Friday , 15 December 2017

KRONIKE

OPERACIONI MASIV ANTI- KANABIS NE DUKAGJIN

Plot 15 orë ka zgjatur operacioni anti- kanabis i forcave të policisë së Shkodres në bashkëpunim me efektivet e forcave të ndërhyrjes së shpejtë në njësin administrative të Pultit në fshatin Plan, në  zonën e Dukagjinit, një nga më problematiket në kultivimin e lëndëve narkotike në vend gjatë viteve të fundit. Aksioni i efektivëve të policisë së Shkodres ka ardhur …

Lexo me shume

ZJARR NE ZONEN E POSTRRIBES, NE PRITJE TE HELIKOPERIT

Vatra e zjarrit e rene nje dite me pare në Postribë, Zjarrefikeset bejne me dije se per shkak te terrenit te veshtire nuk kane mundur qe te vene nen kontroll flaket. Po ashtu ne nje komunikim telefonik drejtori i repartit te zjarrefikesve Agron Dibra ben me dije se kane kerkuar ndihmen e emergjencave civile ne Prefketure duke kerkuar nderhyrje nga …

Lexo me shume

SHKODER, NE 24 ORET E FUNDIT 3 VATRA TE REJA ZJARRI

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 12 vatra zjarri ne Gjirokastër, Shkodër, Vlorë, Elbasan, Tiranë, Korçë, Fier dhe Dibër ku një vatër zjarri është ende aktive dhe po punohet për shuarjen e saj. Në fshatin Rranza, Vau-Dejës, ka rënë zjarr në një sipërfaqe me ferra, shkurre dhe lis. Zjarrfikëset e forcat vullnetare kanë punuar me …

Lexo me shume

24 ORET E FUNDIT, DISA RASTE ZJARRI NE QARKUN SHKODER

Pavarsisht se rastet e zjarrit me te shumta jane ne zonat e thella, serish zjarrefikeset ne Shkoder ndeshen me nje sere problematikash. Drejtori i repartit te zjarrefikesve Agron Dibra mes pengesash liston ato te bumeve, trafikut ne qytet, parkimeve te gabuara dhe rrugicave te ngushta. Sipas emergjencave civile ne qarkun Shkoder gjate 24 oreve te fundit ka patur disa vatra …

Lexo me shume

VIJOJN AKSIONET E POLICISE RRUGORE NE SHKODER

Vijojnë aksionet e policisë rrugore të Shkodrës në zonën e qytetit, në focus të këtyre aksioneve janë xhamat e zinjë, mos vënia e rripave të sigurimit dhe qarkullimi tej normave të lejuara. Aksionet e policisë janë përqëndruar në qëndër të qytetit ku edhe qarkullimi është më I lartë. E ndërsa oficer të policisë rrugore të mbështetur edhe nga forcat e …

Lexo me shume

POLICIA RRUGORE: JA SI PARAQITET SITUATA NE AKSET RRUGORE PRANE PLAZHEVE

Qytetarët i drejtohen plazheve në fundjavë çka sjellë dhe një rritje të qarkullimit të mjeteve, ku në disa raste ka edhe situata të vogla trafiku. Policia e shtetit bën të ditur se të gjitha akset rrugore që i drejtohen plazheve, si në Velipojë e Lezhë janë me trafik normal. Shërbimet e Policisë Rrugore dhe të shërbimeve të tjera janë vendosur …

Lexo me shume

MALI JUSHIT, 40 BANESA RREZIKUAN NGA ZJARRI

Rreth 40 banesa kanë rrezikuar në fshatin Mali Jushit, bashkia Vau Dejës si shkak i një zjarri të rënë prej dy ditësh. Vetë banorët me mjete rrethanore dhe 30 forca të ushtrisë kanë arritur që pas dy ditësh të shuajnë flakët e zjarrit. Vatra ishte afruar deri në 50 metër afër shtëpive në kodër duke rrezikuar ndjeshëm. Banorët tregojnë momentet …

Lexo me shume

RRUGORJA NE AKSION 140 GJOBA PER 1 DITE

Policia e Shkodrës ka nisur aksionet kundër kindravajtësve në rrugët e qytetit, me qëllim shmangien e aksidenteve dhe sistemimin e qarkullimit rrugor. Kështu mësohet se në kuadër të zbatim të planit të masave të hartuar nga ana e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër për kontrollin e mjeteve që qarkullojn me xhama të errësuar e të pa homologuar si dhe përdorimin …

Lexo me shume

SHKODER, NE 6 MUAJ JANE REGJISTRUAR 22 ÇESHTJE ME KONFLIKT PRONESIE

Ngjarja e mesnates se dates 1 korrik ne Shkoder, ishte nder me fatalet per shkak te konflikteve te pronesise. Por dhjetera raste te tjera enden ne gjykaten e rrethit Gjyqesor Shkoder me shprese se do te marrin zgjidhje. Kancelari i Gjykates se Shkodres Artan Dragani thote se vetem ne 6 muajit e pare te ketij viti jane regjistruar 22 çeshtje …

Lexo me shume

POLICIA E SHKODRES, VIJON PUNA PER KAPJEN E PERSONAVE NE KERKIM

Policia e Shkodres  vijon punen për kapjen e personave në kërkim. Si rrjedhoje, eshte ndaluar nje shtetas i shpallur në kërkim. Ne bazë të informacioneve të marra në rrugë operative u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit në kërkim: Ndoc Lleshi, 24 vjeç, banues në fshatin Gomsiqe e Re, te Velipojës, Shkodër. Për këtë shtetas rendon akuza e Prokurorise se …

Lexo me shume
Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin