Friday , 27 November 2020

KRONIKE

MINISTRI LLESHAJ, TAKIM NE MALESI TE MADHE

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj nga Shkodra tha se nuk ka asnjë denoncues për rastin e policit të arrestuar pas publikimit të videos ku pretendohet se ka ngacmuar seksualisht një minorene. Sipas ministrit Lleshaj po punohet nga të gjitha strukturat për ta zbardhur këtë çështje, ndërkohë që polici po mbahet në arrest për çdo dyshim të mundshëm. Lleshaj shoqërohej nga …

Lexo me shume

ADEMI: NE SHKODER KA KORRUPSION TE LARTE

Në Shkodër ka korrupsion të lartë dhe bëhet fjalë për nivele të larta të korrupsionit aty ku merren vendime të rëndësishme. Kështu iu drejtuar kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi, ministrit të brendshëm Sandër Lleshaj, gjatë takimit që po zhvillohej në Këshillin Bashkiak Shkodër. Për Ademin, problem mbetet edhe lidhja e krimit me proçesin zgjedhor duke mos garantuar zgjëdhje të ndershme …

Lexo me shume

LLESHAJ: KRIMI DUHET TE DEBOHET NGA SHKODRA ME ÇDO ÇMIM

Strukturat e policisë së shtetit janë të angazhuara për luftën ndaj krimit të organizuar por ka shumë punë për tu bërë. Shkodra është një vend i kulturës që nuk mund të bashkëjetojë me krimin, prandaj krimi duhet të dëbohet nga Shkodra me çdo çmim dhe përpjekje. U shpreh kështu ministri i brendshëm, Sandër Lleshaj, teksa mori pjesë në një takim …

Lexo me shume

NGJARJA ME EFEKTIVIN E POLICISE NE MALESI TE MADHE

Shërbimi për Çështjet e Brëndshme dhe Ankesat ka reaguar për rastin e efektivit të policisë në Gruemirë të Malësisë së Madhe, Berhan Bajrakurti. Ky i fundit u arrestua pas publikimit të një video-skandali, ku ai shfaqej duke kryer vepra të turpshme. Sipas SHÇBA-së “nuk janë evidentuar fakte dhe rrethana, të cilat provojnë se ka patur një ankesë drejtuar në Polici …

Lexo me shume

VRAU KOLEGUN E PUNËS NGA PAKUJDESIA, GJYKATA LË NË BURG 25-VJEÇARIN

Gjykata ka lënë në burg 25-vjeçarin Enderis Dodaj, i cili vrau nga pakujdesia kolegun e punës në Pukë. Krimi i rëndë ndodhi mbrëmjen e 8 shkurtit, ku 25 vjeçari Doda vrau kolegun e punës pranë hidrocentralit.Burime nga grupi hetimor thonë se se vrasja ka ndodhur nga pakujdesia.“Dyshohet se aksidentalisht ai ka qëlluar me armë zjarri, tip pistoletë shtetasin P.B. ne …

Lexo me shume

GJENDET PAS 12 DITESH PESHKATARI I MBYTUR NE LUMIN DRIN

Eshtë gjetur pas 12 ditesh trupi i peshkatarit të mbytur në Lumin Drin në Lezhë. Trupi i pajetë i 50-vjeçarit Agim Zeqja u pikas nga polumbaret 300 metra larg vendit ku u mbyt në Ishull-Lezhë.Viktima u nxor nga uji dhe është dërguar në morgun e spitalit të Lezhës për ekspertizë mjeko-ligjore, pasi ka dyshime se rënia ne uje mund ti …

Lexo me shume

VRAU KOLEGUN, ARRESTOHET 25-VJEÇARI

Ka përfunduar në pranga autori i dyshuar i vrasjes së ndodhur dy ditë më parë, ku mbeti i vrarë shtetasi me P.Biba nga Rubiku. Policia e Shkodrës bën me dije se është arrestuar shtetasi E.Dodaj, 25 vjeç, banues në Tiranë. “Nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër në bashkëpunim me forcat e Komisariatit të Policisë Pukë u bë ndalimi …

Lexo me shume

ANALIZA VJETORE E POLICISE SE SHTETIT

Policia e Shtetit shprehet se krahasuar me vitin 2017, në 2018-tën ka bërë progres sa i përket luftës ndaj krimit dhe drogës. Në analizën vjetore ku morën pjesë ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, u evidentua si pozitiv fakti që në 2018-tën ka një vrasje me pak. Drejtori i policisë së shtetit, Ardi Veliu foli për objektivat në vitin 2019.Në fjalën …

Lexo me shume

ARRESTOHET 35 VJEÇARI ME 17 KG HEROINE NE PIKEN KUFITARE HANI I HOTIT

Një 35 vjeçar nga Shqipëria me inicialet E. A është ndaluar në pikën e kalimit Kufitar të Hani i Hotit – Bozhaj në pjesën e Malit të Zi, pasi në automjetin iu gjët 17 kilogramë lëndë narkotike e llojit heroinë, thuhet në njoftimin e policisë së vendit fqinjë. Në njoftim thuhet se vlera totale e pas shitjes së lëndës narkotike …

Lexo me shume

2 SHTETAS ARRESTOHEN NGA POLICIA E SHKODRES

Policia e Shkodrës ka vënë në pranga dy burra pasi në periudha të ndryshme kanë kërcënuar duke i marrë para një femre. Sipas të dhënave zyrtare, është finalizuar me sukses operacioni policor i koduar “Para të paligjshme”.Strukturat e Hetimit të Krimit në Drejtorinë Vendore të Policisë Shkodër, nën drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës Shkallës së Parë për Krime të Rënda …

Lexo me shume