Friday , 15 December 2017

KRONIKE

ÇERTIFIKATE PER SHERBIME TE DALLUARA PER DREJTORIN E POLICISE SE SHKODRES, GJOVALIN LOKA

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit i akordon “Certifikatën për Shërbime të Dalluara” Drejtorit të Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër Drejtues i Parë Gjovalin LOKA. Me këtë rast në ambjentet e Drejtorisë Vendore të Polciisë Shkodër është zhvilluar një ceremoni, ku Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Drejtues Madhor Haki Çako, i ka dorëzuar “Certifikatën për Shërbime të Dalluara”, …

Lexo me shume

AKUZA PROKURORISE: NA HUMBEN QELLIMISHT KALLEZIMIN

Ndoc dhe Simon Molla, banorë të Bushatit kanë lëshuar akuza në drejtim të prokurorisë së rrethit gjyqësor Shkoder dhe ish drejtuesit të saj Granit Shahut. Shkak është bërë një kallëzim penal ndaj kryebashkiakut të Vaut Dejsit nga këto përsona që sipas vëllezërve Molla ka humbur qellimisht në mjediset e prokurorisë së rrethit gjyqësor Shkodres. Ndërsa apelojnë që ngjarja të zbardhet, …

Lexo me shume

AKSIDENTET, 1 E VDEKUR DHE 1 E PLAGOSUR NE KURBIN

Një e vdekur dhe një e plagosur është bilanci i dy aksidenteve rrugore të ndodhura 24 oret e fundit në segmentin Mamurras-Milot, pjese e superstradës Lezhë – Tiranë. Aksidenti i parë ndodhi mbrëmjen e së hënës pranë mbikalimit të Patokut. Një grua ende e paidentifikuar u godit nga nje furgon me targa AA 567 LO që drejtohej nga shtetasi me …

Lexo me shume

SHKRUMBOHET APARTAMENTI NË LEZHË, ASFIKSOHET NJË GRUA

Një apartament është përfshire nga flaket e zjarrit pasditen e së dieles në lagjen “Skëndërbeg” të qytetit të Lezhës, ndërsa nga tymi u asfiksua dhe një 20-vjeçare.Flaket e zjarrit janë zhfaqur në mënyre të menjehershem në banesen e shtetasit Bajftjar Zyberi, ndërkohe që në momentin e zjarrit fatmiresisht asnjë nga pjesataret e familjes nuk kanë qenë brenda shtëpisë. Zjarri është …

Lexo me shume

XHAFAJ: NE SHKODER TRE GRUPE KRIMINALE, NJE E GODITEM

“Tjetër ndëshkim në kuadrin e Operacionit ‘Forca e Ligjit’: Një nga 3 grupet kriminale të identifikuara në qarkun Shkodër”. Kështu Brendshëm Fatmir Xhafa në Tëitter, duke iu referuar aksionit shkruan ministri i të djeshëm në Shkodër, ku u shkatërrua një rrjet prostitucioni dhe 7 persona u vunë në pranga. Pasi zbulon se në Shkodër veprojnë edhe dy grupe të tjera …

Lexo me shume

“FORCA E LIGJIT” GODET BAZEN E PROSTITUCIONIT NE SHKODER

Policia ka goditur një tjetër grup të strukturuar kriminal, në kuadër të operacionit “Forca e Ligjit”. Forca e Ligjit ka zbarkuar në Shkodër, ku ka vënë në pranga disa persona, si dhe ka sekuestruar disa pasuri. Policia ka arrestuar 7 persona, të cilët akuzohen për veprën penale të shfrytëzimit të prostitucionit. Uniformat blu njoftuan se gjatë aksionit janë sekuestruar ambient 3-katësh, në …

Lexo me shume

MUNICIONE NE BANESE, ARRESTOHET ZJARRFIKESI NE PUKE

Një punonjës i zjarrfikëses në Pukë është arrestuar nga policia pasi u kap me armë në banesë.  Në pranga përfundoi Marjan Gjekaj, 48 vjeç, banues në Pukë, punonjës në PMNZSH Pukë. Arrestimi në flagrancë i këtij shtetasi u bë pasi gjatë kontrollit të ushtruar në bodrumin e banesës së tij u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale:686 …

Lexo me shume

“NDALESA E FUNDIT”, SEKUESTROHEN 70 KG KANABIS, DY NE PRANGA

Një sasi prej 70 kg lëndë narkotike kanabis sativa është sekuestruar nga policia e Shkodrës ndersa dy persona kane perfunduar ne pranga. Në kuader të operacionit të koduar “Ndalesa e fundit” policia e Shkodres ka shpallur në kërkim edhe tre persona të tjetër. Sipas uniformave blu, në pranga kanë përfunduar Fatbardh Hoxha 26 vjeç, banues në Kameras, Fushë Krujë si …

Lexo me shume

SHKODER- HANI HOTIT, AUTOMJETI PERPLAS KEMBESORIN

Një aksident i rëndë ka ndodhur mengjesin e së Merkures ndërsa një përson ka humbur jeten. Aksidenti ka ndodhur në aksin Hani Hotit–Shkodër, në vendin e quajtur Koplik i Sipërm, Malësi e Madhe rreth ores 05-50, ka aksidentuar nje person rreth 40 vjec. Ka qënë drejtuesi i automjetit ai I cili ka njoftuar policine mbi aksidentin e rende pasi ka …

Lexo me shume

1.5 TON DROGE NE VELIPOJE, CAKTOHET MASA E SIGURISE

Gjykata e Krimeve të Rënda ka caktuar masën e sigurisë ‘arrest me burg’ për gjashtë nga shtate personat e arrestuar, si të përfshirë në trafikun e 1.5 tonë kanabis drejt Italisë. Lënda narkotike u sekuestrua ditën e shtunë në fshatin Vilun të Velipojës, ku mes personave të arrestuar ishte dhe punonjësi i policisë, Enriko Zyle. Policia arrestoi kete te marte …

Lexo me shume
Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin