Alban dhe Ernis Lika, ndërsa për Arbër Likën vendosi “arrest shtëpie”.Tre kushërinjtë e rrestuar se kanë qëlluar me automatik natën e ndërrimit të viteve në Sanxhak të Kurbinit dolën sot para togave të zeza për vlersimin e mases së sigurisë.Seanca në ngarkim të tyre u u realizua …

Lexo me shume

QARKULLON NË GJËNDJE TË DEHUR NË QYTET ARRESTOHET NË FLAGRANCË NGA POLICIA RRUGORE

SHKODËR QARKULLON NË GJËNDJE TË DEHUR NË QYTET ARRESTOHET NË FLAGRANCË NGA POLICIA RRUGORE Më datë 04.01.2018, nga shërbimet e policisë rrugore u arrestua në flagrancë shtetasi:Indrit Halili, 38 vjeç, banues në Shkodër, Arrestimi tij u bë pasi në rrugën “Shkodër – Shirok” në vendin e quajtur ura Bunës e vjetër, u kap duke drejtuar në gjendje të dehur në …

Lexo me shume

LEZHE, DIGJET AUTOMJETI NE SHESHIN KRYESOR TE QYTETIT

Një automjet është djegur në orët e para të ditës së sotme në sheshin kryesor të qytetit të Lezhës. Autovetura tip mercedez benz ka qënë e parkuar në anë të rrugës kur rreth orës 05:00 ka shpërthyer në flakë në rrethana ende të paqarta. Flakët janë parë në pjesën e parme të makinës dhe menjëherë janë lajmëruar zjarrfikësit për këtë …

Lexo me shume