Tuesday , 17 October 2017

KRONIKE

FINALIZOHET OPERACIONI I KODUAR “LIMITTLES 2”

Nga ana e shërbimeve të Komisariatit të Policisë Shkodër, u bë finalizimi me sukses i operacionit “Limitless-2” ku u bë i mundur arrestimi i shtetasit; Gjon Marashi, 62 vjeç, banues në Gimaj, Njësia Administrative Shalë, Shkodër. Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në datë 25.04.2017, nga kontrolli i ushtruar në lagjen Gag, në fshatin Gimaj, të Njësisë Administrative Shalë, …

Lexo me shume

PRITEN NDRYSHIME EDHE NE DREJTORITE E POLICISE LEZHE E SHKODER

Drejtori i Krimeve të Rënda në Policinë e Shtetit Ardian Çipa është shkarkuar nga detyra që ai mbante prej 2 vitesh. Mësohet se shkarkimi nga policia Çipës i është komunikuar nga kreu i Policisë së Shtetit, Haki Çako. Ky i fundit ka zhvilluar një takim me Çipën duke i komunikuar shkarkimin. Por mësohet se urdhri për shkarkimin u ka shkuar edhe 5 drejtorëve …

Lexo me shume

SHKODER, BRESHERI KALLASHNIKOVI NE AJER

Breshëri plumbash pranë një ish- fabrike në Shkodër. Ngjarja ka ndodhur pasditen e djeshme rreth orës 17:00, në Shirokë, tek një ish fabrikë, ku është qëlluar me armë zjarri në ajër. Në cilësinë e provës materiale u gjetën e bllokuan gjashtë gëzhoja kalibër 7.62 mm, një pushkë me një krehër pa fishek, njofton policia. Aktualisht po punohet për identifikimin dhe …

Lexo me shume

LUSH NDOCI: U MBAJTA NE POLICI 4 ORE PADREJTESISHT

Ndonëse ai zgjodhi një mënyrë tejet të vecantë për tju bashkuar protestës së opozitës diten e Hënë duke bllokuar rrugen Shkoder- Lezhe me bagtitë e tija,  fermeri Lush Ndoci nga Trushi ka qëndruar 4 orë I shoqëruar në postën e policisë së Barbullushit. Efektivët e policisë kanë shoqëruar fermerin në postën policore të Barbullushit ndërsa është marrë në pyetje për …

Lexo me shume

BLLOKOI RRUGEN ME BAGETI, SHOQEROHET NE POLICI LUSH NDOCI

Ndonëse ai zgjodhi një mënyrë tejet të vecantë për tju bashkuar protestës së opozitës, fermeri Lush Ndoci nga Trushi është shoqëruar në polici. Efektivët e policisë kanë shoqëruar fermerin në postën policore të Barbullushit ndërsa është marrë në pyetje për shkakun e bllokimit të aksit nacional Shkoder- Lezhë. Fillimisht Ndoci është pyetur pranë fshatit Ashtë dhe më pas është dërguar …

Lexo me shume

BLLOKUAN RRUGEN LEZHE- SHKODER, NISIN PROÇEDIMET PENALE

Të paktën katër persona që morën pjesë në protestën e dites se Shtune në Torovicë janë ndjekur penalisht pasi sipas policisë organizuan një manifestim të paligjshëm. Procedimi nisi për katër protestuesit, konkretisht K.K 22 vjeç, P.K 42 vjeç, S.D 29 vjeç dhe G.D 34 vjeç. Policia njofton se 10:00 deri 10:30, te “Kryqëzimi i Balldrenit” në aksin rrugor Lezhë-Shkodër, protestuesit …

Lexo me shume

PO I NDIQTE POLICIA KUFITARE, BRAKTISIN LENDEN NARKOTIKE DUKE U LARGUAR

  Shërbimet Policisë Kufitare, gjatë patrullimit në kufirin jeshil në afërsi të piramidës A-2-9/1, në kufi me Malin e Zi, në vendin e quajtur Bukoviç, mbi fshatin Brigjë, Hot, Njësia Administrative Kastrat, Malësi e Madhe, në orët e para të mëngjesit kanë konstatuar me anë të Kamerave Termike disa persona që po lëviznin në drejtim të Malit të Zi duke …

Lexo me shume

PROTESTA E PD- se, QATO: MASA NDAJ ATYRE QE SHKELIN LIGJIN

Një ditë para protestës së paralajmëruar të opozitës, Drejtori i Përgjithshëm për Sigurinë në Policinë e Shtetit, Altin Qato, apeloi qytetarët të shmangin pjesmarrjen në tubime të paligjshme. “Policia nuk do të tolerojë aspak këdo që me veprimet e tij shkel ligjin në lidhje me tubimet e manifestimet. Policia e shtetit u bën thirrje qytetarëve të mos bien pre e …

Lexo me shume

ISH- KRYEKOMUNARI TONAJ: AKUZAT E PROKURORISE TE PAVERTETA

48 orë pas sekuestrimit të 41 500 m2 tokë në zonën turistike të Thethit, dhe nisjes se hetimeve për shpërdorim dëtyre mdaj ish- kryekomunarit të Shalës, Dedë Tonaj, ka reaguar ky I fundit. Nëpërmjet një prononcimi për mediat Tonaj I ka cilësuar si  të pavërteta pretendimet e prokurorisë ndërsa ka deklaruar se jo vetëm që nuk ka tjetërsuar pronë por …

Lexo me shume

KONFLIKTI I PRONESISE, QELLON 3 HERE NE AJER PER TE TREMBUR 26 VJEÇAREN

Policia e Malësisë Madhe ka arritur të parandalojë një ngjarje të mundshme kriminale mes një 26-vjeçareje dhe një 35-vjeçari në fshatin Lohë e Sipërme të Njësisë Administrative Shkrel.  Sipas burimeve të policisë bëhet me dije se pas një konflikti të ndodhur M. J, 26-vjeçe, dhe Alfred Jakaj, për motive pronësie, ky i fundit ka qëlluar tre herë në ajër me …

Lexo me shume
Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin