Wednesday , 29 June 2022
Breaking News

KRONIKE

Prishet furgoni me te burgosurit brenda!!!

Oficert e policis po kryenin si do dit transportimin e t burgosurve pr n gjykatn e Shkodrs, por furgoni me t burgosur sht fikur. Shkak ka qen nj defekt n motor, duke br q pr 30 minuta, ai te qndroj n pritje t remokjimit. Vetm pasi u gjet nj kavo remorkjuese si dhe fal ndihms se nj makine t asti, …

Lexo me shume

Policia sqaron arrestimin e Rrases!

24 ore pas konfuzionit ne komunikatat e policise se Shkodres, zyra e shtypit prane kesaj drejtorie ka sqaruar ne detaje arrestimin e 18- vjecarit Alfred Rrasa. Policia thekson se Rrasa u arrestua pasi ishte lene I lire nga gjykata e apelit ne Shkoder. Sipas efektiveve te policise arrestimi i 18- vjecarit Rrasa i cili ka qene edhe me pare i …

Lexo me shume

Aksidenti, humb jeten 47- vjecari

Nj 47-vjear nga Rubiku ka humbur jetn pasi sht prplasur nga nj automjet n Rrugn e Kombit. Aksidenti ka ndodhur rreth ors 19:00 t mrkurs n afrsi t Milotit. Viktima Vasil Ndoj ka qen duke kaluar nga njri kah i rrugs n tjetrin kur sht prplasur nga nj automjet fuoristrad me targa AA 615JL, q drejtohej nga shtetasi Fran Koka. …

Lexo me shume

Komunikatat e policise se Shkodres, kontradiktore!

Edhe pse mund te jesh arrestuar perpara 1 muaji e gjysm pr vepren penale t vrasjes dhe gjykata ka dhn verdiktin e saj, policia e Shkodres t riarreston prsri pr t njejtn akuz dhe t cilson si t shumkrkuar. N komunikatn e dats 12 Nntor 2014 drejtoria e policis s Shkodres njofton se sht kryer arrestimi I t shumkrkuareit Alfred …

Lexo me shume

Arrestohet autori vrasjes!

Vetm 5 dit ka zgjatur arratia e 28 vjecarit Denis Arrila, autorit t dyshuar q ekzekutoi 26 vjearin Indrit Halili, mbrmjen e 5 nntorit n qytetin e Shkodres. 28- vjecari sht arrestuar n qytetin e Tirans tek zona e Brrylit fal nj bashkpunim t policis s Shkodres me at t Tirans. N momentin e arrestimin 28- vjecari Arrila nuk I …

Lexo me shume

Arrestohet 47- vjecari, plagosi baxhanakun!

Vetm 24 or pas ngjarjes, policia e Shkodrs ka arrestuar 47-vjearin Mehdi okaj, autor i dyshuar i plagosjes s baxhanakut t tij Enver Xhilaj.Fal hetimeve t krimeve t rnda dhe informacioneve t siguruara nga burime t ksaj strukture, u arrit lokalizimi dhe identifikimi i vendit ku ishte fshehur autori. Ai u kap n nj banes n lagjen Dobra, pak metra …

Lexo me shume

Aksidenti, humb jeten 44- vjecari!

Nje 44 vjecar ka humbur jeten pasi mjeti me te cilin ai udhetonte doli nga rruga dhe u perplas me nje pishe. Aksidenti ndodhi mbremjen e te henes rreth ores 22 ne hyrje te qytetit te shengjinit ndersa viktime e perplasjes ka mbetur pellumb gila banor i qytetit te shengjinit. Perplsja e mjetit ka qene teper e forte dhe per …

Lexo me shume

Gruemire, plagosen baxhanaket!

Medi oku dhe Enver Xhilaj, baxhanak njri me tjetrin, kan qn duke pir nj kafe n qndr t fshatit Gruemir, por kan nisur t debatojn e m pas debate ka degjeneruar deri n prdorimin e arms s zjarrit. Pr pasoj Enver Xhilaj ka mbetur I plagosur pasi sht qlluar nga baxhanaku I tij Medi oku nga nj distanc e afrt. …

Lexo me shume

Lezhe, gardiania e dehur terrorizon qytetin!

Policia e Lezhs ka vn n pranga nj punonjse t burgut t Shnkollit, e cila ka terrorizuar banort e lagjes Gurra, duke qlluar me arm. Burime nga policia lokale bjn t ditur se 42-vjearja Gjelina Nikolli, n gjendje t dehur, ka qlluar n ajr me pistoletn e shrbimit. Sapo mori njoftimin pr ngjarjen, policia ka arrestuar gardianen 42-vjeare, teksa udhtonte …

Lexo me shume

Vijon operacioni i OSHEE-se ne Lezhe

Ne rrethin e Lezhes vijon operacioni mbi lidhjet e paligjshme t energjis dhe vjedhjes s energjis elektrike. Ne nje komunikate per shtyp, efektivet e policise bejne teditur se kan filluar zbatimin n terren t masave t posame pr ndrprerjen e abuzimeve me energjin elektrike, duke identifikuar dhe vn para drejtsis autort e lidhjeve t paligjshme t energjis dhe vjedhjes s …

Lexo me shume