Friday , 15 January 2021
Breaking News

KRONIKE

VRASJA E VELLEZERVE BILALI, GRUPI HETIMOR NE KERKIM TE GJURMEVE TE ATENTATOREVE

Grupi hetimor i cili po heton vrasjen e dy vellezerve Bilali me 30 mars ne Shkoder. Eshte fokusuar ne gjetjen e gabimeve te atentatoreve qe mesohet se kane qene dy. Per te cuar drejte zbardhjes se vrasjes. Nje patrulle policie e ndodhur shume prane vendit te ngjarjes pas ka degjuar te shtenat ka mberritur menjehere ne vend ngjarje dhe vetem …

Lexo me shume

NDERRON JETE I MITURI QE U AKSIDENTUA TE PREMTEN

Ka ndërruar jetë në spitalin e traumes në Tiranë i mituri i cili u aksidentuar 3 ditë më parë në lagjen “Nëne Tereza” të qytetit të Lezhës.Sipas policisë 13-vjeçari me iniciale J.N humbi ndërroi jetë në spital, pasi nuk mundi tju mbijetojë plagëve të marra.Aksidenti ndodhi pasditen e së premtes ku automjeti që drejtohej nga 13-vjeçari humbi kontrollin dhe u …

Lexo me shume

KAPEN VLONJATET ME MINA ME TELEKOMANDE NE LEZHE

Policia e Lezhës ka goditur një tjeter rast të trafikimit të minave me telokemandë, duke vënë në pranga dy përsona dhe një tjeter u shpall në kërkim.Operacioni “The long ëay” u finalizua pasditen e së hënës ku u sekuestruan 3 mina të montuara me telekomandë të shpërthimit në distancë, 2.3 kg lëndë narkotike e dyshuar marijuanë si dhe 1 telefon …

Lexo me shume

FINALIZOHET OPERACIONI POLICOR “BARDHAJ”

Nga Strukturat e DVP Shkodër, mbi bazën e një pune të mirëfilltë operative policore, pasi janë grumbulluar informacione në lidhje me një grup kriminal që ka lidhje me organizimin, financimin dhe transportin me qëllim trafikimin e lëndëve narkotike drejt Malit të Zi, u finalizua me sukses operacioni policor “Bardhaj”, ku u kapën dhe u arrestuan në flagrancë shtetasit:K. P., 25 …

Lexo me shume

NDRYSHIME NE POLICINE E SHKODRES

Vrasja e dy vëllezërve Astrit dhe Brahim Bilali mëngjesin e së shtunës në Shkodër, u shoqërua me shkakarkimin e drejtorit të Policisë atje, Vehbi Bushati, i cili u zëvendësua me Niko Brahimajn. Por me sa duket ndryshimet në radhët e uniformave blu nuk do të përfundojnë me aq. Pas ndryshimit të drejtorit, ikën edhe shefi i komisariatit, Vasil Çela.Në vend …

Lexo me shume

PARANDALOHET VRASJA E NJE PERSONI NE LEZHE

Policia e Lezhës ka parandaluar një ngjarje krimininale, duke arrestuar në flagrancë dy përsona.Në kuader të operacionit “porosia” i cili u finalizua mbrëmjen e së shtunes policia parandaloi vrasjen e një përsoni dhe grabitjen e makinës së tijë.Në praga kanë rënë shtetasit me iniciale S.H, 18-vjeç, banues në Elbasan dhe M.K, 43-vjeç, banues në Shënkoll të Lezhës.Gjithashtu janë sekuestruar armë …

Lexo me shume

MAKINA PERPLASET ME PEMEN, PLAGOSEN DY TE RINJ

Dy adoleshente kanë mbetur të plagosur rëndë, pasi automjeti me të cilin po udhetonin doli nga rruga dhe i përplas me një peme. Aksidenti ndodhi pasditen e së premtes në lagjen “Nënë Tereza” të qytetit të Lezhës, ndërsa të plagosur kanë mbetur shtetasit me iniciale J.N 16-vjeç i cili ishte dhe drejtues i mjetit dhe B.Gj, 16 vjeç që të …

Lexo me shume

VRITEN NE SHKODER VELLEZERIT BILALI

Atentat mafioz ndaj dy vellezerve Bilali. Ngjarja e rende ka ndodhur rreth ores 9 e 30 minuta ne afersi te baneses se tyre.Astrit Bilali 59 vjec dhe Brahim Bilali 61 vjec jane viktima te ketij atentati. Nga sa mesohet ata jane qelluar me bresheri automatiku ne afersi te baneses se tyre ne lagjen Kiras te Shkodres. Shërbimet e Policisë kanë …

Lexo me shume

SHKATERROHET MINI-SERA ME KANABIS NE MILOT

Policia e Kurbini ka shkatërruar një miniserë, ku ishin mbjellë fara kanabisi në kubikë, ndërsa ka vënë në pranga poseduesin e sajë. Operacioni “Miloti” u finalizua pasditen e së mërkures ku u arrestuar shtetasi me iniciale F.H 50 vjeç banes në Milot. Ky i fundit kishte mbjellë në afersi të baneses së tijë 295 fara kanabisi në kubikë të cilët …

Lexo me shume

PERPLASEN DY MJETE, HUMB JETEN 37-VJEÇARI

Një përson humbi jeten pas përplasjes së dy automjeteve në superstraden Lezhë-Laç. Aksidenti ndodhi mbrëmjen e së martës në vendin e quajtur kryqëzimit i Spitenit, ndërsa viktime mbeti Arjan Bejtja 37-vjeç nga Lezha me detyre shef i regjimit të brendshem në burgun e Shënkollit. Automjeti me të cilin po lëvizte 37-vjeçari u përplas me një tjeter automjet me drejtues shtetasin …

Lexo me shume