Wednesday , 25 April 2018

KRONIKE

SHPALLET NE KERKIM, PRANOSET 49- VJEÇARI NE LEZHE

Pas 13 ditesh arrati policia e Lezhës ka arrestuar 49-vjeçarin Dodë Markvukaj i cili ishte shpallur në kërkim në kuader të operacionit “Deltar” si përson i lidhur me një rrjet të trafikimit të lëndëve narkotike. Markvukaj ishte shpallur në kërkim që me 20.10.2017 ku gjatë një operacioni antidroge u arrestuan 3 përsona dhe u sekuestruan 25 kg mariuane dhe 7 …

Lexo me shume

“BROKEN HOUSE”, ARRESTOHEN 3 PERSONA, VJEDHEN 11 BANESA

Agjentë të policisë së Shkodrës kanë finalizuar operacionin e koduar “Broken House”. Në kuadër të këtij aksioni është goditur një grup kriminal i përbërë nga tre shtetas dhe i konsideruar përgjegjës për një sërë grabitjesh. Drejtoria e Policisë së Shkodrës njofton se ka arritur të dokumentojë me prova ligjore të paktën 11 vjedhje të kryera në qarkun verior.  Të arrestuar janë …

Lexo me shume

ISHIN TE SHPALLUR NE KERKIM, ARRESTOHEN NGA POLICIA

Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Shkodër kane arrestuar dy persona te shpallur ne kerkim. Keshtu ne prangat e policise ka rene 31- vjecari Altin Logu, banues në Lagjen “Ndoc Mazi” Shkodër, pasi Gjykata Apelit Shkodër e ka denuar me 7 vite burg për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”. Policia …

Lexo me shume

SHKENDIJA ELEKTRIKE I DJEG NJEREN DHOME, NE RREZIK BANESA

Nje shkendije elektrike ka djegur plotesisht njeren prej dhomave te baneses se Shkelzen Hasanit ne fshatin Shtoj i Vjeter te qytetit te Shkodres. Familja perbehet nga 7 anetare dhe vetem kryefamiljari eshte ne pune. Zjarri qe ka perfshire shtepine e tij ka ndodhur para 3 ditesh dhe askush nuk eshte interesuar per ti ardhur ne ndihme kesaj familje. Prandaj, Hasani …

Lexo me shume

AKSIDENT NE SHKODER- LEZHE DY TE LENDUAR

Një automjet tip Seat Ibiza si shkak I shpejtësisë së madhe ka dalë nga rruga dhe është përplasur me një murë rrethues në anë të segmentit rrugor Shkodër- Lezhë në afërsi të fshatit Ashtë. Nga kjo përplasje kanë mbetur të plagosur dy persona që ndodheshin në mjetë, të cilët janë dërguar në spitalin e Shkodrës dhe ndodhen jashtë rrezikut për …

Lexo me shume

SHKODER, SHPERTHIM ME TRITOL NE QENDER TE QYTETIT

Një shpërthim me eksploziv ka tronditur qytetin e Shkodres në orët e para të mëngjesit të se Premtes. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në qender te qytetit pranë “Ish- 5 Heronjve” në lagjen “Vasil Shanto”. Ka qënë ora 01:40 minuta kur në godinën 3- katëshe në pronësi të Avdyl Dergutit, në katin e parë të godinës që sherbente si dyqan …

Lexo me shume

SHKODER, U ARRATIS NGA KOMISARIATI ARRESTOHET 24- VJEÇARI

Arrestohet pas 5 muajsh Mikel Doçi, i cili u arratis nga komisariati i policisë së Shkodrës më 17 prill të këtij viti. Për arratisjen e tij u pezulluan disa punonjës policie dhe për disa të tjerw u vendosën paralajmërime. Doçi ishte shoqëruar ne Komisariat, sepse dyshohej se kishte qëlluar me armë në ajër drejt nje automjeti prane “Dugajve te Reja”, …

Lexo me shume

ARREST ME BURG PER BUJAR KUÇIN

Gjykata e Krimeve të rënda në Tiranë ka dhënë masën e sigurisë arrest me burg për Bujar Kuçin, I cili akuzohet poër vrasjen e nipit të të tij Mirsad Kuçi ngjarje e ndodhur të shtunën në lagjen Vojo Kushi të Shkodrës.Ngjarja e rëndë ka ndodhur pas një konflikti verbal që kishin patur viktima dhe xhaxhai i tij, për oborrin e …

Lexo me shume

SHKODER, SEKUESTROHEN “FERRARI” E “PORSCHE” SI DHE PASURI E PALUAJTSHME

Policia e Shtetit vijon operacionin për sekuestrimin e pasurive të vendosura me veprimtari të paligjshme. Gjatë ditës së marte me urdhër të gjykatës u bë sekuestro e pasurisë së Kacjolin Zefit, i cili sipas policisë së shtetit është i arrestuar për trafik droge në 29.11.2016. Kacjolin Zefit i janë sekuestruar 246 m2 pasuri e paluajtshme dhe 3 automjete luksoze. a) …

Lexo me shume

SEKUESTROHET PASURIA E BIZNESMENIT TE PIJEVE “BRILAND”

Policia e Shkodrës ka sekuestruar 2300 m2 pasuri të paluajtshme dhe 4 automjete. Në kuadër të Plan-Operacionit “Vjeshtë 2017” është sekuestruar i gjithë aktiviteti tregtar i subjektit “Briland” shpk me administrator Xhavit Kasemi, i cili merret me prodhimin e pijeve. Policia e Shkodres beri ekzekutimin e urdhërit të Prokurorit, në zbatim të Vendimit të Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër …

Lexo me shume