Tuesday , 19 January 2021

KRONIKE

AKSIDENT NE SHKODER – KOPLIK

Autobusi I cili po transportonte punonjesit e Burgut te Reçit ne Malesi te Madhe eshte perfshire ne nje aksident e per pasoje kane mbetur te plagosur me fraktura dy polici te ketij institucioni. Aksidenti ka ndodhur ne aksin Shkoder-Koplik ne vendin e quajtur Shtoj I Ri. Nga sa mesohet nje automjet tip Mini Cooper me targe AA 288 HA pasi …

Lexo me shume

PACIENTI DHUNON ME SENDE TE FORTA MJEKUN NE LEZHE

Një mjek i spitalit të Lezhës ka mbetur i plagosur, pasi është goditur me sende të forta nga një pacient 24-vjeçar.Ngjarja ndodhi mesditen e së enjtes, ndërsa mjeku dermatolog Zef Doda ka qenë në krye të dëtyres në ambjentet e spitalit kur është dhunuar nga shtëtasi Eduart Lleshi nga Mirdita.Sipas të dhënave mjeku ka marrë dëmtime serioze në kokë, pasi …

Lexo me shume

PROTESTA E OPOZITES PARA PARLAMENTIT

Policia e Shtetit ka arrestuar 8 persona dhe do ndjek në gjendje të lirë 9 të tjerë për aktet e dhunës në protestën e së martes përballë parlamentit. Sipas policisë këta persona gjatë tubimit, kanë kundërshtuar, goditur me mjete të forta e lëndë plasëse, gurë, shkopinj, fishëkzjarre punonjesit e Policisë. Ndryshe nga herët e tjera, policia kësaj here nuk i …

Lexo me shume

TENTUAN TE KALOJNE PIKEN KUFITARE TE MURIQANIT, ARRESTOHEN 2 PERSONA

2 përsona janë arrestuar nga policia e Shkodrës, pasi tentuan të kalojnë pikën kufitare me lëndë narkotike. Nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Kufirit dhe Migracionit Shkodër në Pikën e Kalimit Kufitar Muriqan, në bashkëpunim me Drejtorinë Vendore të Policisë Shkodër u arrestuan në flagrancë shtetasit:I. Gj. 31 vjeç, dhe E. N. 23 vjeç, banues të dy në Shkodër.Policia njofton …

Lexo me shume

ARRESTOHEN 3 SHTETAS NGA POLICIA E SHKODRES

3 shtetas kanë rënë në prangat e policisë Shkodër. Sipas njoftimit të policisë, ato janë autorë të dyshuar për vjedhje të kryer në bashkëpunim. Kështu, nga strukturat e Komisariatit të Policisë Shkodër, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër, pas një pune operative hetimore, u bë ndalimi i shtetasve;B.F., 30 vjeç,F. S, 29 vjeç,dhe M.Q, 58 vjeç, të tre …

Lexo me shume

SHKENDIJA ELEKTRIKE PERFSHIN REPARTIN E NEUROLOGJISE NE SHKODER

Një shkëndijë elektrike ka krijuar panik këtë të hënë tek pacientët e repartit neurologjik në spitalin rajonal të Shkodrës. Por, sipas bluzave të bardha menjëherë është stakuar energjia në spital dhe situata është vënë nën kontroll. N/drejtori i spitalit Ermal Vukaj thotë se ka qenë një tym më shumë sesa zjarr. Sipas tij, çdo gjë është nën kontroll dhe nuk …

Lexo me shume

ZJARRI SHKRUMBON BANESEN, ÇIFTI NE QIELL TE HAPUR

Një çift bashkëshortesh kanë mbetur në qiell të hapur, pasi banesa e tyre në Laç u shkrumbua nga flaket e zjarrit. Ngjarja u regjistrua 4 ditë më parë, ndërsa Dod dhe Dila Gjoka shptëuan për mrekulli nga zjarri që u shfaqen gjatë nates. Kanë qenë fqinjet të cilet kanë konstatuar flaket dhe kanë sinjalizuar menjëhere çiftin e bashkëshorteve që ishin …

Lexo me shume

MASA E SIGURISE PER 4 PERSONAT E ARRESTUAR NE OPERACIONIN “SEGMENTI”

Gjykata e shkallës së parë Shkodër ka caktuar masën e sigurisë “Burg pa afat” për 3 nga 4 të arrestuarit gjatë operacionit policor “Segmenti”. Ndërkohë, për shtetasin D.Dodani u caktua masa “Burg me afat 35 ditë” për të verifikuar provat. Mësohet se 2 prej të akuzuarve e kanë pranuar akuzën, ndërkohë dy të tjerët jo. Me datën 27 shkurt, Policia …

Lexo me shume

LEZHE, QELLOHET ME ARME ZJARRI NE DREJTIM TE NJE AUTOMJETI

Një automjet në të cilin udhetonin një punonjës i Inspektoratit Ndërtimor Urbanistik Vendor, në Bashkinë Lezhë dhe një ish punonjes i Njesisë Administrative të Zejmenit është qëlluar me armë zjarri, por fatmiresisht nuk pati përsona të lënduar. Ngjarja ndodhi paraditen e së merkures në superstraden Lezhë-Laç, në afersi të fshatit Tresh.Mirel Ndoka dhe Edmond Mhillaj po udhetonin me një automjet …

Lexo me shume

SULMI ME ARME NDAJ INSPEKTORITT TE INUV-it, REAGON BASHKIA LEZHE

Në lidhje me ngjarjen ka reaguar edhe Bashkia Lezhë ku është qëlluar me armë zjarri ndaj automjetit në të cilin lëvizte një punonjës i bashkisë, Inspektor i INUV-it Mirel Ndoka.Në një njoftim të shpërndarë për mediat Bashkia Lezhë dënon ngjarjen e ndodhur sot në autostradë pranë fshatit Tresh, ku është qëlluar me armë zjarri ndaj automjetit në të cilin lëvizte …

Lexo me shume