Friday , 15 December 2017

KRONIKE

1.5 ton KANABIS, ARRESTOHET LEZHJANI I SHPALLUR NE KERKIM

Në vijim të operacionit “VILUNI BEACH, shkon në shtate numri i personave të arrestuar për posedimin e 1.5 ton drogë e cila u gjet të shtunën në një vile në Velipojë, gati për t’u trafikuar në drejtim të Italisë. Në prangat e policisë ka rënë Gjovalin Ndoj, 30 vjeç, banues në Lezhë. Ndalimi i 30 vjecarit u bë pasi më datë 11 Nentor …

Lexo me shume

QYTETARI DENONCON GJYQTARIN SHKELQIM MIRI

Një qytetar nga Kruja denoncon publikisht gjyqtarin e Arrestuar Shkelqim Miri për shkelje të ligjit në një proçes gjyqësor.Kadri Voga rrëfen se Gjykata e Krujes i kishte hequr të drejten e profesionit përmbarueses Joana Konomi për shpërdorim detyre dhe kjo e fundit e apelon vendimin në gjykaten e Apelit në Tiranë ku gjyqtar i çështjes ishte Shkelqim Miri.Sipas qytetarit seanca …

Lexo me shume

AKSIDENTOHET ÇIFTI I BASHKSHORTEVE, HUMB JETEN 29-VJEÇARJA

Një 29-vjeçare nga Mirdita humbi jeten, ndërsa bashkëshorti i sajë u plagos pasi makina me të cilen ata udhetonin doli nga rruga dhe u përplas me barrierat anesore.Aksidenti ndodhi mbrëmjen e së dieles në rrugen e kombit në dalje të Tunelit të Kalimashit, ndërsa viktime mbeti shtetatja Stela Gjoka. Kjo e fundit ndërroj jetë në spital pak ore pas aksidentit, …

Lexo me shume

BANORËT-POLICISË: PO GRABITET VILA. JA SI U ZBULUA DROGA NË VELIPOJË

Nje banese dykatëshe në Vilun të Velipojës përdorej nga trafikantët për mbajtjen e 1. 5 ton kanabis. Ajo është në pronësi të Petrit Vuksanit, i cili prej vitesh jetonte në Itali, ndërsa godinën e kishte lëshuar me qera Sokol Ujkës, i cili u arrestua si pjesë e kësaj organizate. Lëvizjet në këtë banesë, kishin qenë të ccuditshme kohët e fundit …

Lexo me shume

KAPEN 33 KG KANABIS NË KUFIRIN ME MALIN E ZI

Policia e Malit të Zi ka sekuestruar në kufirin me Shqipërinë 33 kilogramë marijuanë. Sipas mediave malazeze, lënda narkotike po transportohej në vijën kufitare nga person shqiptar me anë të një mushke. Pasi ka parë policët, trafikanti ka hedhur drogën në tokë dhe është arratisur në territorin shqiptar. Agjentët nuk kanë bërë të mundur identifikimin e tij, ndërsa bëhet me …

Lexo me shume

POLICIA MALAZEZE SEKUESTRON 33.5 kg KANABIS SATIVA

Policia e Malit të Zi ka sekuestruar në kufirin me Shqipërinë 33.5 kilogramë marjuanë. Sipas mediave malazeze, lënda narkotike po transportohej në vijën kufitare prane Hanit te Hotit nga shtetas shqiptar me anë të një mushke. Pasi ka parë policët, trafikanti ka hedhur drogën në tokë dhe është arratisur në territorin shqiptar. Agjentët nuk kanë bërë të mundur identifikimin e …

Lexo me shume

“VILUNI BEACH”, LENDA NARKOTIKE TRANSPORTOHEJ NGA VLORA

Lënda narkotike prej 1.5 tonesh që u sekuestrua në zonën e Vilunit në plazhin e Velipojes dyshohet se u transportua nga Vlora për në Velipojë, ndërsa destinacioni ishte Italia. Goditja e policise ndodhi pas mberritje te se furgonit tip fiat me targa AA 388 ME ne hotelin e boshatisur ku edhe nisi shkarkimi i lëndës narkotike për ta depozituar atë …

Lexo me shume

SHFRYTEZUAN TE MITUREN PER PROSTITUCION, 3 NE PRANGA

Tre persona kanë rënë në pranga dhe një tjetër është shpallur në kërkim pasi akuzohen për veprën penale të “Shfrytëzimit të prostitucionit”.Policia e Kurbinit bëri të ditur se të arresturit janë Kujtim C, 24 vjeç, Islam K, 26 vjeç, që të dy banues në Kruje dhe 26- vjeçari nga Lezha, Gjoke Gj. Gjithashtu uniformat blu kanë shpallur në kërkim edhe …

Lexo me shume

AKSIDENT NE AKSIN VAU DEJES- BUSHAT NE VENDIN E QUAJTUR STAJKE

Një aksidente me pasojë plagosjen e një personi ka ndodhur në aksin Vau Dejës. Një mjet tip Mercedes Benza në tenativë për të kryëer një parakalim të dy mjeteve tjera është përplasur me një mjet tip Ford dhe më pas ka devijuar duke u përpalsur me një motorciklëtë dhe me  gardhin e një banesë në anë të rrugës. I plagosur …

Lexo me shume

1 TON KANABIS, PATRULLA U PËRGJUA / POLICI I ARRESTUAR VËLLAI I NJË TITULLARI TË LARTË

Polici i arrestuar në Shkodër si i implikuar në një ton kanabis te sekuestruar në Velipoje eshte Prel Zylja, vëllai i zv/ komandatit te kufirit, Ndrek Zylja. Ai kishte dalë garant te trafikantët për transportonin e drogës nga Shkodra për në fshatin Vilun të Velipojës. Ndërsa patrulla e policisë së Shkodrës ishte vendosur në përgjim, pasi dyshohej për mbështetje të trafikantëve. …

Lexo me shume
Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin