KRONIKE

NDRYSHON MASA E SIGURISE PER KRYEBASHKIAKUN E LEZHES

Gjykata e Lezhës vendosi ndryshimin e mases së sigurisë ndaj kreut të Bashkisë Lezhë Fran Frrokaj, nga arrest shtëpie në detyrim paraqitje.Me kwtw vendim ai do të paraqitet dy herë në muaj në policinë gjyqësore, ndërsa e ka të ndaluar largimin jashtë vendit.Nëpërmjet avokatit të tij, Frrokaj kishte paraqitur pranë gjykates së shkalles së pare në Lezhë kerkesen për zevendesim …

Lexo me shume

PLAGOSJE GRUDE E RE, INDENTIFIKOHEN AUTORET

Identifikohen autorët e plagosjes së 35 vjeçarit. Me datë 09.05.2018, në fshatin Grudë e Re, Shkodër, ka mbetur i plagosur me armë zjarri shtetasi Gj. G. 35 vjeç, në afërsi të banesës së tij, i cili ndodhet në Spitalin Rajonal Shkodër, ku po merr mjekimin e nevojshëm, jashtë rreziku për jetën. Nga Policia Shkodrës vijojnë hetimet me intensitet, për sqarimin …

Lexo me shume

SHISNIN APARTAMENTE DISA HERE, ARRESTOHEN

Dy shtetas banues në Tiranë pasi kanë shitur disa herë apartamente banimi në Shkodër janë vënë në prangat e policisë. Rapush Hoxholli 75 vjec banues në Tiranë dhe bashkëshortja e tij 56 vjecarja Vjollca Hoxholli, janë ndaluar nga policia e Tiranës e cila në bashkëpunim me policinë e Shkodrës ka egzekutuar vendimin e gjykatës së shkodrës e cila këtyre dy …

Lexo me shume

MAKINA PERPLASET ME SHTYLLEN, PLAGOSET NJE GRUA

Një grua mbeti e plagosur, pasi automjeti me të cilin po udhetonte humbi kontrollin dhe u përplas me një shtylle. Aksidenti ndodhi rreth orës 13:00 të së martes në dalje të qytetit të Lezhës.E plagosura e cila ishte pasagjere u dërgua menjëherë në spitalin e Lezhës, ndërsa bëhet e ditur se pasi mori ndihmen e parë mjeksore ndodhet jashtë rrezikut …

Lexo me shume

PRODHIMI I PRODUKTEVE USHQIMORE JASHTE STANDARTEVE, NJE TJETER SHTETAS BIE NE PRANGA

Bie në pranga të policisë një shtetas i cili prodhonte prodkuke ushqimore jashtë standarteve dhe në kundërshtim me ligjin. Nga Struktura kundër Krimit Ekonomiko -Financiar të D. V. P. Shkodër në bashkëpunim me strukturat qendrore të AKU-së u zbulua dhe u dokumentua aktiviteti i kundraligjshëm për prodhimin e produkteve ushqimore dhe në përfundim të kontrollit u bë arrestimi në flagrancë …

Lexo me shume

LEZHE, PREMTONTE VIZA AMERIKANE, ARRESTOHET MASHTRUESJA

Një 48 vjeçare nga Lezha është arrestuar nga policia për mashtrim.Sipas policisë në pranga ka rënë shtetesja Pranvera Stojani, e cila prezantohej si punonjëse e Interpolit dhe u premtonte vizë amerikane kundrejt vlerave monetare 8000 dhe 3000 euro. Ndalimi i 48 vjeçares u bë pasi, nga veprimet hetimore të kryera, ka rezultuar se kjo shtetase, nëpërmjet mashtrimit, u ka marrë …

Lexo me shume

SHKODER, ARRESTOHET XHEVAT KASEMI I SHPALLUR NE KERKIM PER FALLSIFIKIM PIJESH ALKOOLIKE

Nga Seksioni Kundër Krimit Ekonomiko-Financiar, në Drejtorinë Vendore të Policisë Shkodër u bë ndalimi i shtetasit të shpallur në kërkim: Xhevat Kasemi, 53 vjeç, banues në Shkodër, i proceduar dhe i dënuar mëpare për të njëjtën vepër penale. Ndalimi i tij u bë pasi Gykata e Shkallës së Parë Shkodër, me Vendim nr. 827, datë 25.09.2017, ka vendosur “arrest me …

Lexo me shume

ARSYET E PLAGOSJES SE BIZNESMENIT VATAKSI

Eshte qelluar 6 here ndersa 3 plumba i kane prekur ekstremitetet e poshtme. Eshte ky konkluzioni i grupit hetimor ne lidhje me ngjarjen ku ka mbetur i plagosur biznesmeni Xhevat Vataksi. Ngjarje e ndodhur ne Berdice te Shkodres. Nga te dhenat e marra nga grupi hetimor i bazuar edhe ne deshmite e deshmitareve te ngjarjes, debati mes biznesmenit Xhevat Vataksi …

Lexo me shume

SHKODER, PLAGOSET ME ARME 60-VJEÇARI XHEVAT VATAKSI

Plagoset me armë zjarri në këmbë biznesmeni i ndërtiomit në Shkodër, Xhevat Vataksi ngjarja ka ndodhur rreth orës 12 e 30 minuta, në afarësi të fshatit Berdice. Ndërsa si i dyshuar si autor i kësaj plagosje është shtetasi Artur Lushi biznesmen e zonës. Sipas të dhënave të para nga ana e policisë dyshohet se plagosja ka ndodhur pas një debati …

Lexo me shume

NJE FURGON PERPLASET ME MAKINEN E POLICISE NE LEZHE

Më datë 04.05.2018, rreth orës 15:53, në aksin rrugor Lezhë – Milot, në afërsi të Kryqëzimit Spiten, janë përplasur mjeti tip furgon me targë AA 564 NB drejtuar nga shtetasi D.Z., me një makinë shërbimi të Policisë Lezhë me targë TR 2703E drejtuar nga punonjësi i policisë shtetasi D.Ç. Për pasojë janë lënduar 2 punonjës policie që ishin në mjetin …

Lexo me shume