Wednesday , 26 February 2020
Breaking News

KRONIKE

I VENDOSET TRITOL LOKALIT NE LAÇ

Një sasi e vogël tritoli ka shpërthyer në hyrjen e një lokali në qytetin e Laçit. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 2 të mëngjesit në lagjen numer 4 pranë stadiumit të qytetit, ndërsa lënda plasese ishte vendosur në deren e lokalit që shërbente si bar kafe dhe ishte pronësi të shtetasit LL.B 53-vjeç nga Laçi. Nga shpërthimi është dëmtuar vetem …

Lexo me shume

20 PERSONA TE SHOQERUAR PER NGJARJEN E RENDE NE SHKODER

20 persona jane shoqeruar ne policine e Shkodres te cilet jane marre ne pyetje ne lidhje me vrasjen e 31 vjecarit Arian Verracaku, ngjarje e ndodhur ne zonen e Livadeve te Shkodres ne afersi te liqenit. Deri me tani nuk kemi nje te dyshuar. Ndersa policia dhe grupi hetimor dyshon se kemi te bejme me shenjester te gabuar. Pasi dyshohet …

Lexo me shume

MUSTAFA LICI AKUZON POLICINE SE BASHKEPUNON ME BANDAT

“Të nderuar qytetar. Unë jam Mustafa Lici. Sot ky qytet po vuan një diktaturë që s’është parë që në 46. Çdo vrasje është pa autor. Vrasjet në Shkodër janë kryer nga policia në bashkëpunim me bandat. Sa të jetë kjo polici s’do ketë asnjë zbardhje. Policia është në mbështetje të bandave. Bandat dhunojnë zgjedhjet, terrorizojnë familje. Shpreh ngushëllime për familjen. …

Lexo me shume

HANI I HOTIT, SEKUESTROHEN CIGARE KONTRABANDE

Shërbimi  Doganor i Degës së Hanit të Hotit në bashkëpunim me grupet e Antikontrabandës dhe Hetimin Doganor, gjatë kontrolleve  të ushtruara ka konstatuar, se në automjetin e shtetasit me inicialet  B.B  ishin fshehur mallra të padeklaruara,  të cilat synonte t’i fuste në territorin shqiptar  kontrabandë nga Mali i Zi. Në automjetin e këtij shtetasi  janë sekuestruar mallra të cilat duhet …

Lexo me shume

JA KUSH ESHTE VIKTIMA E NGJARJES SE RENDE NE SHKODER

Nje 31-vjeçar eshte gjetur i ekzekutuar me arme zjarri pistolete ne zonen e livadeve te Shkodres. Ngjarja ka ndodhur kete te shtune, nderkohe qe 600 metra me tutje eshte gjetur nje mjet i djegur. Nga ana tjeter, policia e Shkodres ka marre njoftim se rreth ores 13:00 te dites se shtune ne zonen e livadeve ka nje person te vdekur. …

Lexo me shume

NGJARJE E RENDE NE SHKODER, NJE PERSON GJENDET I….

Nje ngjarje e rende eshte rregjistruar para pak minutash ne qytetin e Shkodres. Nje automjet i djegur eshte gjendur me nje person te vdekur brenda. Policia ndodhet ne vendngjarje dhe po punon per zbardhjen e ketij rasti. Ngjarja ka ndodhur ne brigjet e Liqenit te Shkodres, afer zones se njohur si Bregu i Ranes.

Lexo me shume

ASNJE SHENJE MBI ZHDUKJEN E 2 PERSONAVE NE SHKODER

Asnje shenje nuk ka mbi zhdukjen e 2 personave ne Shkoder. Gezim Hysaj dhe Agron Mollaj, daj e nip, jane zhdukur naten e 23 gushtit. Sipas informacioneve nga grupi hetimor jane duke u hetuar tabulatet e telefonit te Gezim Hysja ne baze te deshmise se bashkeshortes se tij, e cila ne denoncimin ka deklaruar se ” rreth ores 8 doli …

Lexo me shume

“ARREST ME BURG” PER ALFRED PLLUMBIN

Alfred Pllumbi autori i vrasjes se Prendush Fushaj ka dal para togave te zeza ku eshte njohur me masen e sigurise. Ne fjalen e tij para gjykates eshte shprehur se nuk kam pasur qellim ta vras por te sqarohem me te. Ne senacen me dyer te mbyllura Alfred Pllumbi mesohet te kete thene: Pasi kam dal nga policia, Prendush Fushaj …

Lexo me shume

ATENTATI NE LEZHE ENDE PA AUTOR

Autorët e atentatit ndaj Arben Gjinit janë zhdukur dhe policia Lezhës nuk ka gjetur asnjë gjurmë të tyre. Pasi qëlluan me breshëri 35-vjeçarin Gjini, i cili mbeti i plagosur rëndë, makinën e dogjën në fshatin Kolsh.Megjithë kërkimet policia nuk ka mundur t’i kapë autoret. Paraprakisht dyshohet se ngjarja ka lidhje me të kaluarën e 35-vjeçarit nga Mirdita Arben Gjinit. Më …

Lexo me shume

ZHDUKEN 2 PERSONA NE SHKODER, NUK DIHEN ENDE ARSYET

2 persona jane zhdukur ne Shkoder prej disa ditesh. Behet fjale per daje e nip, Gezim Hysaj 56 vjec edhe Agron Mollaj 47 vjec. Bashkeshortja e Gezim Hysaj, Sajmira Hysaj rrefen se bashkeshorti i saj daten e 23 gushtit rreth ores 19:00 eshte larguar nga shtepia e tij e cila ndodhet ne fshatin Myselim te Postrribes ne Shkoder. Ajo shprehet …

Lexo me shume