Thursday , 6 October 2022

KRONIKE

Aksidenti, humb jeten 44- vjecari!

Nje 44 vjecar ka humbur jeten pasi mjeti me te cilin ai udhetonte doli nga rruga dhe u perplas me nje pishe. Aksidenti ndodhi mbremjen e te henes rreth ores 22 ne hyrje te qytetit te shengjinit ndersa viktime e perplasjes ka mbetur pellumb gila banor i qytetit te shengjinit. Perplsja e mjetit ka qene teper e forte dhe per …

Lexo me shume

Gruemire, plagosen baxhanaket!

Medi oku dhe Enver Xhilaj, baxhanak njri me tjetrin, kan qn duke pir nj kafe n qndr t fshatit Gruemir, por kan nisur t debatojn e m pas debate ka degjeneruar deri n prdorimin e arms s zjarrit. Pr pasoj Enver Xhilaj ka mbetur I plagosur pasi sht qlluar nga baxhanaku I tij Medi oku nga nj distanc e afrt. …

Lexo me shume

Lezhe, gardiania e dehur terrorizon qytetin!

Policia e Lezhs ka vn n pranga nj punonjse t burgut t Shnkollit, e cila ka terrorizuar banort e lagjes Gurra, duke qlluar me arm. Burime nga policia lokale bjn t ditur se 42-vjearja Gjelina Nikolli, n gjendje t dehur, ka qlluar n ajr me pistoletn e shrbimit. Sapo mori njoftimin pr ngjarjen, policia ka arrestuar gardianen 42-vjeare, teksa udhtonte …

Lexo me shume

Vijon operacioni i OSHEE-se ne Lezhe

Ne rrethin e Lezhes vijon operacioni mbi lidhjet e paligjshme t energjis dhe vjedhjes s energjis elektrike. Ne nje komunikate per shtyp, efektivet e policise bejne teditur se kan filluar zbatimin n terren t masave t posame pr ndrprerjen e abuzimeve me energjin elektrike, duke identifikuar dhe vn para drejtsis autort e lidhjeve t paligjshme t energjis dhe vjedhjes s …

Lexo me shume

Detaje nga vrasja ne lagjen “Partizani”

Policia e Shkodrs ka identifikuar dhe ka shpallur n krkim ekzekutuesin e 26 vjearit Indrit Halili, t vrar mbrmjen e se merkures me 15 plumba automatiku pran shtpis s tij. Kshtu si autor i dyshuar pr vrasjen sht identifikuar dhe shpallur n krkim Denis Arrila, 26 vje, banues n fshatin Dobra, t komuns Rrethina n Shkodr. Sipas policis, Arrila sht …

Lexo me shume

GRABITET AUTOMJETI I AVOKATES E KRIMEVE TE RENDA

Jelldyz Kastrati, avokatia e nj sr shtjesh penale n gjykatn e krimeve t renda ka rn preh e grabitsve n qytetin e Shkodres. Grabitja ka ndodhur pran qndrs s qytetit t Shkodres tek shkolla Ismail Qemali, aty ku edhe ka qn makina e parkuar. Automjeti privat i avokates Kastrati sht shprthyer gjat nats ndrsa nga kroskoti i makins jan marr …

Lexo me shume

GJENDET NJE KUFOME NE LEZHE

Nje kufome e seksit femer eshte gjetur kete mengjes ne bodrumin e nje pallati 8 katesh ne afersi te tregut te lezhes. Trupi i pajete qe eshte identifikuar disa ore me vone nga policia eshte pare nga nje punetor i pallatit i cili ka lajmeruar menjehere blute. Viktima e cila mendohet se ndodhet aty prej 3 ditesh per shkak edhe …

Lexo me shume

MASA E ARRESTIT TE TE NDALUARVE TE OSHEE- se

Arrest me burg ka qn masa e siguris e gjykats s shkalls s par n Shkoder pr 9 t ndaluarit q akuzohen pr lidhje t paligjshme t energjis elektrike, ndersa vetm futbollisti I klubit Vllaznia Elvis Kraja do t ndiqet penalisht n gjndje t lir pasi ka paraqitur nj garanci prej 20 mij eurosh. Msohet se pr shkak t karriers …

Lexo me shume

SHKODER- HANI I HOTIT, HUMB JETEN 27- VJEARI

Nj 27-vjear nga qyteti i Shkodrs ka ndrruar jet pasi sht prplasur nga nj automjet ndrsa po lvizte me motoiklet pran kryqzimit t fshatit Shtoj i Vjetr n autostradn Shkoder- Hani I Hotit. Motorcikleta sht prplasur nga automjeti q drejtohej nga 32 vjecari Mark Sterkaj n momentin q ka qn duke prer rrugn. Prplasja ka qn fatale duke I marr …

Lexo me shume

ARREST ME BURG PER 40- VJEARIN HOXHA

Arrest me burg sht masa e siguris q ka vendosur gjykata e shkalls s par n Shkoder pr 40 vjecarin Ilir Hoxha I cili akuzohet pr vrasjen e Ded Xhakajt mengjesin e 5 Tetorit pran tregut t Shumics n Dobrac. Prpara gjykatss ne sances e caktimit t mass s siguris, 40 vjecari Hoxha ka shfaqur pendes ndrsa ka deklaruar se …

Lexo me shume