KRONIKE

ARRESTOHET NE LEZHE I DENUARI NE ITALI

Policia e Lezhës dhe Interpol Tirana arrestuan një person për llogari të drejtësisë Italiane. Në prangat e policisë ka rënë shtetasi me iniciale A.L 48-vjeç banues në Lezhë. Ai ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane, pasi Gjykata ne Milano e ka dënuar me 13 vite burg, për kryerjen e veprës penale “Organizatë kriminale me qëllim trafik te lendeve …

Lexo me shume

ARRESTOHEN 4-PUNONJES TE OSHEE, ARREST SHTEPIE BIZNESMENIT NE LEZHE

Katër punonjës të OSHEE dhe një pronar hoteli janë ndaluar nga policia e Lezhës, pasi akuzohen për vjedhje të energjisë elektrike. Policia bëri të ditur se si rezultat i operacionit “Task – Group”, është ekzekutuar vendimi penal datë 08 Maj 2019, i Gjykatës Shkallës Parë Lezhë, e cila ka caktuar masat e sigurisë “Arrest në burg” për veprën penale “Shpërdorimi …

Lexo me shume

SHKODER, MORI 10.000 EURO ME ANE TE MASHTRIMIT, ARRESTOHET 49-VJEÇARI

Është finalizuar operacioni i koduar “Premtimi”. Kështu, specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik – Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Shkodër, në kuadër të operacionit të koduar “Premtimi”, bënë të mundur kapjen dhe arrestimin e shtetasit: – B.A. 49 vjeç, banues në Librazhd, për veprat penale “Ushtrim i ndikimit të paligjshëm ndaj personave që ushtrojnë funksione publike” dhe …

Lexo me shume

EKSPLOZIV ME TELEKOMANDE AUTOMJETIT NE RRESHEN

Ka udhetuar nëpër qytet madje ka transportuar edhe fëmijet në shkollë pa e ditur se automjeti i tijë kishte qenë një minë me sahat, e cila mund të shpërthente nga çasti në çast. Ngjarja e rëndë po fatmiresisht pa pasoja për jeten ka ndodhur në qytetin e Rrëshenit, ku mësohet se ishte vendosur lëndë eksplozive automjetit tip benz në pronësi …

Lexo me shume

DY AKSIDENTE NE RRUGET E LEZHES

7-përsona mbeten të plagosur në dy aksidente të ndodhura në harkun kohor të 24 oreve në rruget e qarkut të Lezhës. Aksidenti i parë ndodhi pasditen e së hënës në autostraden Milot-Mamurras, pranë mbikalimit të Patokut. Dy automjeti u përplasen kokë me kokë dhe mbeten të plagosur pasagjeret dhe drejtuesit e automjeteve.Ata u dërguan me urgjencë në spitalin e Traumës …

Lexo me shume

FAMILJA NDREKA, PRE E BUROKRACISE GJYQESORE

Pas më shumë se një viti gjykata e Shkodres mbyllin procesin e dërgimit të cështjes për gjykim, por problemi është që familja Ndreka nga Jubani i Shkodrës ka rreth një vit që vuan pasojat e aksidenti. Ku 5 anetare te familjes mbeten te demtuar rende, prej te cileve Vitor Ndreka dhe vajza e tij 17 vjecare Lorena Ndreka. Problemet me …

Lexo me shume

AKSIDENT NË AKSIN MILOT – MAMURRAS, DYSHOHET PËR DISA TË PLAGOSUR

Një aksident është regjistruar mesditën e sotme në aksin në Milot- Mamurras, si pasojë e së cilit kanë mbetur të plagosur disa persona.Aksidenti ka ndodhur afër mbikalimit të Patokut, e ndërsa paraprakisht dyshohet se shkak ka qenë shpejtësia tej normave të lejuara dhe lagështia e rrugës.Identiteti i personave të plagosur nuk dihet ende.Në vendngjarje kanë mbërritur uniformat blu ku po …

Lexo me shume

MAKINA PERPLAS MOTORRIN, HUMB JETEN I MOSHUARI

Një përson humbi jeten, ndërsa një tjeter u plagos rëndë, pasi motoçikleta me të cilen po udhetonin u përplas nga një automjet. Aksidenti ndodhi pasditen e së dieles në superstraden Lezhë-Shkodër, në vendin e quajtur kryqezimi i Gjadrit. Nga aksidenti humbi jeten në spital drejtuesi i motoçikletes shtetasi me iniciale N.GJ 76-vjeç nga fshati Grash, ndërsa e plagosur rëndë mbeti …

Lexo me shume

PLAGOSJE ME THIKE NE VELIPOJE

Një 62 vjecar është plagosur me thikë, dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën, ngjarja ka ndodhur në Velipojë në zonen e Plazhit. Nga sa mësohet i plagosur ka mbetur 62 vjecari Alfonc Ndoka nga Velipoja ndërsa autori është Vasil Lisi 42 vjec po nga Velipoja. Sipas Policisë i plagosur dhe autori kanë pasur fillimisht debat me njëri tjetrin, i cili …

Lexo me shume

MASAT E POLICISE SHKODER, JA SA SHTETAS JANE PROÇEDUAR NE 1 JAVE

Gjatë javës që lamë pas, strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër në kuadër të evidentimit dhe goditjes të paligjshmërisë kanë proceduar penalisht 141 shtetas, ku nga këta:7 shtetas të arrestuar/ndaluar për vepra të ndryshme penale, 1 i shpallur në kërkim, 134 shtetas të proceduar dhe ndiqen në gjendje të lire. Gjithashtu, u finalizuan me sukses operacioni policor i koduar …

Lexo me shume