Monday , 25 January 2021

KRONIKE

MAKINA PERPLASET ME PEMEN, PLAGOSEN DY TE RINJ

Dy adoleshente kanë mbetur të plagosur rëndë, pasi automjeti me të cilin po udhetonin doli nga rruga dhe i përplas me një peme. Aksidenti ndodhi pasditen e së premtes në lagjen “Nënë Tereza” të qytetit të Lezhës, ndërsa të plagosur kanë mbetur shtetasit me iniciale J.N 16-vjeç i cili ishte dhe drejtues i mjetit dhe B.Gj, 16 vjeç që të …

Lexo me shume

VRITEN NE SHKODER VELLEZERIT BILALI

Atentat mafioz ndaj dy vellezerve Bilali. Ngjarja e rende ka ndodhur rreth ores 9 e 30 minuta ne afersi te baneses se tyre.Astrit Bilali 59 vjec dhe Brahim Bilali 61 vjec jane viktima te ketij atentati. Nga sa mesohet ata jane qelluar me bresheri automatiku ne afersi te baneses se tyre ne lagjen Kiras te Shkodres. Shërbimet e Policisë kanë …

Lexo me shume

SHKATERROHET MINI-SERA ME KANABIS NE MILOT

Policia e Kurbini ka shkatërruar një miniserë, ku ishin mbjellë fara kanabisi në kubikë, ndërsa ka vënë në pranga poseduesin e sajë. Operacioni “Miloti” u finalizua pasditen e së mërkures ku u arrestuar shtetasi me iniciale F.H 50 vjeç banes në Milot. Ky i fundit kishte mbjellë në afersi të baneses së tijë 295 fara kanabisi në kubikë të cilët …

Lexo me shume

PERPLASEN DY MJETE, HUMB JETEN 37-VJEÇARI

Një përson humbi jeten pas përplasjes së dy automjeteve në superstraden Lezhë-Laç. Aksidenti ndodhi mbrëmjen e së martës në vendin e quajtur kryqëzimit i Spitenit, ndërsa viktime mbeti Arjan Bejtja 37-vjeç nga Lezha me detyre shef i regjimit të brendshem në burgun e Shënkollit. Automjeti me të cilin po lëvizte 37-vjeçari u përplas me një tjeter automjet me drejtues shtetasin …

Lexo me shume

VRASJA E NARD POLISE, GJYKATA LE NE BURG….

Vëllai i autorit dhe dy shokët e tyre të dyshuar për ekzekutimin e Ferdinand Polisë, i njohur si Nardi i Bujtinave, do të qëndrojnë në burg pa afat. Gjykata e Shkodrës caktoi masën e sigurisë për tre të arrestuarit në një seancë të zhvilluar me dyer të mbyllura. Alfred Martini vëllai i personit në kërkim Kristrian Sula, i cili rezultoi …

Lexo me shume

ZJARR NE NJE BANESE NE SHKODER

Një zjarr i rënë paraditën e kësaj të mërkure në një banesë ka rrezikuar jetën e një vajze të re në qytetin e Shkodrës. Ngjarja ka ndodhur pranë fakultetit juridik.Shtetësja E. Gjinaj nga qyteti i Elbasanit ka qenë në gjumë kur krevati i saj është përfshirë nga flakët. Ndërkohë, në dhomën tjetër ka qenë edhe shoqja e saj, e cila …

Lexo me shume

ATENTATI NDAJ NARD POLISE, TE ARRESTUARIT NUK PRANOJNE TE FLASIN

Atentatori disa orë para se të vriste Nardin e Bujtinave mori makinën e Alfred Martinit, njërit nga tre të arrestuarit si bashkëpunëtorë në krim. 20 vjeçari nga Bardhaj e dëshmoi faktin në polici duke mohur se ishte në dijeni të qëllimit të autorit. Makina u sekuestrua nga hetuesit, por ende nuk është zbuluar për çfarë e përdori autori, pasi kur …

Lexo me shume

FAJDET, ISH-PREFEKTI RADOVANI ME MASE SIGURIE

Gjykata e Shkallës së Parë në Shkodër ka dhënë masën ‘arrest me burg’ në mungesë për dy djemtë e ish-prefektit, ndërsa ka vendosur “detyrim paraqitje” për ish-prefektin Paulin Radovani me kushtin që ai të mos largohet jashtë Shqipërisë. Elton dhe Robert Radovani, u vunë në hetim me akuzën për mashtrim, pasi grupi i te arrestuarve për skemën e fajdeve, pretendojne …

Lexo me shume

VRASJA E NARD POLISE, ARRESTOHEN TRE SHTETAS DHE NJE SHPALLET NE KERKIM

Kamerat e sigurise tek Ura e Mesit dhe bizneseve te zones se Hotit te Ri kane identifikuar mjetin me te cilin 3 persona te dyshuar kane levizur me qellim kryerjen e atentatit ndaj Nard Polise, vrasje e kryer me 20 mars 2019 ne fshatin Grude e Re te Shkodres. Nga sa mesohet nga grupi hetimor shtetasi me inicialet K.S. 27 …

Lexo me shume

PUKE, GJENDET TRUPI I DEKOMPOZUAR I NJE 45-VJEÇARI

Një trup i dekompozuar është gjetur në Pukë në vendin e quajtur Përroi i Mollave në njësinë administrative të Qelëzës. Policia bën të ditur se bëhet fjalë për shtetasin me iniciale Z.P, i cili rezulton i humbur prej disa muajsh. Familjarët kishin denoncuar zhdukjen e tij që në muajin dhjetor. Nuk dihen ende shkaqet që kanë sjellë vdekjen e tij. …

Lexo me shume