Wednesday , 29 June 2022
Breaking News

KRONIKE

Aksidenti ne Koman- Vau Dejes, humbin jeten 3 persona, plagoset 1 tjeter!

do gj ka ndodhur n momentin kur automjeti tip fuoristrad me targa TR 8145 P e cila po kthehej nga Miniera e kromit nw Koman ka humbur kontrollin pran lagjes Markolaj n fshatin Karmn dhe sht prplasur fillimisht me murin ansor t rrugs e m pas ka rn n humner. Pr pasoj ka humbur jetn Elidon Drumi 23 vje, Agim …

Lexo me shume

Aksidenti, humb jeten 55- vjecarja!

Nje aksident me pasoje vdekjen e nje kalimtari eshte regjistruar mbremjen e te premtes ne superstraden lezhe lac. Ngjarja eshte regjistruar rreth ores 21 ne afersi te kryqezimit te markatomajve. Ne tentative per te kaluar nga njeri kah i rruges ne tjetrin Lena Dushi 55 vjece pa adrese banimi eshte perplasur nga nje automjet tip mercedes me targa te tiranes …

Lexo me shume

Aksidenti ne Lezhe, humb jeten drejtuesi motorcikletes!

Nj person ka humbur jetn n ort e para t mngjesit t se enjtes n qytetin e Lezhs pasi sht prplasur me nj automjet ndrsa ishte duke udhtuar me motoriklet. Msohet se viktima sht Arif Gjetja, i cili po udhtone me motorcikletn e tij me targ SH 105 A. Aksidenti bhet e ditur se ka ndodhur n vendin e quajtur …

Lexo me shume

Oficeri i policise rrugore perplas 55 vjecarin!

Nj 55- vjecar ka humbur jetn pasi sht prplasur nga nj automjet n aksin Shkoder- Hani I Hotit. Viktima sht 55- vjecari Myzafer Pirani i cili ka qn duke kaluar n krahun tjetr t rrugs, ndrsa sht prplasur nga automjeti tip Wolksvagen me targ AA 524 JL, e cila drejtohej nga oficeri i qarkullimit rrugor, shef linje pran komisariatit t …

Lexo me shume

Operacioni i koduar “Motori” prangos grupin e 68 vjedhjeve!

Operacioni i koduar “motori” sht finalizuar nga blut e shkodrs. N fund t tij u kap n flagranc banda q vidhte motora n veri dhe n Tiran. Keshtu ne prangat e policise ka rene Saimir Demir Tahiri vje 19, banues n Rrogozhin, i dnuar pes her pr vjedhje, I. K., vje 16, banues n Babrru Tiran, E. S., vje 15, …

Lexo me shume

FNSH aksion ne rruget e Shkodres

Dhjetra automjete me xhama t zinj jan ndaluar gjat kontrolleve t lvizshme te grupeve t FNSH- s t Shkodres dhe efektivve t policis kriminale e asaj t rndit n kryqzimet e metropolit verior. Postblloqet e lvizshme me efektiva t policis speciale dhe forcave t rendit, u angazhuan n baz t nj plani masash pr parandalimin e krimit. Postblloqet u vendosn …

Lexo me shume

Arrest me burg per Arrilen, akuzohet per vrasje!

Arrest me burg sht masa e siguris q gjykata e shkalls s par n Shkoder ka dhn ndaj Denis Arrils, autor i dyshuar i vrasjes s 26 vjearit Indrit Halili, ngjarje e ndodhur mbrmjen e 5 Nntorit n lagjen Mhalla e re. Seanca gjyqsore ndaj 28 vjearit u zhvillua me dyer t mbyllura. Autori I dyshuar I ngjajres prmes avokatit …

Lexo me shume

Zbulohet predha ne qender te Lezhes!

Nj predh me gjatsi rreth nj metr dhe me pesh rreth 100 kg sht zbuluar para bashkis s Lezhs nga firma q po punon pr rikonceptimin e sheshit administrative, ndrsa mendohet se ajo i prket lufts s dyt botrore. Predha sht nxjerr n siprfaqe ndrsa po bhshin grmime n sheshin kryesor t ktij qyteti. Pasi kane zbuluar predhen drejtuesit e …

Lexo me shume

Inagurohet xhamia e Domnit!

Eshte inaguruar xhamia e re e fshatit Domen, prerja e shiriti u b nga myftiu, imam Muhamed Sytari dhe drejtuesit e fonadcionit Mirsia, q jan donatort e ndrtimit t ksaj xhamie.Myftiu Sytari e cilsoi kt dit, si nj ndr me t veantat pr banort e zones. Nderkohe te pranishmit jane pershendetur edhe nga kryekomunari i Postrribes, Faz Shabaj.   Xhamia …

Lexo me shume

Abuzimet ne Shengjin, 30 vjet burg 7 zyrtareve!

Pr katr zyrtar lokal t Komuns Shngjin dhe 3 topograf, t akuzuar pr shprdorim detyre dhe falsifikim dokumentesh, Prokuroria e Lezhs ka krkuar n total dnimin me 30 vjet burg. Sipas organit t akuzs kta persona jan fajtor, pasi, nprmjet dokumenteve t falsifikuar, kan shndrruar tokn knetore n zonn turistike t Kunes, n Shngjin, n tok bujqsore dhe ua kan …

Lexo me shume