Tuesday , 16 January 2018

KRONIKE

MOTORÇIKLETA PERPLASET ME AUTOVETUREN, DY TE PLAGOSUR

Dy të rinjë mbeten të plagosur pasi u përfshin në një aksident nga përplasja e  motorcikletës me automjetin në Rranxa të Bushatit. Motorçikleta u përplas me një automjet i cili po futej në oborrin e banesës së tij, e për pasoje të plagosur mbeten drejtuesi i saj 17 vjeçar R. Tula dhe pasagjeri T. Dushi, të cilët u dërguan me …

Lexo me shume

GJENDEN 361 BIMË KANABIS NË SHKODËR DHE PUKË

Një sasi prej 361 bimë kanabis sativa është sekuestruar nga policia gjatë aksioneve antikanabos në Qarkun e Shkodrës. Më konkretisht, rreth 167 bimë narkotike janë gjetur në vendin e quajtur Përroi i Fosekut në fshatin Kroni Madh dhe në vendin e quajtur “Qafa e Erzës” në fshatin Bene të Vaut të Dejës. Për këtë arsye, ka filluar procedimi penal në …

Lexo me shume

VAU DEJES, POLICIA SEKUESTRON 25.5 kg KANABIS TE THARE

Tre persona janë shpallur në kërkim dhe një po procedohet në gjendje të lirë pas një kontrolli të ushtruar në Qerret të Vau Dejesit nga policia. Gjatë kontrollit në fshatin Qerret është gjetur një sasi prej 25.5 kg lëndë narkotike e dyshuar si Cannbis Sattiva, e cila ishte fshehur në një bidon plastik. Policia ka identifikuar poseduesit e kësaj lënde narkotike.M.N.,48 …

Lexo me shume

ASGJESOHEN 550 BIME NARKOTIKE KANABIS SATIVA NE DUKAGJIN

Asgjesohen 550 bimë narkotike në zonën e Shalës së Dukagjinit, ndërsa policia ka shpallur një person I cili dyshohet se është autori I kultvimit të bimevë narkotike. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Shkodër , në vijim të kontrolleve të vazhdueshme të territorit për goditjen e veprimtarisë kriminale të kultivimit të bimëve narkotike, në tokë të hapur rishtas, në vendin e …

Lexo me shume

“MALI KOLAJ” AKTIVIZOHET NJE VATER E RE ZJARRI

Pavarsisht permiresimit te situates, ende mbeten aktive disa vatra zjarri ne qarkun Shkoder. Nje vater e re eshte aktivizuar ne afersi te Kishes, ne Mali kolaj, pjese e njesise Administrative Velipoje, ku administrata e zonave te mbrojtura eshte angazhuar me mjete rrethanore per shuarjen e zjarrit.Po ashtu  Vatrat e zjarrit në fshatin Lumzi dhe Lumbardhë në Fushë- Arrëz janë shuar. …

Lexo me shume

ARRESTOHET NJE SHTETAS PER ARME MBAJTJE PA LEJE

Mbante armë zjarri kallashnjikov në banesë arrestohet nga policia 53 vjecari nga fshati Golem I Shkodrës.  Në bazë të të dhënave në rrugë operative dhe me qëllim parandalimin e ngjarjeve kriminale policia e Shkodrës ka arrestuar 53 vjecarin Gjovalin Lumaj  nga fshati Golem I Shkodrës pasi gjatë kontrollit të ushtruar në banesen e tij ju gjetë dhe ju sekuestuar në …

Lexo me shume

ASGJESOHEN 716 RRENJE KANABIS SATIVA NE PLAN TE DUKAGJINIT

Policia e Shkodrës në vijim të operacioneve antikanabis ka bërë të mundur, evidentimin dhe asgjesimin e 716 bimëve narkotike si dhe të shpall në kërkim personin e dyshuar si kultivues. Gjatë operacionit asgjësohen 716 bimë Cannabis Sativa, të kultivuara në tokë të hapur Shpallet në kërkim autori i dyshuar i kultivimit të bimëve narkotike Pas një operacioni të mirëorganizuar nga …

Lexo me shume

11 VATRA ZJARRI NE 24 ORET E FUNDIT NE TE GJITHE VENDIN

Në të gjithë territorin e vendit vijon të ketë ende vatra aktive zjarri. Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 11 vatra zjarri në Shkodër, Vlorë, Durrës, Elbasan, Berat, Tiranë, dhe Dibër. Emergjencat Civile thonë se në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 87 zjarrfikës me 5 automjete, 40 forca vullnetare, 30 forca të pyjores si dhe helikopterë. Ne …

Lexo me shume

POLICIA GODET NJE TENTATIVE PER TRAFIK NDERKOMBETAR TE LENDEVE NARKOTIKE

Më datë 19.07.2017, në PKK Hani i Hotit, në dalje të Republikës Shqipërisë, shërbimet e Policisë Kufitare me shërbim në vijën e dytë, kanë përzgjedhur për kontroll të detajuar automjetin tip Opel, me targë 5AR2462, me drejtues Elchin Ragimov, cili kishte destinacion Malin e Zi. Gjatë kontrollit të imtësishëm të automjetit, shërbimet e policisë konstatuan 24 pako të dyshuara me …

Lexo me shume

KURBIN, EKSPLOZIV “AUDIT” TË TË DËNUARIT PËR VRASJE

Një sasi e pa përcaktuar lëndë eksplozive i është vendosur një automjeti tip Audi, në pronësi të një 61 vjeçari. Ngjarja ka ndodhur në Fushë Milot, Kurbin, gjatë ditës së djeshme. Policia bën me dije se pronari i mjetit, shtetasi me iniciale N.K, është dënuar më parë për vrasje. Nga shpërthimi i lëndës plasëse është dëmtuar vetëm automjeti në pjesën e …

Lexo me shume