Saturday , 19 October 2019

KRONIKE

“ARREST ME BURG” PER DY AUTORET E DYSHUAR PER GRABITJEN NE SHKODER

“Arrest me burg” është masa e sigurisë për dy personat e arrestuar, Pëllumb Kolbucaj dhe Abdullah Hardhiçaj (Pashaj), të cilët akuzohen si autorë të vjedhjes së banesës së 62-vjeçarit Agron Veseli, ku ndaj tij është ushtruar edhe dhunë. Seanca gjyqësore ndaj këtyre dy shtetasve është zhvilluar këtë të hënë me dyer të mbyllura, ndërkohë dy të akuzuarit kanë mohuar akuzën …

Lexo me shume

OPERACIONI “GARANTUESI”, GJYKATA E SHKODRES CAKTON MASEN E SIGURISE PER 9 TE ARRESTUARIT

Gjykata e Shkodrës ka dhënë këtë të dielë masën e sigurisë për 9 të arrestuarit e operacionit “Garantuesi”, të cilët trafikonin persona drejt Anglisë dhe SHBA kundrejt shumave që shkonin deri në 12 mijë euro. Kështu, për 6 prej të arrestuarve gjykata ka dhënë masën arrest me burg, 2 arrest shtëpie dhe një tjetër detyrim paraqitje. Në arrest shtëpie janë …

Lexo me shume

ARRESTOHET NJE 34-VJEÇAR NGA VELIPOJA

Policia e Shkodrës vijon punën për kapjen dhe ndalimin e personave të shpallur në kërkim. Kështu, kapet dhe ndalohet një shtetas i shpallur në kërkim për veprën penale të “Vjedhjes me dhune”. Nga strukturat e Stacionit të Policisë Velipojë, pas një pune të mirëorganizuar, u bë kapja dhe ndalimi shtetasit të shpallur në kërkim: Agron Ndoci, 34 vjeç, banues në …

Lexo me shume

POLICIA E SHKODRES PARANDALON NJE NGJARJE ME PASOJA

Ndërhyrja në kohë e Policisë së Shkodrës ka parandaluar një ngjarje me pasoja. Kështu, pasi ka përndjekur dhe kanosur me armë një shtetase, duke hyrë në mesnatë në banesën e saj, një shtetas nga Kosova është arrestuar në flagrancë nga policia. Nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit: Besnik Hyseni, 23 vjeç, …

Lexo me shume

QELLOI ME ARME NE PUKE, POLICIA ARRESTON AUTORIN ( EMRI )

Pukë. Policia kap e arreston autorin që qëlloi me armë zjarri në drejtim të një automjeti. Në lidhje me ngjarjen e ndodhur me datë 27.07.2018, në fshatin Poravë, Fushë Arrëz, ku shtetasi Lekë Ndou, ka qëlluar me armë zjarri, në drejtim të mjetit me targa AA 982 MG, Policia ka kryer një sërë veprimesh për dokumentimin e ngjarjes si dhe …

Lexo me shume

KONFLIKT ME ARME MES DY PERSONAVE NE FUSHE- ARREZ

Një konflikt mes dy personave, rregjistruar mbrëmjen e së premtes në Fushë Arrëz, ka përfunduar në përdorimin e armëve por fatmirësisht pa të lënduar. Sipas njoftimit të policisë, “në sallën operative të komisariatit të policisë pukë ka ardhur një telefonatë se në fshatin Poravë, shtetasi L. N. 49 vjeç dyshohet se ka qëlluar me armë zjarri, në drejtim të mjetit …

Lexo me shume

ZBARDHJA E NGJARJES SE RENDE E ÇIFTIT BERCAMA – NDOCI

Edhe pse kanë kaluar rreth 2 javë nga ekzekutimi i çiftit Boran Bercama dhe Silvi Ndoci, policia e Shkodrës ende nuk ka arritur të arrestojë asnjë person në lidhje me këtë ngjarje. Në lidhje me këtë vrasje të dyfishtë ka reaguar edhe vetë drejtori i policisë Shkodër, Vehbi Bushati. I pyetur për pistat që po heton policia, Bushati tha se …

Lexo me shume

POLICIA E SHKODRES ARRESTON 8 SHTETAS DHE SHPALL NE KERKIM 2 TE TJERE, JA PERSE

Policia e Shkodrës finalizon një operacion të koduar “Garantuesi” duke arrestuar 8 shtetas dhe duke shpallur në kërkim 2 të tjerë. Njoftimi i policise: Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër dhe Drejtorinë e Forcës Operacionale në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë Shtetit, finalizuan operacionin e koduar “Garantuesit”. Gjatë këtij operacioni u …

Lexo me shume

TENTOHET NJE GRABITJE NE SHKODER, POLICIA ARRESTON AUTORET

Falë reagimit të shpejt të policisë arrestohet në flagrancë dy nga autorët e grabitjes. Nga shërbimet të Komisariatit Policisë Shkodër, Forcës Posaçme Shqiponja të D. V. P. dhe FNSH në lagjen Kongresi i Përmetit, Shkodër, është arrestuar në flagrancë shtetasi: Pllumb Kolbuçaj 45 vjeç, banues në lagjen Guerile, Shkodër, Abdullah Hardhiçaj, 53 vjeç, banues në lagjen “Ahmet Haxhija”, Shkodër. Keto …

Lexo me shume

FINALIZOHET OPERACIONI I KODUAR “MAMURRASI”

Forcat policore të Komisariatit të Policisë Kurbin, pas një pune operacionale të mire-organizuar bazuar në informacione policore, bënë të mundur finalizimin e operacionit “Mamurrasi”, ku si rezultat i tij u kap në Mamurras, shtetasi në kërkim: E.Ll , 22 vjeç, banues në Mamurras ( i dënuar disa herë më parë për vepra të ndryshme penale). Ky shtetas, ishte i shpallur …

Lexo me shume