KRONIKE

TRENI PERPLAS AUTOMJETIN NE PLLANE TE LEZHES

3 pjestarë të një familje shpëtuan për mrekulli, pasi automjeti në të cilin po udhëtonin u përplas nga treni. Ngjarja ndodhi rreth ores 16:00 te së shtunes në fshatin Pllanë të Lezhes. Fatmirësisht, nga përplasja nuk ka pati të lënduar në njerëz, por vetem dëme materiale.Sipas të dhënave në automjetin tip foristrafë udhetonin tre përsona dhe drejtuesi nuk e ka …

Lexo me shume

AKSIDENT NE AKSIN SHKODER – BUSHAT

Nje aksident ka ndodhur ne Kryebushat, ne rrugen Shkoder-Tirane.Dyshohet se nga aksidenti ka humbur jeten 1 person, ndersa kane mbetur te plagosur 4 persona te tjere.Nuk dihen ende shkaqet e ketij aksidenti. Policia ndodhet ne vendngjarje.

Lexo me shume

AKSIDENT NE QYTETIN E SHKODRES

Një aksident është regjistruar paraditën e kësaj të shtunë në qytetin e Shkodrës. Fatmirësisht nuk ka pasur përsona të lënduar në aksidentin e ndodhur pranë poliklinikës së Shkodrës. Mësohet se një automjet tip “Volkswagen” ka fluturuar në ajër dhe më pas është përmbysur në mes të rrugës. Teksa sheh pamjet të duket e çuditshme se si me gjithë këtë aksident …

Lexo me shume

18 RASTE ZJARRESH NE QARKUN E LEZHES

Qarku i Lezhës është përballur më një situatë të vështire nga zjarret gjatë kësaj periudhe. Nga fillimi i muajit mars e deri më tani janë regjistruar 18 raste zjarresh ku janë djegur rreth 70 hektare, pyje, kullota dhe shkurre. Të dhënat janë bërë publike nga Specialisti i Emergjencave Civile në Prefekturen e Lezhës Ndrek Mhillaj, sipas të cilit shumica e …

Lexo me shume

MINAT ME TELEKOMANDE, BURG PER DJALIN, LIROHET VAJZA

Vëlla dhe motër, Armand Lukani dhe Amelda Elezi, të cilët u kapën të martën me tre mina me telekomandë kanë dalë sot para Gjykatës se Lezhës për t’u njohur me masën e sigurisë. Gjykata vendosi “arrest shtëpie” për 21 vjeçaren shtatzënë Amelda Elezin, ndërsa vëllai i saj Armand Lukani do të vazhdojë të qendrojë në qeli pasi gjykata caktoi masën …

Lexo me shume

VRASJA E VELLEZERVE BILALI, GRUPI HETIMOR NE KERKIM TE GJURMEVE TE ATENTATOREVE

Grupi hetimor i cili po heton vrasjen e dy vellezerve Bilali me 30 mars ne Shkoder. Eshte fokusuar ne gjetjen e gabimeve te atentatoreve qe mesohet se kane qene dy. Per te cuar drejte zbardhjes se vrasjes. Nje patrulle policie e ndodhur shume prane vendit te ngjarjes pas ka degjuar te shtenat ka mberritur menjehere ne vend ngjarje dhe vetem …

Lexo me shume

NDERRON JETE I MITURI QE U AKSIDENTUA TE PREMTEN

Ka ndërruar jetë në spitalin e traumes në Tiranë i mituri i cili u aksidentuar 3 ditë më parë në lagjen “Nëne Tereza” të qytetit të Lezhës.Sipas policisë 13-vjeçari me iniciale J.N humbi ndërroi jetë në spital, pasi nuk mundi tju mbijetojë plagëve të marra.Aksidenti ndodhi pasditen e së premtes ku automjeti që drejtohej nga 13-vjeçari humbi kontrollin dhe u …

Lexo me shume

KAPEN VLONJATET ME MINA ME TELEKOMANDE NE LEZHE

Policia e Lezhës ka goditur një tjeter rast të trafikimit të minave me telokemandë, duke vënë në pranga dy përsona dhe një tjeter u shpall në kërkim.Operacioni “The long ëay” u finalizua pasditen e së hënës ku u sekuestruan 3 mina të montuara me telekomandë të shpërthimit në distancë, 2.3 kg lëndë narkotike e dyshuar marijuanë si dhe 1 telefon …

Lexo me shume

FINALIZOHET OPERACIONI POLICOR “BARDHAJ”

Nga Strukturat e DVP Shkodër, mbi bazën e një pune të mirëfilltë operative policore, pasi janë grumbulluar informacione në lidhje me një grup kriminal që ka lidhje me organizimin, financimin dhe transportin me qëllim trafikimin e lëndëve narkotike drejt Malit të Zi, u finalizua me sukses operacioni policor “Bardhaj”, ku u kapën dhe u arrestuan në flagrancë shtetasit:K. P., 25 …

Lexo me shume

NDRYSHIME NE POLICINE E SHKODRES

Vrasja e dy vëllezërve Astrit dhe Brahim Bilali mëngjesin e së shtunës në Shkodër, u shoqërua me shkakarkimin e drejtorit të Policisë atje, Vehbi Bushati, i cili u zëvendësua me Niko Brahimajn. Por me sa duket ndryshimet në radhët e uniformave blu nuk do të përfundojnë me aq. Pas ndryshimit të drejtorit, ikën edhe shefi i komisariatit, Vasil Çela.Në vend …

Lexo me shume