KRONIKE

OPERACIONI ANTI- KANABIS, RENEA ZBARKON NE DUKAGJIN

Asgjesohet një sasi e konsiderueshme kanabisi në Dukagjin. Forcat RENEA kanë mundur të asgjesojnë 920 bimë kanabisi në një terren me rrezikshmëri të lartë, pasi ishin evidentuar më herët nga patrullimi nga ajri i Policisë së Shkodrës. Policia e Shtetit ka ndërmarrë një operacioni për rikontrollin e territorit për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e kultivimit të kanabisit,  si dhe të …

Lexo me shume

AUTOAMBULANCA ME TRUPIN E PAJETE BRENDA PESON DEFEKT, E SHTYJNE BANORET E POLICET

Ambulanca që do transportonte drejt morgut trupin e pajetë të mjekut të vrarë Ilir Alija në Shkodër, ka pësuar defekt dhe për disa minuta me radhë nuk është ndezur.  Ky skandal është shënuar një natë më parë në lagjen “Qemal Stafa” të kryeqendrës së veriut, pasi ishte ekzekutuar Alija nga 26-vjeçari Dritan Ymeri. Trupi i pajetë i mjekut do transportohej …

Lexo me shume

NGJARJA NE XHABIJE / NJOFTIMI I POLICISE SE SHKODRES, JA SI KA NDODHUR VRASJA

Në sallën operative të Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër ka ardhur një telefonatë për nje vrasje të ndodhur në lagjen “Qemal Stafa”, te “Ish Dekori”. Me marrjen e njoftimit, shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje ku ka rezultuar se: Pas një konflikti të çastit mes shtetasit I.A dhe D.Y, ky i fundit ka qëlluar me armë zjarri shtetasin …

Lexo me shume

LAJM I FUNDIT / XHABIJE, VRASJE ME ARMË ZJARRI PËR SHKAQE PRONËSIE

Një vrasje me armë zjarri është shënuar mesnatën e kaluar në qytetin e Shkodrës ndersa i vrarë ka mbetur 42-vjeçari Ilir Alija me profesion mjek, i cili dyshohet se  është qëlluar nga Dritan Ymeri. Viktima dhe autori ishin fqinjë, ndërsa shkak për ngjarjen dyshohet të ketë qenë një konflikt për pronën.  Ngjarja ka ndodhur rreth orës 23:40 të së premtes, në …

Lexo me shume

PO TRANSPORTONIN KANABIS, 4 PERSONA NE PRANGA

Një sasi  prej 47 kg kanabisi është sekuestruar gjatë një operacioni antidrogë. Policia ka arrestuar katër persona, të dyshuar si posedues të lëndës narkotike. Arrestimi i tyre u bë në Rrugën e Kombit në vendin e quajtur Nënkalimi i Repsit. Katër të arrestuarit ishin me 2 automjete, ku me njërin  ruanin rrugën, kurse në automjetin  tjetër ndodhej sasia e lëndës narkotike e …

Lexo me shume

PUKË, SEKUESTROHEN 170 KG CANNABIS SATIVA DHE 46 KALLËPE TRITOL

Shërbimet e Policisë të Komisariatit të Policisë Pukë, pas informacioneve të grumbulluara në rrugë operative se në Lagjen Bibaj, të fshatit Dom, të Njësisë Adinistrative Gjegjan, se në një banesë të pa banuar mund të kishte një sasi të konsiderueshme lënde narkotike, kanë ushtruar kontroll të menjëhershëm në këtë banesë ku rezultoi se: Në banesën e vëllezërve P. K, Gj. …

Lexo me shume

AKSIDENT NE BAHÇALLEK, PERLASJE MES MOTORRIT DHE AUTOVETURES

Një aksident me protagonist një motorcikletë dhe një automjet tip Pasat ka ndodhur në lagjen Bahçallek të Shkodrës në aksin Shkodër- Harku I Bërdicës.  për pasojë ka mbetur I dëmtuar dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën drejtuesi I motorcikletës. Nga sa mësohet ka qenë një parakalim I gabuar I mjetit tip pasat dhe manovra e gabuar e drejtuesit të mjetit …

Lexo me shume

ARREST NE SHTEPI PER DOGANIERIN E VERMOSHIT

Gjykata e shkallës së Parë në Shkoder ka caktuar masën e sigurisë arrest ne shtepi me mbikqyrje elektronike për 26- vjecarin Izmir Bushaj, me dëtyrë doganier në Vermosh, i cili dyshohet se shpërndante paratë me qëllim blerjen e votave  për subjektin politikë LSI, një ditë përpara zgjedhjeve parlamentare. Arrest në shtëpi është caktuar edhe për 30 vjecarin Gëzim Bushaj i …

Lexo me shume

LEVIZNIN ME ARME PA LEJE, ARRESTOHEN DY PERSONA

Dy persona janë arrestuar në Shkodër nga policia pasi ju gjetën pistoleta pa leje. Të arrestuarit janë Afrim Daku, 50 vjeç, banues në fshatin Dobraç në Shkodër dhe Anton Plepi, 21 vjeç, banues në fshatin Bardhaj në Shkodër. Pistoletat u gjetën gjatë kontrollit të policisë në automjetet e të arrestuarve. Arrestimet erdhën në kuadër të Plan Veprimit “për parandalimin e ngjarjeve …

Lexo me shume

ARRESTOHET AUTORI I PLAGOSJES SE BOKSIERIT NELSON HYSA

Shkodër Si rezultat i punës, shkëmbimit të informacioneve dhe bashkëpunimit mes Policisë së Shkodrës, Interpol Tirana dhe Autoriteteve Policore malazeze, më datë 28.06.2017, u bë arrestimi në Mal të Zi dhe më pas deportimi në Shqipëri i shtetasit shqiptar në kërkim: Kolë Progni, 25 vjeç, lindur në Salcë, Shkodër. Ndaj këtij shtetasi, Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër …

Lexo me shume