Wednesday , 17 January 2018

KRONIKE

5 TE SHOQERUAR PER GRABITJEN NE DOBRAÇ

5 persona janë shoqëruar në polici deri më tani por pa pasur një të dyshauar për grabitjen e kryer në Dobraç të ri të Shkodër. Nga ana tjetër grupi hetimor I ngritur për këtë rast ka nisur punen në terren duke marrë edhe dëshmitë e banorëve të zonës rreth mjetit tip “Alfa Romeo” I cili është përdorur nga grabitësit. Sipas …

Lexo me shume

GRABITEN 5000 EURO NE DOBRAÇ TE RI TE SHKODRES

Kjo është e 4 vjedhja brenda një viti në zonën e Dobraçit të ri në Shkodër. Që të gjitha janë kryer në të njëjtën orë rreth orës 7 të mëngjësit. Sic duket grabitësit kanë vëzhguar lëvizjet e familjes së Anton Selimit në zonë dhe në momentin kur dy djemt e kësaj familje janë largua nga shtëpia për të shkuar në …

Lexo me shume

MERR TJETËR RRJEDHË VRASJA E VËLLAIT TË ISH-DEPUTETIT TË LEZHËS

Merr nje rrjedhe tjeter vrasja e vellait te ish-deputetit socialist ne Lezhe, Arben Ndoka. Vrasja e Aleksander Ndokes ngriti menjehere dyshime se gjithçka mund te kishte ardhur nga konfliktet e meparshme te familjeve me te cilat kishte patur konflikte fisi Ndoka. Per kete arsye menjehere ne portat e tyre trokiten misionare te pajtimit te gjaqeve, te cilet siç e do …

Lexo me shume

NDAHET NGA JETA PROFESORI I SHQUAR SHQIPTAR

Ka ndërruar jetë në moshën 90-vjeçare Prof. Dr. Paskal Haxhi. Haxhi ishte një prej bashkëthemeluesve të Fakultetit Juridik në Universitetin e Tiranës. Autor i shumë librave dhe punimeve shkencore, Profesor Haxhi dha një kontribut të shquar në shkencën juridike shqiptare. Lajmin për vdekjen e tij e dha nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ish-kryetarja e AMA-s, Endira Bushati. “Ndahet nga …

Lexo me shume

TRAFIKONIN 45 KG MARIJUANË, NË PRANGA DY SHQIPTARË

Policia italiane ka arrestuar në flagrancë 3 persona, dy shqiptarë e një italian, me akuzën e trafikut të drogës të tipit marijuanë. Të arrestuarit janë shqiptarët Viktor Dalipaj 42 vjeç, Arsen Hoxha 36 vjeç dhe italiani Giuseppe Russo 40 vjeç. Në bordin e dy atomjeteve të tipit Mercedes Class A, ku udhëtonte italiani e BMË ku udhëtonin dy shqiptarët me …

Lexo me shume

U VRA SE NGACMOI GRUAN E PRONARIT TË LOKALIT

Eduard Stambolliu alis Almir Llupo, është 42-vjeçari i vrarë mbrëmjen e kaluar brenda një lokali në Divjakë, pasi ngacmoi gruan e pronarit. Ai u qëllua për vdekje me një armë gjahu nga Petrit Toromëni brenda ambienteve të lokalit. Eduard Stambolliu është personi që shihni në foton e siguruar nga Shqiptarja.com. Ai ka një të shkuar të theksuar kriminale, pasi ka …

Lexo me shume

KRYEPROKURORI I PËRKOHSHËM, ZYRTARIZOHEN 3 KANDIDATËT

Arta Marku, Ferdinand Elezi dhe Arqile Koçi janë tre kandidatët në garën për postin e Kryeprokurorit të përkohshëm të Republikës. I pari që u bë pjesë e kësaj gare ishte prokurori i Durrësit i cili një ditë më parë dorëzoi dosjen pranë Kuvendit. Ndërsa këtë të martë, kanë aplikuar edhe Arta Marku, prokurore në Shkodër, si dhe Arqile Koçi, prokuror …

Lexo me shume

I RIU KËRCËNON ME THIKË 42 VJEÇAREN, I BIRI I SAJ E RRËMBEN ME SHOKËT DHE E RRAHIN NË BODRUM

Një 21 vjeçar ka kanosur me thikë një grua 42 vjeçare në afërsi të banesës së tij. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 18:00 të mbrëmjes së shkuar në Babrru të Tiranës dha rreth një orë më vonë, djali i gruas bashkë me dy shokë të rij kanë rrëmbyer 21 vjeçarin me iniciale M.Gj dhe e kanë dhunuar fizikisht në një …

Lexo me shume

ÇFARE PO NDODH ? VRASJA E ALEKSANDER NDOKES ÇON NE LEZHE HAKI ÇAKON

Atentati mafioz ku mbeti i vrarë Aleksandër Ndoka, ka sjellë në Lezhë Drejtorin e Përgjithshem të Policisë së Shtetit Haki Çako. Në oret e mbremjes të së hënës Çako ka zhvilluar një takim me drejtuesit e policisë vendore në Lezhë ku në fokus të diskutimeve, sipas burimeve ka qenë vrasja e Aleksander Ndokës. Drejtori i Policisë së Shtetit mësohet se …

Lexo me shume

KRYEPROKURORI, META: DIALOG, JO HAPA TE NJEANSHEM

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka komentuar për herë të parë debatin për zgjedhjen e Kryeprokurorit të ri. Përgjegjësi ekskluzive të Kuvendit e ka cilësuar kreu i shtetit, por ka shtuar se duhet dialog mes palëve, pasi sipas tij, zgjedhja e njëanshme e titullarit të organit të akuzës, nuk do ndihmonte në garantimin e pavarësisë së institucioneve të drejtësisë. “Për sa i takon …

Lexo me shume