Tuesday , 17 October 2017

KRONIKE

LEZHE, ZJARR NE ZONEN E MBROJTUR TE TALES

Një zjarri i fuqishem përfshiu mbrëmjen e kaluar zonen e mbrojtur pranë hidrovorit në Tale të Lezhës. Flaket u pikasen nga banore të zones rrëth ores 19:00, ndërsa i përhapen me shpejtësi në një siperfaqe të konsiderushme duke vënë në rrezik dhe banesat aty pranë. Në zonë mbërriten menjëherë zjarrfikesit dhe përfasusit e zonave të mbojtura në Qarkun Lezhë të …

Lexo me shume

PROÇEDOHEN ADMINISTRATIVISHT 3 SHTETAS PËR GJUETI TË PALIGJSHME

Vijon puna nga Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e rasteve të gjuetisë së paligjshme. Bllokohen 3 armë gjahu nga Policia në momentin e konstatimit të ushtrimit të gjuetisë së paligjshme. Procedohen administrativisht 3 shtetas për gjueti të paligjshme. Në zbatim të planit të masave për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e rasteve të gjuetisë …

Lexo me shume

DIGJET AUTOMJETI, DYSHOHET I QELLIMSHEM!

I vihet zjarri një automjeti në Lezhë gjatë mesnatës. Ngjarja ka ndodhur  rreth orës 03:30, në lagjen “Besëlidhja” të qytetit. Persona akoma të paidentifikuar kanë thyer xhamin e mjetit tip  Volkswagen me targa AA 096 O S,  në pronësi të shtetases L.P., i cili i ka qenë i parkuar duke i  hedhur një shishe me lëndë djegëse brenda në automjet. Si …

Lexo me shume

KRYEBASHKIAKJA TAKIM ME POLICINE E SHTETIT, LARG MEDIAVE

Kryebashkiakja Voltana Ademi ka derguar nje leter drejt policise se shtetit. Kerkesa e Ademit eshte e qarte, bashkepunim mes policise rrugore dhe asaj bashkiake per lirimin e hapsirave dhe parkingjeve. Shefi I pergjithshem I sigurise rrugore Skender Ismaili pas takimit qe pati ne Bashkine Shkoder u shpreh se policia rrugore do te marre masat per kryerjen e detyrave te saj, …

Lexo me shume

LAÇ, SHPERTHEN BOMBULA E GAZIT NE BANESE

Një vajze 24 vjeçare mbeti e plagosur mëngjesin e se martes  nga shpërthimi i një bombole gazi. Ngjarja ndodhi rreth orës 7 e 40 minuta të mëngjesit në banesen e shtëtasit A.G në lagjen numer 2 të qytetit të Laçit. Bombula ishte e vendosur në ballkonin e apartamentit ku ka shpërthyer. Në momentin e ngjarjes brenda baneses që ndodhet në katin …

Lexo me shume

SHPALLET NE KERKIM, PRANOSET 49- VJEÇARI NE LEZHE

Pas 13 ditesh arrati policia e Lezhës ka arrestuar 49-vjeçarin Dodë Markvukaj i cili ishte shpallur në kërkim në kuader të operacionit “Deltar” si përson i lidhur me një rrjet të trafikimit të lëndëve narkotike. Markvukaj ishte shpallur në kërkim që me 20.10.2017 ku gjatë një operacioni antidroge u arrestuan 3 përsona dhe u sekuestruan 25 kg mariuane dhe 7 …

Lexo me shume

“BROKEN HOUSE”, ARRESTOHEN 3 PERSONA, VJEDHEN 11 BANESA

Agjentë të policisë së Shkodrës kanë finalizuar operacionin e koduar “Broken House”. Në kuadër të këtij aksioni është goditur një grup kriminal i përbërë nga tre shtetas dhe i konsideruar përgjegjës për një sërë grabitjesh. Drejtoria e Policisë së Shkodrës njofton se ka arritur të dokumentojë me prova ligjore të paktën 11 vjedhje të kryera në qarkun verior.  Të arrestuar janë …

Lexo me shume

ISHIN TE SHPALLUR NE KERKIM, ARRESTOHEN NGA POLICIA

Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Shkodër kane arrestuar dy persona te shpallur ne kerkim. Keshtu ne prangat e policise ka rene 31- vjecari Altin Logu, banues në Lagjen “Ndoc Mazi” Shkodër, pasi Gjykata Apelit Shkodër e ka denuar me 7 vite burg për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”. Policia …

Lexo me shume

SHKENDIJA ELEKTRIKE I DJEG NJEREN DHOME, NE RREZIK BANESA

Nje shkendije elektrike ka djegur plotesisht njeren prej dhomave te baneses se Shkelzen Hasanit ne fshatin Shtoj i Vjeter te qytetit te Shkodres. Familja perbehet nga 7 anetare dhe vetem kryefamiljari eshte ne pune. Zjarri qe ka perfshire shtepine e tij ka ndodhur para 3 ditesh dhe askush nuk eshte interesuar per ti ardhur ne ndihme kesaj familje. Prandaj, Hasani …

Lexo me shume

AKSIDENT NE SHKODER- LEZHE DY TE LENDUAR

Një automjet tip Seat Ibiza si shkak I shpejtësisë së madhe ka dalë nga rruga dhe është përplasur me një murë rrethues në anë të segmentit rrugor Shkodër- Lezhë në afërsi të fshatit Ashtë. Nga kjo përplasje kanë mbetur të plagosur dy persona që ndodheshin në mjetë, të cilët janë dërguar në spitalin e Shkodrës dhe ndodhen jashtë rrezikut për …

Lexo me shume
Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin